Platonik aşık olunan kıza iletişim kurmakta çekinmek

sqoudia

Hectopat
Daha fazla  
Bundan 5 ay önce gördüğüm kıza sağlam vuruldum. -ona aşk denmez hoşlantı denmez muhabbetlerine girmemeniz ricamdır- kızı görmemden sonra ara tatile girdiğimiz için kızla mesaj üzerinden tanışmak istedim. Attığım mesaja geri dönülmedi. El sallama emojisi atmıştım yani öyle cevap verilmeyecek şımarıklıkta bir mesaj değildi. Okullar açıldı. Boş derste kızın sınıfı maç yapıyordu 9'larla. Elemanın biri gol attıktan sonra kıza dönüp kalp yaptı.

O andan sonra bende çekinme başladı. Kalbi yapan eleman kızlarla çok haşır neşir bir tip ve muhtemelen sevgili değiller veya ayrıldılar -eleman sevgilisinden ayrılmış duyumu almıştım bir süre önce-. Ancak kızın mesaja geri dönmemesini de sevgilisi olma ihtimaliyle bağdaştırdığım için kızla konuşmaktan çekinir hale geldim. Kızın eğer ilişkisi yoksa şansım büyük. Bunu okuyan abilerimden beklentim durumumu değerlendirip bana konuş konuşma konuşacaksan böyle konuş demeleri.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam detay vermemişsin ki, ne desek boş. İşi senin halletmen lazım, bana kalırda başka kızlara yönel.
Çok gereksiz duygusal yatırım yapmışsın. Yerinde olsam başka kızlarla konuşurum.
Başka kızlara yönelemeyecek derecede bir duygusal yatırım yaptığım için kurtulamadım bu bataktan. Konuşmak isteyen kızlara hiç yüz vermedim. Şu an yegane gayem esas kızla konuşmak. Nasıl konuşacağımı düşünürken biraz afalladım sevgilisi olma muhabbeti yüzünden. Ayrıca bir sorum olacak yaşlar büyüdükçe kızlar ve erkekler arasındaki samimiyet artıyor mu 12. sınıflarda gözlemliyorum bu kadar fazla samimiyeti sadece. El kol şakaları gibi şeylerden bahsediyorum samimiyet derken. Bu normal bir şey mi? Konuşmakta çekinmemin sebeplerinden biri de buydu.

@sqoudia erkeklerle çok samimi olması normal değil. Hata yapmışsin hiçbir şeyin olmayan kız için sevgilisi olmasa bile bu kadar kafada kurmakla işin baya zor.
Sanaldan istek ve konuşmayla ilerlettim. İlk mesajı attığım günden sonra ilk buluşmamızı yaptık. Şu an iyiyiz ama kız 05 Aralık doğumlu ben 07 Nisan tek pürüzümüz bu gibi duruyor.

Okul ortamında sevgili yapılmaz.
Bu düşüncenin sebebi nedir, sevgilim olduğu veya hoşlandığım biri olduğu için sormuyorum. Sınıfta 2 tane çift var ve biri ciddi manada sınıftakiler tarafından hatta hocalar tarafından benimsendi :D Dalga geçme falan filan yok mesela.

Geri
Yukarı