PlayStation 2 oyun arşivi alınır mı?

mar00n

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar. Şu an elimde PS3, PS4 ve PS Classic konsolları var ve orijinal kutulu bir şekilde 450 oyun arşivim var.

PS2 oyun arşivi yapmaya karar verdim fakat orijinal oyun arşivi bulmak gerçekten çok zor.

Bir kişiden 250 adet orijinal olmayan fakat kutulu ve CD üzerinde oyun baskısı olan orijinal gibi gözüken oyun arşivi buldum. 250 adet oyunu 250 TL'ye verecek. Oyun başı 1 TL'ye geliyor yani. Mantıklı mı sizce? Yoksa orijinal kutulu oyunları mı bulmaya çalışayım?

Günümüzde güzel ve uygun bir PS4 oyunu bile ortalama 250 lira. Eğer orijinal takıntın yoksa ve koleksiyon yapıyorsan al.

Bu arada ben de ufaktan PS4 kutulu oyun koleksiyonu yapmaya başladım. Özellikle satılmayan oyunları bulup aldığın bir yer var mı ? Önerir misin ?

Arşivse mantıklı, orijinal kutulu oyunlar daha yüksek fiyattır, koleksiyon gibi değer görüyor şu anda. Ben oyunları indirip vd-dvd'ye yazdırır, sonra da üzerine baskı sticker ve kutu yapardım bundan 10 sene önce aynı mantıkla yapmış arkadaş sanırım. Uğraşını gayet ucuza veriyor.

Sana bağlı, şu anki koleksiyonun orjinalmiş. Zamanım ve param var dersen bilemem ama bence tane başı 1 TL normal.

Bu arada benim için Silent Hill 3 de al :)
Arşivse mantıklı, orijinal kutulu oyunlar daha yüksek fiyattır, koleksiyon gibi değer görüyor şu anda. Ben oyunları indirip vd-dvd'ye yazdırır, sonra da üzerine baskı sticker ve kutu yapardım bundan 10 sene önce aynı mantıkla yapmış arkadaş sanırım. Uğraşını gayet ucuza veriyor.
Yok hocam, oyunlar korsan fakat orjinal kutulu gibi ve cd üzerinde oyun baskısı var. Normal cd gibi değil. Bütün oyun cdlerinin üzerinde oyun baskısı var.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-01-06 at 14.52.01.jpeg
    WhatsApp Image 2022-01-06 at 14.52.01.jpeg
    100,3 KB · Görüntüleme: 116
Yok hocam, oyunlar korsan fakat orjinal kutulu gibi ve cd üzerinde oyun baskısı var. Normal cd gibi değil. Bütün oyun cdlerinin üzerinde oyun baskısı var.
Şeytan dürtüyor şu son çıkan adaptörsüz PS2'den al diye ama eski makina işte gözü falan bozulsa ta Kızılay'a gitmem lazım vs. vs.

Mesela PS4'ü kırıp PS1-2-3'ün oyunlarını çalıştıranlar var. Ama PS2'nin oyununu makinasında oynamak gibi tat vermiyor işte.

Günümüzde güzel ve uygun bir PS4 oyunu bile ortalama 250 lira. Eğer orijinal takıntın yoksa ve koleksiyon yapıyorsan al.

Bu arada ben de ufaktan PS4 kutulu oyun koleksiyonu yapmaya başladım. Özellikle satılmayan oyunları bulup aldığın bir yer var mı ? Önerir misin ?
Hocam çok zor bulunan oyunlar için eğer almak istediğim bir oyun varsa taktiğim şu;

Letgo'ya oyun ismini yazıyorum konumu türkiye yapıp 500'km yi seçiyorum. Başka şehirlerde oyunu bulursam Gardrops ilanı açmasını istiyorum ve bu şekilde alıyorum.

Onun dışında artık konsol dükkanlarınla kanka olduğum için bazı satılmayan oyunları el altından alabiliyorum. Mesela Cursed Crusade oyunu hiç bir yerde yok Türkiye'de fakat bir konsol dükkanından çok uygun fiyata aldım. Koleksiyonumu genişletmeye çalışıyorum her geçen gün.

Bunun dışında Sahibinden.com'da gözünüz olsun.

Hiç bir yerde bulamazsam oyunu, amazon.com'dan sipariş ediyorum. Amerikadan geliyor 20 gün içinde. Biraz masraflı oluyor ama değiyor.

PS4 oyunları için bir şey diyemiyorum çünkü oyunlar kolay bulunuyor. İnternette bile var hemen hemen çoğu oyun. Ben PS3 için konuşuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı