Çözüldü PHP'de bir formun değerleri diğer forma nasıl aktarılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

qcod3r

Femtopat
Daha fazla  
Sitemde örneğin bir form var. Aslında iki form sayfası var öyle söyleyeyim. Birini doldurunca diğer HTML'ye geçiyor ve ben istiyorum ki ikinciyi de doldurduktan sonra formu göndere basınca basvuru.php'ye yönlendirsin ve iki sayfada girdiği değeri de alsın istiyorum.
Daha önce denemiştim ama 1. sayfadaki değeri hatırlamıyor, bu durumlarda ilk sayfada GET kullanıp ikinci sayfada POST mu kullanıyoruz pek emin olamadım. Yardımcı olur musunuz?

Çözüm
Hocam dediğiniz şu mudur:
Birinci sayfada name="1" bir input var. İkinici sayfada da name="1" type="hidden" bir input var.
Birinci sayfadan ikinciye post atınca name="1" inputunun value="" değeri 1. sayfada girdiğimiz değere göre değişiyor mu?
Evet, POST atınca değeri almak için ikinci sayfadaki inputun value değerini şu yapacaksın.

PHP:
<?php echo $_POST["deneme"]; ?>

Yani;

PHP:
<input type="hidden" name="deneme" value="<?php echo $_POST["deneme"]; ?>" />
İkinci sayfaya değerleri post ile gönderip HID'den bir inputta tutabilirsin.

Birinci sayfada name="1" bir input var. İkinici sayfa da da name="1" type="hidden" bir input var.
Birinci sayfadan ikinciye post atınca name="1" inputunun value="" değeri 1. sayfada girdiğimiz değere göre değişiyor mu?

Birinci sayfada name="1" bir input var. İkinici sayfada da name="1" type="hidden" bir input var.
Evet, POST atınca değeri almak için ikinci sayfadaki inputun value değerini şu yapacaksın.

PHP:
<?php echo $_POST["deneme"]; ?>

Yani;

PHP:
<input type="hidden" name="deneme" value="<?php echo $_POST["deneme"]; ?>" />

Çözüm

Geri
Yukarı