Ping Nedir?

Benim internetimi degerlendicek olursaniz, yorumunuz ne olur? Bulundugum konum Hollanda.

image.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba @Recep Baltaş , ben internete kablosuz şekilde bağlanıyorum ve aşağıdaki ping değerini alıyorum. İnternetimi kablolu yapmayı düşünüyorum sence bu ping değerini yaklaşık ne kadar etkiler ? Mesela %50 gibi bir artış gerçekleşir mi ?

120ms.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Birçok nedeni olabilir. Bölgedeki yoğunluk, santrale olan uzaklık, kullanılan kabloların/tesisatın kalitesizliği, o anda ağdaki başka biri tarafından yapılan indirme ya da karşıya yükleme işlemi... Ama en çok sonuncu bu durumda neden olur.
Teşekkürler genelde müşteri temsilcisi ile şiddetli sohbetlerimizde düzeliyor :)

Ben şöyle bir soru sormak istiyorum. Ben Kuzey Amerika (North America) bölgesinde League of Legends oynayan birisiyim oyun içi Ping'im 230-240 civarı ama oyunda hiç bir gecikme yaşamıyorum. Aynı ping Türkiye bölgesinde olduğunda işler değişiyor.

Upload hızı yavaş olduğu durumlarda mı upload yaparken download yavaşlıyor , mesela benim internetim Download 62.00 Upload 65.00 , upload yapıldığı zaman ne kadar etkiler?

Benim bu konuda bir sorun olacak anlayamadığım. Online oyunlarda bazen anlık ping artışlarım oluyor ve oyunumu aşırı etkiliyor. Örneğin dota, cs gibi oyunlarda. Şöyle diyim dotada ping 80-85 arası oluyor ve bu beni iyi götürüyor ancak bazen ping bi anda 300-500 civarlarına fırlıyo anlık 2-3 saniye, donuyor oyun lag gibi bişey yani. bu da aşırı etkiliyor oyunumu zevk almıyorum. Bu fırlama neden olabilir? Kafama takılan 2 şey var bilmiyorum tabiki öğrenmek istiyorum. Kafama takılan 1 laptop ısındığı için pingi artırıo olabilir mi? Diğeri de wifiden oynadığım ve netim uydunet fiber olmasından kaynaklanıyo olabilir mi? Ne yapmalıyım? Teşekkürler

Ben de muhalefet olayım :D
Benim değerler.

Birkaç dk ara ile alınmış bir sonuç daha.

Bağlantım HSDPA+ Yani bilindik anlamda 3.5G. Ama şebeke 3G oduğu için 3G ile bağlanmaktayım.
Modemim FOUR FAITH M1 profesyonel modem.
NET.png

Baz istasyonuna uzaklığım bilinmiyor. Sinyal seviyem genelde 69dbm-73dbm arasıdır.
5 çizgi üzerinden 4 çizgi anlamındadır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı