Rehber Philips SPK8614 incelemesi

Bu benim ilk rehberim hatalarımı yazarsanız sevinirim. Bu fotoyu internetten aldım diğer detay fotoğraflarını bizzat kullandığım üründen aktaracağım.

1611597418022.png

Öncelikle bu ürünü yeni almadığımı yaklaşık 7 aydır kullandığımı belirtmek istiyorum.
Şimdi teknik detaylara geçiyorum. Ürünün içinden çıkan kullanma klavuzunda verilen bilgiler bunlar. Tuş vuruşu, tuşların gücü gibi terimleri internetten araştırdım ( İngilizce de araştırdım ) fakat tam olarak ne olduklarını bulamadım. Klavye Rainbow RGB yani her tuş grubunun belli bir rengi var ve sadece o renkte yanıyor. Buna karşın 18-19 tane farklı ışık modu var. Ben genelde ışıkları bastığım tuş bir süre yanacak şekilde kullanıyorum.

1611597681978.png

Switch'leri hangi marka tam çözemedim. Birkaç yerde MX Cherry klonu yazmışlar fakat kadar kaliteli bir klon onu anlayacak kadar işin ehli değilim. Alta koyduğum 1. video 22:10'da Kro marka Switch denmiş.

1611599166397.png

Kablosu örgü ve kalın bir kablo. Açıkçası kablo güzel ve kalın USB girişi sarı (alta koyduğum 2. videonun 2:47'sinde altın kaplama olduğu söyleniyor)

1611598203769.png

Yanında gelen tuş sökme aparatı: Bu aparattan tam memnun değilim işe yaramıyor değil tuşları söküyor ama biraz zor söküyor böyle pıt pıt sökemiyor. Bu aparat biraz daha iyi olabilirmiş.

1611598944489.png

Şimdi gelelim kullanım kaynaklı sıkıntılara ve kullanım hissiyatına.
Yukarıda belirttiğim gibi klavyeyi yaklaşık 7 aydır kullanıyorum. Günlük yaklaşık 15-18 saat arası bilgisayar kullanıyorum. Herhangi bir tuş silinmesi yaşanmadı. Herhangi bir arızası çıkmadı.

1611600977410.png

1611601002251.png

Tuş sesleri ile ilgili kısa bir video koydum ama malum telefon kamerası ile ne kadar iyi oldu orası şüpheli. İsteyen YouTube'tan daha profesyonel bir mikrofon ile çekilmiş videosundan sesini dinleyebilir.
Ses konusunda space tuşunun sesi böyle mi olması gerekiyor yoksa sıkıntılı mı anlayamadım. Çünkü diğer tuşlardan farklı çıkıyor sesi. Daha önce mekanik klavye kullanmadığım için net olarak bir şey söyleyemiyorum. İlk zamanlarda da böyleydi diye hatırlıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben klavye seçerken birkaç beklentim vardı bunlar;
-Öncelikle klavyenin numlock tuşlarını içeren kompakt bir yapıda olması yani mümkün mertebe çerçevesiz olması gerekiyordu. Klavye alırken birkaç ürün arasında kaldım ve seçimimi bu çerçevesiz olma durumu etkiledi diyebilirim. Çünkü seyahat ederken çantama daha kolay sığacaktı.
-Bilek desteğinin mıknatıslı ve plastik olması. Bir çok kişi için deri bilek destekleri daha iyi olabilir ama ben sevmiyorum uzun süre kullanımda terleme dolayısı ile dağılıp dökülüyor açıkçası çok kötü görünüyor.
-Yazarken tıkır tıkır ses çıkması hoşuma gidiyor bu yüzden Blue Switch aldım. Sesinden memnunum :).
Şimdi bu klavye alınır mı sorusuna gelirsek, ürün marka basılmış bir ürün. Bu yüzden uzun süre kullanmama rağmen birine önerirken şüphe ediyorum. Belki bana iyisi gelmiştir, alanın elinde kalır, sıkıntı yaşar sonra ben kötü olurum.
Donanım Arşivi uzun kullanım yorumları pek değinmiyor ama ses konusu için izlenebilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

@MisakiTaro rica ettiği için hazırladığım bu rehber umarım birilerinin işine yarar :).

Son düzenleme:
Eline sağlık. 😍

1 saattir bunun için uğraştığını biliyorum, teşekkürler. :D

Bu klavyeyi almak isteyen birkaç arkadaşım vardı. Ben de babam için almak istiyorum. Çok güzel olmuş.

Yay sesi de yok gibi açıkçası çoğu tuşta. Space tuşunda var mı yok mu anlayamadım.

Klavye gayet güzel gözüküyor ama fason olduğu için herkes önermeye çekiniyor.

Yazımın sonunda bunu özellikle belirttim ben kullanıyorum ve çok memnunum ama birine al demeden önce şüphe duyuyorum.

Dostum, bu garip yay sesi arttı mı? Çünkü bildiğim kadarıyla ucuz mekanik klavyelerde oluşan bir sesmiş ve bu ses gittikçe artabiliyor. Herhangi bir artma yaşandı mı?

Eline sağlık. 😍

Bu klavyeyi almak isteyen birkaç arkadaşım vardı. Ben de babam için almak istiyorum. Çok güzel olmuş.

Yay sesi de yok gibi açıkçası çoğu tuşta. Space tuşunda var mı yok mu anlayamadım.

Yay sesi konusunda şunu söyleyeceğim, pür dikkat kesilip tık tık basınca duyuluyor gibi fakat klavyeyi bu şekilde kullanmadığım için neredeyse kullanırken hiç fark etmemiştim. Az önce video çekerken dikkatimi çekti zaten sonradan mı çıktı ilk günden beri mi vardı tam emin olamadım.

Zamanında aldım açtım ve PC'ye takmadan tuş basım hissiyatına bakayım dedim, gerçekten çok ama çok sesli, bir zaman sonra kafa şişirecektir. Ayrıca malzeme kalitesi zayıf alüminyum, bana gelen ürün artık kargoda darbe aldı heralde ki 4 ayağının üzerine tam olarak oturmuyordu ve beşik gibi sallanıyordu. PC'ye takmadan iade ettim. Ben tavsiye etmiyorum.

Eline sağlık. 😍

Space tuşunda bariz var bence hocam.

Hocam fotoğraflardan birinde X tuşu biraz yamuk gibi çıkmış. Gerçekten yamuk mu yoksa çekim açısıyla mı ilgili?

Yeni konular

Geri
Yukarı