Pilotluk ve havacılığa dair sorular

Askeri okullar askeri pilotlar yetiştirir, demek istediğimi anlayamıyorsun sanırım. :) Senin gozun yuzunden askeri pilot olma ihtimalin (2. emre kadar) yok. Sansını sivilde deneyebilirsin. Bunun icin de kendine MSU, HHO gibi okullardan değil sivil okullar uzerinden bir kariyer cizeceksin.

Bunların bir faydası olur mu yoksa şuan için vakit kaybı mı olur?
Hiçbir faydası olmaz. Şu an yapacağın tek şey ders çalışmak ve mülakatlara hazırlanmak o kadar.
çizdireceğim onun kabul edildiğini öğrendim
Nerden öğrendin bunu? Göz çizilirse rapor isterler ve önceki değerleri kabul ederler.
Zaten HHO mezunu olunca mühendislik diploması alıyorsun ama bir işe yaramaz dışarda. Sadece fakülte mezunu statüsü olmak için var yani. Unutma HHO’ya girsen kabul edilsen bile pilot olacaksın diye bir şey yok. Bunu sakın aklından çıkarma yoksa sonra çok hayal kırıklığı yaşarsın. Bir abim dediydi dersin sonra.
Bu göz egzersizlerini yapmaya başladım deneyeceğim ama sonucunu göreceğim.
Göz egzersizi iyidir. Özellikle mülakatlardaki testte alışkanlık olur rahat edersin. Ama gözlerini çok yorma sakın bu sefer hata yaparsın.
bunu çok ilerisi için soruyorum.
Kısıtlama ihtimali var özellikle askeri pilotluk için. Çünkü insan bedeninin sınırları askeri havacılığı kısıtlıyor. Ama çok çok sonra olabilecek şey bu. Şu an değil.

Peki göz egzersizlerinin faydasını gören ya da etrafında gören var mı?
Var evet ama az. Öyle gündelik hayatına fayda sağlamaz.
Anladım hocam peki bu mekatronik İHA gibi yerlerde mi rağbet görüyor yoksa uçak bakım gibi yerlerde de iş bulurlar mı?
Lisans aldıktan sonra hepsi olur. Ama mekatronik mezunusun diye seni illa bakımcı yapmazlar lisans olmadan.

Sivil havacılıkta pilotlukta çok mu hassaslar, omurga rahatsızlığı tarzı gibi şikayetlerde alınmama gibi durum var mı ya da havacılıkta özellikle askeride pilotluk dışında önerdiğiniz bir bölüm bakım tamir gibi?

Sivil havacılıkta pilotlukta çok mu hassaslar
En hassas oldukları meslek dalı pilotluktur havacılıkta.
havacılıkta özellikle askeride pilotluk dışında önerdiğiniz bir bölüm bakım tamir gibi?
O pek sana kalmıyor zaten. HvKK ihtiyaca göre atamanı yapıyor. Ama kuraya girersen eğer branşlarla ilgili bilgilendirme yapılır zaten. Ben öneremem sana çünkü hem kişisel hem kariyerle ilgili bir şey bu. Sana kalmış.

Geri
Yukarı