PlayStation 4 mü Xbox One X mi?

ThermL

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
PC almayı düşünürken bilgisayar fiyatlarının beni zorlayacağını anladım ve konsollara yöneldim. 7 bin TL vererek alacağım bilgisayarda oynadığım oyunu 3 bin TL verdiğim bir konsolda oynayabileceksem neden PC'ye 7bin TL vereyim ki? Ancak bu konuda da 2 seçenek arasında bir seçim yapmalıyım, bu yüzden sizlerden yardım istiyorum.

Şöyle ki, konsol almaktan birazcık da çekinmiyor değilim. Çünkü, konsolda bazı oyunlar İngilizce ve bende bir oyunda ki İngilizce diyalogları takip edip anlayabilecek bir İngilizce yok. Eğer bu konuda benim bilmediğim bir çözüm varsa lütfen söyleyin. Konsol için 2 seçeneğim var bunlar; PlayStation 4 ve Xbox One X. Benim için en önemli kriter olan oyun çeşitliliği ve sanırım bu konuda PS 4 bayağı önde.

Ayrıca gamepad açısından da PS 4, One X'ten daha fazla şey vaat ediyor. Performans açısından ise sanırım One X daha başarılı ama bu konuda emin değilim beni aydınlatın. Oyun fiyatları bakımından hangi konsol daha cazip bilmiyorum bu konuda da bana bilgi verebilirsiniz.

Gelelim fiyata. Fiyatta ise hemen hemen aynı fiyata sahipler, o yüzden fiyata fazla takılmıyorum. Peki sizin tavsiyeniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
PC almayı düşünürken bilgisayar fiyatlarının beni zorlayacağını anladım ve konsollara yöneldim. 7 bin TL vererek alacağım bilgisayarda oynadığım oyunu 3 bin TL verdiğim bir konsolda oynayabileceksem neden PC'ye 7bin TL vereyim ki? Ancak bu konuda da 2 seçenek arasında bir seçim yapmalıyım, bu yüzden sizlerden yardım istiyorum.

Şöyle ki, konsol almaktan birazcık da çekinmiyor değilim. Çünkü, konsolda bazı oyunlar İngilizce ve bende bir oyunda ki İngilizce diyalogları takip edip anlayabilecek bir İngilizce yok. Eğer bu konuda benim bilmediğim bir çözüm varsa lütfen söyleyin. Konsol için 2 seçeneğim var bunlar; PlayStation 4 ve Xbox One X. Benim için en önemli kriter olan oyun çeşitliliği ve sanırım bu konuda PS 4 bayağı önde.

Ayrıca gamepad açısından da PS 4, One X'ten daha fazla şey vaat ediyor. Performans açısından ise sanırım One X daha başarılı ama bu konuda emin değilim beni aydınlatın. Oyun fiyatları bakımından hangi konsol daha cazip bilmiyorum bu konuda da bana bilgi verebilirsiniz.

Gelelim fiyata. Fiyatta ise hemen hemen aynı fiyata sahipler, o yüzden fiyata fazla takılmıyorum. Peki sizin tavsiyeniz nedir?

7.000 TL'ye bilgisayar almayacak iseniz Xbox Series X alabilirsiniz. Onun haricinde PS4 iyidir.

Evet PC'ler pahalı ama konsolda oyunlar pahalı olduğu için 15-20 oyunla birlikte yine 7000-8000₺ olacak ben PC öneririm fakat ikisinden biri seçilecekse bence Xbox One X

Gamepad açısından kişiden kişiye değişir, ben şahsen PlayStation 4'ün gamepad'ini daha iyi buluyorum. Performans açısından One X dediğiniz gibi daha başarılı, özel oyunlara ilginiz yoksa kesinlikle One X alın.

Bütçeyi 4000 civarına çekebiliyorsanız Series S en iyisi olacaktır bence 1080p için. Hem yeni nesil hem Xbox game pass var. Özel oyunu olmaması eksi yanı.

Benim sana tavsiyem, bilgisayarlardan şaşma kardeşim. Ya bilgisayarım var bir PS4 alalım dedik. Fiyatlar 3100TL aşağı yok. PS4 almak yerine kendime bir calitte oyuncu koltuğu bir Rampage kulaklık bir Razer mouse pad seçtim ama ne desem şaşırırsınız. Onca seçtiklerimin toplam fiyatı 2.400 TL küsuratlı. Bence bilgisayardan şaşmayın derim.

Evet PC'ler pahalı ama konsolda oyunlar pahalı olduğu için 15-20 oyunla birlikte yine 7000-8000₺ olacak ben PC öneririm fakat ikisinden biri seçilecekse bence Xbox One X
PCde de öyle. 7bine PC alsam yine oyunlara para vermek zorunda kalacağım. Ayrıca konsol oyunlarında ciddi indirimler oluyor o indirimleri yakalayabilirim. Özellikle Xbox Game Pass gibi. Tabii ben de isterdim PC alabilmeyi ama işte ekonomi😕

PlayStation 4 ve Xbox One S kullandım.

Xbox'ta EA Access ve Game Pass oyun bolluğu sunuyor.

Xbox One X daha güçlü bir cihaz ve ikinci el fiyatları da uygun.

Eğer spor oyunları oynayacaksanız Xbox One X almanızı tavsiye ederim.

PC'de de öyle. 7bine PC alsam yine oyunlara para vermek zorunda kalacağım. Ayrıca konsol oyunlarında ciddi indirimler oluyor o indirimleri yakalayabilirim. Özellikle Xbox Game Pass gibi. Tabii ben de isterdim PC alabilmeyi ama işte ekonomi😕

Kardeşim git bir bilgisayarcıya abi ben PC toplayacağım de. Oyunları da kafana takma Epic Games çok güzel oyunları ücretsiz bir şekilde süreli olarak oynama imkanı sunuyor. Hem PC'de de Xbox Game Pass var. Bir de crack yükleyebilirsin offline story mode olan oyunları.

Yeni konular

Geri
Yukarı