PlayStation 4 Pro mu, Xbox Series S mi almalıyım?

Xbox Series S alın hocam. Çünkü:

2. Yanlış hatırlamıyorsam o cihazla 4K 120 FPS alabiliyordunuz.

Bunlar Xbox Series X almanız için sebepler. Umarım sana bi katkım dokunmuştur.
Metin çok alakasız. İlaveten Xbox Series S 4k 120 FPS veremez. Başta Xbox Series S alın diyip sonrasında bunlar Xbox Series X almanız için sepebler diyorsunuz. Sanırsam Xbox Series X'i öneriyorsunuz.

Aynen öyle hocam 😉
Nesli kazanmak sizce de biraz fazla yüksek olmadı mı?
Xbox aldığı stüdyoların oyunlarını PC'ye de çıkarıyor. Bu durumda PC sahipleri PS5 alıyor.
Ki bunu da görüyoruz. PS5, 2.5/2 kat daha fazla sattı rakibine göre.
Nesli kazanmak demek satış sayısına bağlıdır. Xbox ilk başta satış sayısı olarak Nintendo'yu geçsin, PS'ı sonra geçmeyi dener.
Xbox nesli bir tek Xbox 360 vaktinde kazandı, onun sebebi de oyunlarını PC'ye çıkarmamasıydı.

Konuya gelirsek, sizin için en uygun konsol Series S.

Son düzenleme:
Nesli kazanmak sizce de biraz fazla yüksek olmadı mı?
Xbox aldığı stüdyoların oyunlarını PC'ye de çıkarıyor. Bu durumda PC sahipleri PS5 alıyor.
Ki bunu da görüyoruz. PS5, 2.5/2 kat daha fazla sattı rakibine göre.
Nesli kazanmak demek satış sayısına bağlıdır. Xbox ilk başta satış sayısı olarak Nintendo'yu geçsin, PS'ı sonra geçmeyi dener.
Xbox nesli bir tek Xbox 360 vaktinde kazandı, onun sebebi de oyunlarını PC'ye çıkarmamasıydı.
Nintendo dünyanın en iyi konsoludur. Ona bakarsak satışlar farklı rakamları gösteriyor, doğrudur. Bana kalırsa yaptığı mükemmel (hepsi değil bir kısmı mükemmel) oyunları daha yeni nesile güncellemeyen, 4k 120 FPS ve hatta 4k 60 FPS veremeyen bir konsol vaat ettiklerini veremiyor demektir. Ara çözünürlük desteği hala yok. Bu büyük bir saçmalık. 2k oyun oynayan bir çok insan var. Dediğim gibi PS5'nin birçok eksiği var bana göre. Bu saydıklarım sadece birkaçı. Bana göre Xbox Series X daha fazla öne çıkıyor (benim beklentilerime göre). Arkadaş FPS değerlerinin yüksek istemiş. Kapı gene Xbox Series X'e açılıyor. Tüm dünya olarak bakarsak bu nesilin kazananı farklı olabilir. Fakat bana göre Xbox. Bende ileride PS5 almayı düşünüyorum. En azından çıkardığı oyunlar bana hitap ediyor mu etmiyor mu ? Diye bakmam gerek. Aksi takdirde oynamayacağım oyunlar için bir konsol alma ihtimalim var. Xbox'ta Game Pass var. Çokta iyi bir şey bence. PS tarafında bir oyunu almadan önce tam olarak emin olmak istersin. Fakat Game Pass'te yükle, baktın sana göre değil sil. Zaten bedava 😀 Konu biraz dağıldı 😀 Son olarak diyebileceğim şey bu konsol meselesi renkler zevkler meselesi.

Dünyanın en iyi konsolu resmi olarak 200 milyondan fazla satmış PS2'dir.

Ben size PS daha iyi demiyorum. Neslin kazananı terimi satış ile alakalı, onu diyorum.
Resmiyette farklı olabilir tabi ki 😀 Ben en azından vaat ettiğini karşılayan bir konsolu seçtim. Şu an da PS5 önde götürüyor. Büyük ihtimalle de nesil bitene kadar da öyle olur. Sizde haklısınız.

Zaten kendin cevabını vermişsin. Özel oyun takıntın yokmuş. PS4 devri en fazla 2-3 yıla biter bence. Ondan sonra spor oyunları falan gelir. Xbox Series S alınca ekstra depolama alanı satın almanız gerekecek sadece eğer sil yükle yapmayacaksanız. 1080p 60 FPS ile bayağı bir gidersin Xbox Series S ile.

Silmesine gerek yok bende PS4'ün 500 GB'lık versiyonu var arkasına 1TB hard disk taktım ve çok güzel bir şekilde kullanıyorum ama tabii ki Series S'de yüksek hızlı SSD'ler olduğu için uyumsuzluk gösterebilir.

Geri
Yukarı