Phanteks Eclipse P350X kasa fanları ve LED'leri çalışmıyor

Sedat1649

Decapat
Arkadaşlar Phanteks Eclipse P350X kasam, MSI B450M Pro M2 anakartım ve Thermaltake 600W +80 güç kaynağım var. Kasanın kendi LED'leri yanmıyor.
İki adet fan aldım bilgisayarı toplayan abi girişlerin değişik olduğunu birinin 5 v diğerinin 12 v gibi bir şeyler olduğunu söyledi fakat anlamadım. Aldığım fanlar Corsair Air SP120 12cm Led CO-9050019-WW.
Şimdi benim ne yapmam gerekiyor? Yardım ederseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartında iki tane fan girişi var birisinde işlemci soğutucu fanı var. Diğerinde de kasanın fanı bağlıysa anakartta hariçten fan takacak boş yer kalmamıştır. Fazla fan takmak için mecburen fan çoklayıcı kablo alman gerekir.

RGB içinde anakartta RGB girişi olması lazım seçtiğin anakartta ne yazık ki RGB girişi yok. Kasayı almadan önce anakartın özelliklerini iyi araştırman, RGB girişinin bulunmasına dikkat etmen gerekirdi.

Ben de aynı kasayı kullanıyorum. Kasanın arkasında kasa led fanlarının sata kablosu var. Bu kabloyu psu yani güç kaynağının sata kablosuna takıyorsun, yani ikisini birbirine takıp birleştiriyorsun. Bende bu şekilde sorunsuz çalışıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı