Uçak ve pilotluk hakkında konuşalım

Eren T.

Hectopat
Makaleler
6
Daha fazla  
Aramızda pilotluğa ilgisi olanlar var mı? Boeing, Airbus, A330, A320, 737-800 vs. Eğer varsa ve merak ettiği bir soru varsa sorabilir, keyifle sohbet ederim :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Aramızda pilotluğa ilgisi olanlar var mı? Boeing, Airbus, A330, A320, 737-800 vs. eğer varsa ve merak ettiği bir soru varsa sorabilir, keyifle sohbet ederim :D

Pilotluğu çok seviyorum ve istiyorum ne yapacağım bilmiyorum hocam:D

Pilotluğu çok seviyorum ve istiyorum ne yapacağım bilmiyorum hocam:D

Simülasyonlara yönel, iyi bir joystick ve throttle al. Bir uçak (737 veya A320) cold and darktan nasıl taxiye hazır hale getirirsin öğren. Sonra simülasyonlarda öğrendiklerini dene. Ya FSX PMDG 737 NGX kullanacaksın ya da X-Plane 11 indireceksin. MSFS 2020 zaten yüksek bilgisayar istiyor. FSX'in kendi 737-800'ünde çoğu tuş çalışmıyor. Kısaca:

Joystick al, X-Plane 11 veya FSX için olan PMDG 737 NGX'i indir, ve X-Plane/PMDG ile başla.

Önerim budur, eminim çok zevk alacaksınız, iyi uçuşlar!

Simülasyonlara yönel, iyi bir joystick ve throttle al. Bir uçak (737 veya A320) cold and Dark'tan nasıl taxiye hazır hale getirirsin öğren. Sonra simülasyonlarda öğrendiklerini dene. Ya fsx pmdg 737 ngx kullanacaksın ya da X-Plane 11 indireceksin. MSFS 2020 zaten yüksek bilgisayar istiyor. Fsx'in kendi 737-800'ünde çoğu tuş çalışmıyor. Kısaca:

Joystick al, X-Plane 11 veya fsx için olan pmdg 737 Ngx'i indir, ve X-Plane/PMDG ile başla.

Önerim budur, eminim çok zevk alacaksınız, iyi uçuşlar!

Hocam simülasyondan sonra bu sertfika işi nasıl oluyor acaba? Büyük paralar falan dönüyor ya hani.

Hocam simülasyondan sonra bu sertfika işi nasıl oluyor acaba? Büyük paralar falan dönüyor ya hani.

Üniversite okuyacaksın, diploma alacaksın, pilotajlık eğitimi alacaksın, pilotaj eğitiminde aldığın sertifika ve ehliyet ile havayolu şirketlerine başvuru yapacaksın. Liseden de mezun olup alabilirsin eğitimi ancak daha çok üniversite tercih ediliyor. İngilizcen çok iyi olmalı. Fiyatlar biraz tuzlu, 80.000 Euro civarında :D Uçuş okullarına göre farklılık gösterir bu tabii.

İlerde olacağım umarım.

Kariyerinde başarılar dostum, attıklarımı oku.

Üniversite okuyacaksın, diploma alacaksın, pilotajlık eğitimi alacaksın, pilotaj eğitiminde aldığın sertifika ve ehliyet ile havayolu şirketlerine başvuru yapacaksın. Liseden de mezun olup alabilirsin eğitimi ancak daha çok üniversite tercih ediliyor. İngilizcen çok iyi olmalı. Fiyatlar biraz tuzlu, 80.000 euro civarında :D uçuş okullarına göre farklılık gösterir bu tabii.

Teşekkür ederim hocam cevaplarınız için iyi sosyaller:D

Üniversite okuyacaksın, diploma alacaksın, pilotajlık eğitimi alacaksın, pilotaj eğitiminde aldığın sertifika ve ehliyet ile havayolu şirketlerine başvuru yapacaksın. Liseden de mezun olup alabilirsin eğitimi ancak daha çok üniversite tercih ediliyor. İngilizcen çok iyi olmalı. Fiyatlar biraz tuzlu, 80.000 Euro civarında :D Uçuş okullarına göre farklılık gösterir bu tabii.

Sadece göz testi ve boy korkutuyor ben. Yanılmıyorsam 1.90 boy şartı ve 5-6 göz şartı vardı. Gözlerim uzaktan görüyor ama bazen kısmam gerekebiliyor küçük yazıldıysa. Umarım ileride bana sıkıntı çıkartmaz. Simülasyon oyunları çok sık oynuyorum ama klavye ile :/

Sadece göz testi ve boy korkutuyor ben. Yanılmıyorsam 1.90 boy şartı ve 5-6 göz şartı vardı. Gözlerim uzaktan görüyor ama bazen kısmam gerekebiliyor küçük yazıldıysa. Umarım ileride bana sıkıntı çıkartmaz. Simülasyon oyunları çok sık oynuyorum ama klavye ile :/

2.Fiziki Koşullar: Boy uzunluğunun en az 165 cm. en çok 190 cm. olması, vücut kitle indeksinin (VKİ) en fazla 30 olması (VKİ=Vücut Ağırlığı (kg) / Boy uzunluğunun karesi (m2)); dilinde kekemelik, pelteklik ve tutukluk bulunmaması gerekir.

Alıntıdır.

2.Fiziki Koşullar: Boy uzunluğunun en az 165 cm. En çok 190 cm. Olması, vücut kitle indeksinin (VKİ) en fazla 30 olması (VKİ = Vücut Ağırlığı (kg) / Boy uzunluğunun karesi ( M.2)); dilinde kekemelik, pelteklik ve tutukluk bulunmaması gerekir.

Alıntıdır.

Ben boy anlamın'da babama çekmişim. Muhtemelen 1.90'ı geçeceğim Boy'da. O çok sıkıntı.

Geri
Yukarı