Persona 3 Reload'dan Yeni Fragman ve Çıkış Tarihi 1 Şubat 2024

Canımı sıkan şey de bu biraz. 5'in paleti epey renkli ve umarım oynarken Persona 5 2 oynuyormuşum gibi hissetmem.

Bir de P5'in biliyorsunuz zibilyon tane yan ögesi çıktı piyasaya. Suyunun bu kadar sıkılması pek hoşuma gitmiyor. Neyse çıksın da bir bakalım her halükarda kaliteli bir şey gelecek gibi zaten.

Ben de sevmiyorum ama P5t iyi duruyor aslında. Ben Persona'ya renkli görselliğin daha çok uyduğunu düşünüyorum. Her türlü PS2'den daha iyi bir atmosfere ve görselliğe sahip olacağına eminim. Eldeki malzeme zaten başyapıt olduğundan ortaya başyapıt çıkmama ihtimali çok düşük.

Canımı sıkan şey de bu biraz. 5'in paleti epey renkli ve umarım oynarken Persona 5 2 oynuyormuşum gibi hissetmem.

Bir de p5'in biliyorsunuz zibilyon tane yan ögesi çıktı piyasaya. Suyunun bu kadar sıkılması pek hoşuma gitmiyor. Neyse çıksın da bir bakalım her halükarda kaliteli bir şey gelecek gibi zaten.

Ben şahsen bu oyunun bu halini görsel olarak beğenmedim, çok canlı ve iç açıcı duruyor. Bu oyunun atmosferine oldukça ters bir seçim yapılmış.

Eski Persona 3 daha kasvetli ve iç karartıcı bir stile sahipti. Çok daha hoşuma gidiyor benim.

Ben şahsen bu oyunun bu halini görsel olarak beğenmedim, çok canlı ve iç açıcı duruyor. Bu oyunun atmosferine oldukça ters bir seçim yapılmış.

Eski Persona 3 daha kasvetli ve iç karartıcı bir stile sahipti. Çok daha hoşuma gidiyor benim.

Hocam Tartarus'ta 2 metre öteyi görememek canımı sıkmış ve boğmuştu. Sırf bu yüzden sosyal aktivitelere abandım. Bu hali çok daha hoşuma gitti. Seviyorum böyle şeyleri. Bence Persona oyunlarının karanlık ve iç karartıcı bir atmosfere sahip olmasına da gerek yok.

Tartarus düzelse teknik açıdan en iyi Persona oyunu olabilir derdim de ATL*S yapmaz.

5. oyundaki menü tasarımına deliriyordum ben. Hem yağ gibi akıyordu, üzerine animasyonları da çok güzeldi. Bunda da devam ettirdiklerini görmek epey güzel.

Hocam Tartarus'ta 2 metre öteyi görememek canımı sıkmış ve boğmuştu. Sırf bu yüzden sosyal aktivitelere abandım. Bu hali çok daha hoşuma gitti. Seviyorum böyle şeyleri. Bence Persona oyunlarının karanlık ve iç karartıcı bir atmosfere sahip olmasına da gerek yok.
Orijinal oyunda Tartarus kısımları gerçekten çok kötüydü ama bu anlamına gelmiyor ki Remake’de komple atmosferi o basık ve karanlık havadan çıkartıp cıvıl cıvıl ortama döndürmeleri normal olsun. Persona 3, gerek hikayesi gerek atmosferi kalan persona’lardan daha karanlıktır ve bunu değiştirmeleri saçmalıktan başka bir şey olmaz. Yeni oyun yaparsın, o zaman istediğini yap ama eski oyunu baştan yaparken orijinalinin atmosferi bozacak tercihler yanlış olurdu. Ha zaten ben öyle bir hissiyat almadım, eskisi gibi hatta eskisinden bile daha basık, karanlık ortamlar bence. Renk paleti falan da hoş olmuş.

Orijinal oyunda Tartarus kısımları gerçekten çok kötüydü ama bu anlamına gelmiyor ki Remake'de komple atmosferi o basık ve karanlık havadan çıkartıp cıvıl cıvıl ortama döndürmeleri normal olsun. Persona 3, gerek hikayesi gerek atmosferi kalan Persona'lardan daha karanlıktır ve bunu değiştirmeleri saçmalıktan başka bir şey olmaz. Yeni oyun yaparsın, o zaman istediğini yap ama eski oyunu baştan yaparken orijinalinin atmosferi bozacak tercihler yanlış olurdu. Ha zaten ben öyle bir hissiyat almadım, eskisi gibi hatta eskisinden bile daha basık, karanlık ortamlar bence. Renk paleti falan da hoş olmuş.

Hocam normal demedim zaten. Ben bu renk paletini sevdim. Tam olarak uzaklaşmamaları iyi olmuş zaten. Tartarus'taki değişim de hoşuma gitti. Oyun iyi duruyor işte.

Geri
Yukarı