PlayStation 5 mi Xbox X series mi?

Çikolatadam

Hectopat
Sizinde biliceğiniz üzere yıl sonu iki tane mükemmel oyun konsolu çıkacak birini almayı düşünüyorum fakat hangisini almalıyım çok kararsızım sizce hangisini almalıyım bu arada elimde 2adet Xbox One kontroller ve yaklaşık bir 2000 TL'lik Xbox One oyunum var.
Ha bir de yazmayı unutmuşum Xbox One kumandaları yeni çıkacak Xbox'da çalışıyor mu?

Hocam kontroller hakkında bir şey diyemem. Oyunların çoğunun uyumlu olacağı söyleniyor. Sizin için Xbox daha iyi olur.

Sizinde biliceğiniz üzere yıl sonu iki tane mükemmel oyun konsolu çıkacak birini almayı düşünüyorum fakat hangisini almalıyım çok kararsızım sizce hangisini almalıyım bu arada elimde 2adet Xbox One kontroller ve yaklaşık bir 2000 TL'lik Xbox One oyunum var.
Ha bir de yazmayı unutmuşum Xbox One kumandaları yeni çıkacak Xbox'da çalışıyor mu?
Performans açısından Xbox daha iyi. Ama exclusive oyunlar ilginizi çekiyor ise PS 5 almanız daha iyi olur.

%99 ihtimalle çalışır kontrolcü tamamen aynı tuş eklemişler sadece. Hesabında ki oyunlar kalıcıysa Xbox One alman daha mantıklı geriye uyumlulukla oynarsınız oyun kıtlıgı cekmeden.

Xbox Series X donanım olarak daha güçlü, geriye uyumluluk konusunda da X360 oyunlarına kadar desteği var. PS5'in ise yalnızca 100 küsur PS4 oyununa desteği var. Bu nesilde Xbox Series X oyunları 4K 60 FPS çalıştırırken, PS5 4K 30 FPS çalıştıracak istisnalar hariç bence.

Hocam her oyun 60 FPS değil. Valhalla mesela Xbox için 30 FPS. Bende bu mühendisi dinlemeden önce Xbox çok daha iyi sanıyordum.
.

Hocam her oyun 60 FPS değil. Valhalla mesela Xbox için 30 FPS. Bende bu mühendisi dinlemeden önce Xbox çok daha iyi sanıyordum.
.
Dostum GPU ve Tflop ve CPU farkı ortadayken bu"mühendis"in PS5 daha performanslı olacağını söylemesi gerçekçi değil. Bana para yemiş gibi geldi.

IMG_20200616_170623.png

Hocam hiçbirimiz bu adam kadar bilgili değiliz. Bu adamlar her yere oyun yapıyor. İfadesinde aksini söyleyecek mühendis yok dedi. Kimse aksini söyleyemedi.

Hocam hiçbirimiz bu adam kadar bilgili değiliz. Bu adamlar her yere oyun yapıyor. İfadesinde aksini söyleyecek mühendis yok dedi. Kimse aksini söyleyemedi.
Bu mantıkla RX 580 1660Ti'ı geçebilir. Bana saçmalık gibi geldi, daha fazla performans vermeyecek olsa neden özellikleri PS5 özelliklerine düşürüp tasarruf yapmadı Microsoft? Bunu da düşünmek gerek. İlerde göreceğiz.
Siz şimdi bana ne alın diyorsunuz onu söyleyin :p
Bu nesilde Xbox Series X daha önde her konuda. Kesinlikle onu al.

Yeni konular

Geri
Yukarı