Xbox Series X mi PlayStation 5 mi?

Çikolatadam

Hectopat
Arkadaşlar 3gün sonra iki konsoldan birini almayı düşünüyorum fakat hala karar vermiş değilim aslında. Xbox Series X düşünüyordum fakat şöyle bir oturup düşündüm de bu konsola çıkacak doğru düzgün yeni nesil oyun yoktu, yani Xbox'a çıkanların aynısı aynı fiyata PlayStation 5'e de çıkıyor. Sizce hangisini tercih etmeliyim? Nedeniyle birlikte belirtir misiniz ve bazı arkadaşlarım Xbox Series X'in PlayStation 5'den daha güçlü olduğunu falan söyledi, aralarındaki gözle görülebilir fark nedir acaba?
Ha şunu da belirteyim, 16 yaşındayım, neredeyse 5 yıldır Xbox One kullanıyorum, ondan önce de abimin crackli PlayStation 3'ünü kullandım uzun bir süre. Yani Xbox hesabımda şu an yaklaşık bir 1000TL'lik oyun var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Xbox'ta yapıp da PC'de yapamadığımız şey yok gibi bir şey. Bu sebeple PS5 öneririm ancak oyunlar sebebiyle özellikle ilk zamanlar pahalıya gelecektir. İlerleyen zamanlarda ise takas vs yaygınlaşınca daha iyi oyunları oynayabilirsiniz uygun fiyata.

Xbox sizin için daha iyi olur diye düşünüyorum. Nedenlerini sadece kendim için sayabilirim sizin zevklerinizi bilmiyorum. Nedenleri;
1. Gamepass özeliği benim için yetiyor.
2. PS'de ki özel oyunlara bir hayranlığım yok. Eğer hayranlığınız varsa PS daha iyi olabilir.
3. Grafik kalitesi benim için önemli.
Bu sebeplerden ötürü Series X'i seçerdim.

Neyin performansı abi lütfen yapmayın. 7 yıllık PS4 FAT bile 30 FPS sabit olarak TLOU 2 oynatabiliyor, RDR2 oynatabiliyor. Konsol alırken performansa değil oyunlara, imkanlara bakılır. Xbox'ın avantajı Gamepass, PS'in avantajı Exclusive oyunlar.

Neyin performansı abi lütfen yapmayın. 7 yıllık PS4 fat bile 30 FPS sabit olarak tlou 2 oynatabiliyor, RDR2 oynatabiliyor. Konsol alırken performansa değil oyunlara, imkanlara bakılır. Xbox'ın avantajı Gamepass, Ps'in avantajı exclusive oyunlar.

İyi de Gamepass Xbox'a özel değil ki.

Xbox sizin için daha iyi olur diye düşünüyorum. Nedenlerini sadece kendim için sayabilirim sizin zevklerinizi bilmiyorum. Nedenleri;
1. Gamepass özeliği benim için yetiyor.
2. Ps'de ki özel oyunlara bir hayranlığım yok. Eğer hayranlığınız varsa PS daha iyi olabilir.
3. grafik kalitesi benim için önemli.
Bu sebeplerden ötürü series X'i seçerdim.

Benim de henüz hayranlığım yok uzun süredir PlayStation'dan uzak olduğum için fakat ben size katılmıyorum çünkü 1konsola 8300TL veriyorsunuz fakat 4K olarak oynayabiliceğiniz yeni nesil oyun neredeyse yok denilebilecek kadar az bu konu hakkında düşünceniz nedir ve aralarındaki grafik kalitesi nedir ki gözle görülebilir olarak.

Xbox Series X derim. Performans ve donanım daha iyi.

Aralarındaki gözle görülebilir fark nedir acaba bana bu konu hakkında bir şey söyleyebilir veya video tarzında bir şey atarsanız minettar kalırım.

Benim de henüz hayranlığım yok uzun süredir PlayStation'dan uzak olduğum için fakat ben size katılmıyorum çünkü 1konsola 8300TL veriyorsunuz fakat 4K olarak oynayabiliceğiniz yeni nesil oyun neredeyse yok denilebilecek kadar az bu konu hakkında düşünceniz nedir ve aralarındaki grafik kalitesi nedir ki gözle görülebilir olarak.

Gözle görülebilir grafik kalitesi var diye biliyorum (yanlış olabilir detaylı bir şekilde bakmadım). Yeni nesil oyunların hepsi PS'ye çıktığı gibi Xbox'a da çıkıyor. Özel oyunlar hariç, bunların bazıları PC'ye çıkmaya başladı bile ilerleyen zamanlarda sayısının artacağı ve Xbox'a da çıkacağını düşünüyorum.

Gözle görülebilir grafik kalitesi var diye biliyorum. Yeni nesil oyunların hepsi Ps'ye çıktığı gibi Xbox'a da çıkıyor. Özel oyunlar hariç, bunlar bazıları PC'ye çıkmaya başladı bile ilerleyen zamanlarda bu sayının artacağı aşikar.

Yani grafik kalitesi diyorsan Xbox.
Özel oyun diyorsan PlayStation.
Ben bu aradaki farkı ayrıntılı bir şekilde araştırıp ona göre satın alıcağım sanırım araştırdıktan sonra fikrimi burda belirtirim yardımcı olan herkese teşekkür ederim

Geri
Yukarı