PS5 mi Xbox Series X mi?

Hocam bu kadar erkenden mi beklentileri karşılamaz oldu? Daha da yeni almıştınız. Dediklerinize tamamen katılıyorum. Series X ile takas etmek yerine aldığınız fiyattan satın. Sonra da sıfır bir Series X alırsınız. 600-700 daha bu nesil için başlangıç. Twitter PS5 stok takip hesabına göre PS5'e zam gelecek. Ardından da 619₺ olan etiketi 699'a çekerler. Zaten herkes yeni bir oyunu 5-6 ay sonra anca alabildiği için bu çoğunluğu etkilemez. Ama PS Plus'a zam gelirse o zaman işler karışır. Çoğunluk sadece PS Plus'ın verdiği oyunları kullanıyor. Xbox da 3 yıllık Game Pass alıp 3 yılınızı kurtarırsınız. Yaklaşık 400-500 liraya olan bir işlem.
Hocam Sony oyunculara karşı hiç esnek davranmıyor oda beni çok gıcık ediyor. 1440p monitörüm var ama desteği yok. Yok neymiş biz bu cihazı tv de özel oynayanlara yaptık biz insan değiliz sanırım. Sırf şu cihazı satın almak için bilgisayarımı sattım ama internette gezecek bir tarayıcısı yok. Yok neymiş zaten fazla kullanılmıyordu. Microsoft bu tür ufak tefek şeyler olsa da oyuncuları memnun etmeyi biliyor. Yani kısaca Sony benim dediğim dedik demeye devam eder ise benim gibi daha çok oyuncu kaybeder. Bir tane eski tarihli bir oyun vardı adını unuttum. O Microsoft store de en Yüksek paketi 130 TL PlayStation da 300 küsür TL böyle bir şey olabilir mi ya. Yani kısaca ben zengin değilim her çıkan oyunu da 6-7 ay indirim bekleyerek oynamaktansa geçerim Xbox a alırım gamepass bakarım keyfime. PlayStation biraz zengin cihazı olmuş.

Hocam Sony oyunculara karşı hiç esnek davranmıyor oda beni çok gıcık ediyor. 1440p monitörüm var ama desteği yok. Yok neymiş biz bu cihazı TV de özel oynayanlara yaptık biz insan değiliz sanırım. Sırf şu cihazı satın almak için bilgisayarımı sattım ama internette gezecek bir tarayıcısı yok. Yok neymiş zaten fazla kullanılmıyordu. Microsoft bu tür ufak tefek şeyler olsa da oyuncuları memnun etmeyi biliyor. Yani kısaca Sony benim dediğim dedik demeye devam eder ise benim gibi daha çok oyuncu kaybeder. Bir tane eski tarihli bir oyun vardı adını unuttum. O Microsoft Store de en yüksek paketi 130 TL PlayStation da 300 küsur TL böyle bir şey olabilir mi ya. Yani kısaca ben zengin değilim her çıkan oyunu da 6-7 ay indirim bekleyerek oynamaktansa geçerim Xbox'a alırım Game Pass bakarım keyfime. PlayStation biraz zengin cihazı olmuş.

Türkiye'de zengin cihazı. En son duyurulan Green Hell oyunu PS Store de 179₺ Xbox da 71, 25₺.Microsoft ilk Xbox'dan beri yazılım, içerik desteğini çok iyi yapıyor. Adamlar 2001 yılında Xbox Live hizmetini getirdi. O zamanlar PlayStation 2 de Online oyunculuk diye bir şey yoktu. Xbox'ın internet tarayıcısından GeForce NOW bile çalışıyormuş bayağı bilgisayar gibi yani.

Türkiye'de zengin cihazı. En son duyurulan Green Hell oyunu PS Store de 179₺ Xbox da 71, 25₺.Microsoft ilk Xbox'dan beri yazılım, içerik desteğini çok iyi yapıyor. Adamlar 2001 yılında Xbox Live hizmetini getirdi. O zamanlar PlayStation 2 de Online oyunculuk diye bir şey yoktu. Xbox'ın internet tarayıcısından GeForce NOW bile çalışıyormuş bayağı bilgisayar gibi yani.
Hocam sony gelir durumu düşük olan ülkeleri pek düşünmüyor. Aksine düşünen firmalara da düşünme fiyatını adam gibi yüksekten koy diye dayatıyor. Yoksa Xbox a 50 TL ye oyunu koyan firma ps storeye neden 150 TL ye koysun ki. Allah var ps oyunları çok güzel ama sırf sene de 1 tane kaliteli oyun oynayacağım diye de konsol eğlence hayatımı zehir edemem.

Hocam Sony gelir durumu düşük olan ülkeleri pek düşünmüyor. Aksine düşünen firmalara da düşünme fiyatını adam gibi yüksekten koy diye dayatıyor. Yoksa Xbox'a 50 TL'ye oyunu koyan firma PS Store'ye neden 150 TL'ye koysun ki. Allah var PS oyunları çok güzel ama sırf sene de 1 tane kaliteli oyun oynayacağım diye de konsol eğlence hayatımı zehir edemem.

Yıllardır aynı mevzular dönüyor. Yok ülkeye kutulu oyunları getiren şirketler. O olmadımı oyun fiyatlarını İngiltere'deki merkez belirliyora dönüyorlar. Madem böyle PS Türkiye niye var? Şu an Amerika'dan bile pahalı olan oyunlar var Türk Store'unda. Adam gibi düzenleme gelmiycekse para birimini dolar yapsınlar bizde kurtulalım onlar da. Bir arkadaşımın hesabı banlanmıştı onun için bile İngiltere'ye ulaşmalısın demişlerdi.

Yıllardır aynı mevzular dönüyor. Yok ülkeye kutulu oyunları getiren şirketler. O olmadımı oyun fiyatlarını İngiltere'deki merkez belirliyora dönüyorlar. Madem böyle PS Türkiye niye var? Şu an Amerika'dan bile pahalı olan oyunlar var Türk Store'unda. Adam gibi düzenleme gelmiycekse para birimini dolar yapsınlar bizde kurtulalım onlar da. Bir arkadaşımın hesabı banlanmıştı onun için bile İngiltere'ye ulaşmalısın demişlerdi.
Sony Türkiye gösteriş olarak var hocam bence. Tek vasıfları biz varız başka bir şey yok. Bölgesel fiyatlandırma diye bir şey zaten yok. Sony’de yurt dışında gamepass gibi bir sistem varmış ama bizim ülkemiz de yok. İşin komik tarafı böyle bir servise fakir ülkelerin ihtiyacı var iken adamlar gidip zengin ülkelere bu servisi koyuyor. İyice nefret ettim bu Sony den.

Sony Türkiye gösteriş olarak var hocam bence. Tek vasıfları biz varız başka bir şey yok. Bölgesel fiyatlandırma diye bir şey zaten yok. Sony'de yurt dışında Game Pass gibi bir sistem varmış ama bizim ülkemiz de yok. İşin komik tarafı böyle bir servise fakir ülkelerin ihtiyacı var iken adamlar gidip zengin ülkelere bu servisi koyuyor. İyice nefret ettim bu Sony'den.

Bahsettiğiniz sistem PS Now olmalı. GeForce NOW gibi. PS5'i olan adamın pek bir işine yaramaz. PS3 zamanında güzel çalışıyordu PS Türkiye. O zamandan bu zamana satışlar da artmıştır her türlü. Pazar payı olarak da Xbox zaten çok çok geride. Ama bu millet en sonunda akıllancak bizi ciddiye alan adamlara geçecek en sonunda. Adamlar anca yayıncılara konsol yolluyor başka bir işe yaradıkları yok. Yerel fiyat umudu artık yok. 619₺'yi yapıştıracaklar. Bu iş artık kardeşlikle falan çözülmez.

Bahsettiğiniz sistem PS Now olmalı. GeForce NOW gibi. PS5'i olan adamın pek bir işine yaramaz. PS3 zamanında güzel çalışıyordu PS Türkiye. O zamandan bu zamana satışlar da artmıştır her türlü. Pazar payı olarak da Xbox zaten çok çok geride. Ama bu millet en sonunda akıllancak bizi ciddiye alan adamlara geçecek en sonunda. Adamlar anca yayıncılara konsol yolluyor başka bir işe yaradıkları yok. Yerel fiyat umudu artık yok. 619₺'yi yapıştıracaklar. Bu iş artık kardeşlikle falan çözülmez.
Oyuncular kesinlikle bu konuda tepki göstermeli hocam. Adamların hizmeti bizim gibi ülkeler de sadece zenginlere. Bir çok beleşçi yayıncıyı saymıyorum zaten. Adamlara oyun beleş cihazlar beleş ekipmanlar beleş her şey beleş. Bu ürünlerin beleşe verilme sebebi bizlere tanıtmaları ama biz bir gram faydasını göremiyoruz. Umarım Sony bizim gibi ülkeler den büyük kayıplar Yaşar da o zaman kıymet biraz anlaşılır.
Hocam bir kişi buldum da takas yapacak Xbox series x yurt dışı cihazmış 2020.02 tarihine kadar garantisi var cihazın üzerine 300 TL para veriyor sizce alayım mı ? Garanti den dolayı korkum var biraz 9 ay gibi bir garantisi var diyor ama yurt dışı cihaz da garanti nasıl oluyor bilmiyorum.
Oyuncular kesinlikle bu konuda tepki göstermeli hocam. Adamların hizmeti bizim gibi ülkeler de sadece zenginlere. Bir çok beleşçi yayıncıyı saymıyorum zaten. Adamlara oyun beleş cihazlar beleş ekipmanlar beleş her şey beleş. Bu ürünlerin beleşe verilme sebebi bizlere tanıtmaları ama biz bir gram faydasını göremiyoruz. Umarım Sony bizim gibi ülkeler den büyük kayıplar Yaşar da o zaman kıymet biraz anlaşılır.

Hocam bir kişi buldum da takas yapacak Xbox series x yurt dışı cihazmış 2020.02 tarihine kadar garantisi var cihazın üzerine 300 TL para veriyor sizce alayım mı ? Garanti den dolayı korkum var biraz 9 ay gibi bir garantisi var diyor ama yurt dışı cihaz da garanti nasıl oluyor bilmiyorum.
2022.02 olacak pardon

Son düzenleme:
Hocam bir kişi buldum da takas yapacak Xbox Series X yurt dışı cihazmış 2020.02 tarihine kadar garantisi var cihazın üzerine 300 TL para veriyor sizce alayım mı? Garantiden dolayı korkum var biraz 9 ay gibi bir garantisi var diyor ama yurt dışı cihaz da garanti nasıl oluyor bilmiyorum.

2022.02 olacak pardon.

Hocam bence almayın. Türkiye'de Xbox'ın 2. el piyasası çok daha düşük. Garantisi de azmış. Bence aldığınız fiyattan satın konsolu. Sonra da Vatan'dan sıfır bir Series X alın.

Hocam bence almayın. Türkiye'de Xbox'ın 2. el piyasası çok daha düşük. Garantisi de azmış. Bence aldığınız fiyattan satın konsolu. Sonra da Vatan'dan sıfır bir Series X alın.
Üzerine koyacak hiç param yok hocam olsa valla öyle yapacam. Ne yapayım bilemedim valla. Arada 1 sene garanti süresi oynuyor.

Geri
Yukarı