Platonik aşık olunan kıza iletişim kurmakta çekinmek

Bu düşüncenin sebebi nedir, sevgilim olduğu veya hoşlandığım biri olduğu için sormuyorum. Sınıfta 2 tane çift var ve biri ciddi manada sınıftakiler tarafından hatta hocalar tarafından benimsendi :D dalga geçme falan filan yok mesela.

Örnek vereyim hocam, sen kızla rahat rahat konuşamayacaksın, çünkü herkesin gözü sende olacak, en ufak bir yakınlaşmada tüm gözler sizin üzerinizde olacak, arkanızdan konuşulacak, sınıf ortamında cidden hiç sağlıklı bir ilişki olmaz. Hocalar falan öğrenirse, hele de böyle işleri sevmeyen tiplerdense, tüm sene sizinle uğraşır durur o hoca, ailenizi falan çağırır komple tüm eğitim hayatınız bile bitebilir. Benimsendiyse biraz daha uzun sürer, eskide kaldı o lisede tanışıp evli olanlar, şu dönemde sevgili yapmak bile büyük bir yükken, sınıfta yapmak ayrı bir olay, bir de ayrıldıktan sonra sürekli göz göze geleceksiniz, gözünüzün önünde olacak, unutamayacaksınız okul bitene kadar. Kısacası diyeceğim, cidden yapmayın, siz oraya kendinize harem kurmaya değil, eğitim öğretim görmeye gidiyorsunuz, aklınızı başınıza toplayın, o tarz ilişkileri tek başına yaşamazsınız bile, arkadaş ortamınızı satmak zorunda bile kalabilirsiniz sırf kızla vakit geçireceğim diye gerek yok. Umarım anlatabilmişimdir.

Kızın okuldaki son ayındayız.

Gerek yok hocam girmeyin o tarz işlere, zaten kızda öyle etkili bir şey yapmamış, sevseydi yapardı.

@PoliJya valla hocam yaşın kaç bilmiyorum ama şu an öyle bir şey yapsa müdürün meslek kariyeri biter muhtemelen. Ama sanki anlattığın olayda kızın ailesi baskıcı davranmış hocadan çok.

Hocam yalan söyleyecek halim yok yani, bu olay ciddi ciddi gözümün önünde yaşandı. Erkek hala bizim okulda çocukla muhabbetim bile var hala, evet kızın ailesi fazla baskıcı davranmıştı, erkeğin ailesi sadece görüşmeye gelmişti. (yaş 16, bu kategoride fazlaca görünüyor gibiyiz hocam :) )

@PoliJya yalan söylüyorsun demedim ki hocam. Sadece yönetmelikte öyle bir şey yok. Yani öyle bir düşüncesi varsa bile bir şey yapamaz bir de genelde haberleri de olmuyor.

Yok hocam yani gerçekten böyle bir olay yaşandı o anlamda dedim, ama duyduğuma göre tek olay bu değil, sanırsam karşılıklı olarak nudeleşmişler.

Örnek vereyim hocam, sen kızla rahat rahat konuşamayacaksın, çünkü herkesin gözü sende olacak, en ufak bir yakınlaşmada tüm gözler sizin üzerinizde olacak, arkanızdan konuşulacak, sınıf ortamında cidden hiç sağlıklı bir ilişki olmaz. Hocalar falan öğrenirse, hele de böyle işleri sevmeyen tiplerdense, tüm sene sizinle uğraşır durur o hoca, ailenizi falan çağırır komple tüm eğitim hayatınız bile bitebilir. Benimsendiyse biraz daha uzun sürer, eskide kaldı o lisede tanışıp evli olanlar, şu dönemde sevgili yapmak bile büyük bir yükken, sınıfta yapmak ayrı bir olay, bir de ayrıldıktan sonra sürekli göz göze geleceksiniz, gözünüzün önünde olacak, unutamayacaksınız okul bitene kadar. Kısacası diyeceğim, cidden yapmayın, siz oraya kendinize harem kurmaya değil, eğitim öğretim görmeye gidiyorsunuz, aklınızı başınıza toplayın, o tarz ilişkileri tek başına yaşamazsınız bile, arkadaş ortamınızı satmak zorunda bile kalabilirsiniz sırf kızla vakit geçireceğim diye gerek yok. Umarım anlatabilmişimdir.
Hocam açıklayıcı olmuş onda sorun yok, hak vermiyorum desem yalan olur :) Sonuna kadar haklısınız da.
Bilemiyorum ortama bağlı belki bizim okul / hocalar çok anlayışlı abartı olmadıkça ortada. Okulda bilinen bilinmeyen çiftler var çünkü. Ama zaten benim o tarz işlerle pek ilgim yok direkt şahsa konuşmuş gibi olmuş :D

Kız beğenmezse
Ben sorarken bu aşamayı kast etmedim. O bambaşka bir boyut.

Yeni konular

Geri
Yukarı