Persona 3 Reload Türkçe Dil desteğiyle geleceği iddia ediliyor

İmkansız gibi, Sony gibi dev bir firmanın bile bizim coğrafyaya önce olumlu yaklaşıp sonra uzaklaşması gibi olaylar oluyorken böyle bir türün oyununun AAA bile olsa bizim kitleye destekli olacağını sanmıyorum.

İmkansız gibi, Sony gibi dev bir firmanın bile bizim coğrafyaya önce olumlu yaklaşıp sonra uzaklaşması gibi olaylar oluyorken böyle bir türün oyununun AAA bile olsa bizim kitleye destekli olacağını sanmıyorum.

Bu arada Sony bizden uzaklaşmadı. Sadece 1 tane hizmetini çekti o da fiyat çok pahalıydı bu sebeple talep azdı. PlayStation görmemenizin sebebi kara borsacıların çıktığı gibi alıp stokları tüketmesi PS4'te de olmuştu ilk yıllar hatırlayın.

Hata değil gördüğüm kadarıyla. Oyun yapımcılarının bir röportajında 13 dil desteği olacak yazıyordu. Doğru ama neden böyle bir karar alınmış, ilginç. Oyunu oynayacak 1000 kişi anca çıkar Türkiye'de.
Persona'yı geçtim JRPG'lere karşı aşırı bir ön yargı var ülkede. Bu yüzden mantıklı bir sebep göremiyorum oyuna Türkçe dil desteğinin verilmesi konusunda. Olur da Türkçe çıkarsa umarım satışlara "+" olarak yansır. Bu sayede ilerleyen süreçte çıkacak olan JRPG'lere, diğer SEGA yapımlarına Türkçe desteği konusunda önayak olur.

@LegendaryDevilHunter adlı arkadaşım forumu bırakmış ve benden rica istedi [kalıcı bırakmış] konuyla alakalı olarak Sega şirketine mail atmış ve cevabı bu:Eki Görüntüle 1835835
Bir şey ifade etmiyor. Like a Dragon Ishin'in satışları Türkiye'de yasakken atılan e-maillere de aynı cevabı atıyorlardı.

PC'de göremedim onu. Emülatörlerle uğraşmak istemediğimden pas geçeyim şimdilik.
PC'deki Persona 3, yani Portable çok kötü. Sebebini uzun uzun açıklayabilirim ama kısaca, FES PS2'ye çıktı. Portable da PSP'ye. Aradaki potansiyel kalite farkını kafanızda canlandırarak bile anlayabilirsiniz. O yüzden yamanın uyumlu olduğu FES versiyonunu tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır her türlü. Ha, bu arada Remake'i dahil etmeden söylüyorum bunu, yoksa 2024'de çıkacak ve tamamı türkçe olacak (gerçekse iddia) bir oyun 2006'da çıkmış ve sadece Ana Hikaye ile Sosyalleşme kısımlarını kapsayan çeviriye sahip bir oyundan çok daha tercih edilesi.

PC'deki Persona 3, yani Portable çok kötü. Sebebini uzun uzun açıklayabilirim ama kısaca, FES PS2'ye çıktı. Portable da PSP'ye. Aradaki potansiyel kalite farkını kafanızda canlandırarak bile anlayabilirsiniz. O yüzden yamanın uyumlu olduğu FES versiyonunu tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır her türlü. Ha, bu arada Remake'i dahil etmeden söylüyorum bunu, yoksa 2024'de çıkacak ve tamamı türkçe olacak (gerçekse iddia) bir oyun 2006'da çıkmış ve sadece Ana Hikaye ile Sosyalleşme kısımlarını kapsayan çeviriye sahip bir oyundan çok daha tercih edilesi.
Çıktıkları platforma bakmak bile yeterliymiş gerçekten. Yine de ikisi de oldukça eski benim için, Remake'i dil desteği ile beklemeyi tercih ederim. Olmadı 5 ile girerim seriye ileride. Hem dilim daha da gelişmiş olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı