Çözüldü Petra virüsünden kurtulmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Burakcan01

Decapat
Daha fazla  
Yardım edin PC hiçbir sekilde açılmıyor petra virüsü çıktı key istiyor. Geri gelinmiyor şu anda telefondayim bilgisayarcilar bayram tatilinde format atamıyorum. Yardım edin yok mu şu petra virüsünü kırma?

Dosya Ekleri

• petya-ransomware.jpg
    petya-ransomware.jpg
    38 KB · Görüntüleme: 116
Çözüm
Bulaşan zararlı Petya, ilgili diski söküp farklı sistemden işlem yapmanız gerekli eğer verilere tekrar ulaşmak istiyorsanız. Bunun için;

Veriler önemli değilse temiz kurulum yapın, kurulum öncesinde diski tamamen silin.
Galiba, para vermeden kurtulmak için sadece temiz kurulum yapmanız lazım, başka bir yol yok diye biliyorum.

YouTube'de videolar var, şunun gibi. Ne kadar doğrudur bilemiyorum, denemek size kalmış. (Daha kötüsü de olabilir, öneri değildir.) Temiz kurulumu öneririm. Tabii o bir çözümse.

Ayrıca, videonun tamamını izledim ve VirtualBox sayesinde yaptıklarını siz yapamayabilirsiniz, tam anlamış değilim. Sanırım tek çözüm temiz kurulum.

Son düzenleme:
Yardım edin PC hiçbir sekilde açılmıyor petra virüsü çıktı key istiyor. Geri gelinmiyor şu anda telefondayim bilgisayarcilar bayram tatilinde format atamıyorum. Yardım edin yok mu şu petra virüsünü kırma?
Linux üzerinden decrypt yöntemi vardı fakat chkdsk aşamasını geçmemiş olmanız gerekiyor. Şuan çözümü yok gibi.

Temiz format, bcd ve mbr onarımı ile kurtulursunuz.

Bulaşan zararlı Petya, ilgili diski söküp farklı sistemden işlem yapmanız gerekli eğer verilere tekrar ulaşmak istiyorsanız. Bunun için;

Veriler önemli değilse temiz kurulum yapın, kurulum öncesinde diski tamamen silin.

Çözüm
Hocam çok geçmiş olsun bir şey sormak istiyorum bu virüsü nasıl ve nerden yediniz? Birde tamamen temiz kurulum yap bence yoksa kurtulmanın imkanı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı