PlayStation 5 satılıp Xbox Series X alınır mı?

Siz ileride PC toplayıp, TES 6'yı oynayabilirsiniz hatta Game Pass'i de edinebilirsiniz.

Fakat PS5'i sattıktan sonra bir daha geri dönüş yapmanız zor olur. Hele ki artan kur ile daha da sıkıntı. Ama PC böyle değil.

Cdli Versiyon'a sahibim. Şahsen Xbox da alsam PS'de de kalsam kiralayarak oynuyorum oyunları. Benim için PS5 de Xbox da oyun almak için zor olmayan makineler. PS5'teki avantajım al-sat yapmaktı ekstradan öyle bir şansım vardı. Xbox'ta al-sat yapmak bayağı zor. CoD Warzone PS5'te maalesef 60 FPS iken Xbox SX'te 120 FPS ve birçok Xbox One oyunu da Series X'te 4K 60 FPS görebiliyor. PS5'te PS4 oyunu bile açasım gelmiyor çünkü 8000 liralık makinede 2000 liralık makinenin gücünde oyunlar oynuyorum önceki nesil oyunlarını oynarken.

Şimdi yazıları okurken ellie profil fotoğrafı görmek cidden değişik geliyor. Hala alışamadım ya. Bakalım fikrim şu şekilde olacak; Xbox'ı alacağım, PS5'i satacağım, 2-3 yıl sonra PS5'i de yan konsol olarak alıp exclusiveleri oynayacağım.
O o oyuna özel bir şey,ps4 versiyonuna göre oynuyorsun o oyunu,xboxta da öyle aslında,ama xboxın kendi sistemindeki nedenden dolayı öyle.

Siz ileride PC toplayıp, tes 6'yı oynayabilirsiniz hatta Game Pass'i de edinebilirsiniz.

Fakat PS5'i sattıktan sonra bir daha geri dönüş yapmanız zor olur. Hele ki artan kur ile daha da sıkıntı. Ama PC böyle değil.

Tekrar söylüyorum. PC almam ben. PC'yi satıp konsola geçtim. 2019'da PC topladım 2021'de sattım. Konsolcuydum şimdiye kadar ama konsolun zevkini ve rahatlığını bir gram PC'den alamadım. Ayrıca devir olmuş 4K, ben gidip bir PC yanına da 2K veya 1080p ekran koyarak eski nesil gibi oyun mu oynayacağım? 4K ekran alsam 60 Hz olacak bu sefer CS:GO'da büyük bir dezavantaja sahip olurum. Xbox Series X zaten fiyatına göre PC aratmıyor. Ayrıca PS5'e geçmek de dediğiniz gibi zor olmaz sonuçta PS5 zamlanırken Xbox yerinde sekmez o da artar.
O o oyuna özel bir şey, PS4 versiyonuna göre oynuyorsun o oyunu, Xbox'ta da öyle aslında, ama Xbox'ın kendi sistemindeki nedenden dolayı öyle.

İşte Xbox'ın kendi sistemindeki nedenler sayesinde birçok Xbox One oyununu daha akıcı daha güçlü oynayabiliyorum. Sonuçta devir hala Xbox One ve PS4 oyunlarının devri. Maalesef PS5 ve Xbox Series X oyunları çok yok piyasada.

Merhaba. Ben bir PlayStation 5 oyun konsolu sahibiyim. Oyunları kutulu al ve sat yaparak çok rahat bir şekilde oyun oynamaktayım. Ayrıca çoğu exclusive oyunları bitirsem de Bloodborne ve Demon's Souls'u çok beğendim. TLOU2 ve GoW'u çok sevsem de 2 günde bitirdiğim oyunlar oldu. Açıkçası Elder Scrolls 6 benim için çoğu Sony exclusive oyunlarından daha değerli olur.

Xbox Series X'in de gücünün çok daha iyi olduğunu duydum. Mesela Xbox Series X'te 12 teraflop varken PS5 kendini soğutmak için 9 teraflop değerine düştüğünü duydum. Grafik kıyaslamalarında çoğu oyunda eşit ilerleseler de birkaç oyunda PlayStation 5 oyunları "upscale" şeklinde 1080p çözünürlükten 2160p çözünürlüğe yapay yükseltiliyor. Bu gibi durumlar beni Xbox almaya itse bile maalesef PlayStation'ın benim ilk konsolla tanıştığım marka olması ve de konsol deyince aklıma ilk gelen marka olması beni cezbediyor. Sanki Xbox alsam hiç beğenilmeyen ve bilinmeyen bir konsol alacakmış hissine kapılıyorum. Xbox sahiplerine sorarken bile "Konsolunu değiştirmene gerek yok." dediklerini duyuyorum, sanki Xbox'ın donanım gücü ve performansı gereksizmiş gibi.

Sizce PlayStation 5'ten Xbox Series X'e geçilir mi? Lütfen mantıklı ve ciddi yorumlar veriniz. Birinde Game Pass var, ötekinde PS Now ve PS Plus oyun hizmeti var. Oyun alma açısından her iki konsol beni üzmeyecek. Benim asıl sorunum oyun almak değil, bunu da belirtmek isterim.
Hocam bugün ki E3 izlediniz mi xbox'un? Eğer izlediyseniz Adamlar artık bethesda oyunlarını exc. yapıyor. Yapsınlar bir zahmet 7.5 milyar dolar boşuna mı verdiler. Gösterdikleri 30 Oyundan 27'si game pass geliyor. PS5 bir oyunu +700 TL'ye yakın. Game Pass aylık ultimate 45TL. Karar sizin.

Merhaba. Ben bir PlayStation 5 oyun konsolu sahibiyim. Oyunları kutulu al ve sat yaparak çok rahat bir şekilde oyun oynamaktayım. Ayrıca çoğu exclusive oyunları bitirsem de Bloodborne ve Demon's Souls'u çok beğendim. TLOU2 ve GoW'u çok sevsem de 2 günde bitirdiğim oyunlar oldu. Açıkçası Elder Scrolls 6 benim için çoğu Sony exclusive oyunlarından daha değerli olur.

Xbox Series X'in de gücünün çok daha iyi olduğunu duydum. Mesela Xbox Series X'te 12 teraflop varken PS5 kendini soğutmak için 9 teraflop değerine düştüğünü duydum. Grafik kıyaslamalarında çoğu oyunda eşit ilerleseler de birkaç oyunda PlayStation 5 oyunları "upscale" şeklinde 1080p çözünürlükten 2160p çözünürlüğe yapay yükseltiliyor. Bu gibi durumlar beni Xbox almaya itse bile maalesef PlayStation'ın benim ilk konsolla tanıştığım marka olması ve de konsol deyince aklıma ilk gelen marka olması beni cezbediyor. Sanki Xbox alsam hiç beğenilmeyen ve bilinmeyen bir konsol alacakmış hissine kapılıyorum. Xbox sahiplerine sorarken bile "konsolunu değiştirmene gerek yok." dediklerini duyuyorum, sanki Xbox'ın donanım gücü ve performansı gereksizmiş gibi.

Sizce PlayStation 5'ten Xbox Series X'e geçilir mi? Lütfen mantıklı ve ciddi yorumlar veriniz. Birinde Game Pass var, ötekinde PS Now ve PS Plus oyun hizmeti var. Oyun alma açısından her iki konsol beni üzmeyecek. Benim asıl sorunum oyun almak değil, bunu da belirtmek isterim.

Ben olsam değişmem hocam.

Cdli Versiyon'a sahibim. Şahsen Xbox da alsam PS'de de kalsam kiralayarak oynuyorum oyunları. Benim için PS5 de Xbox da oyun almak için zor olmayan makineler. PS5'teki avantajım al-sat yapmaktı ekstradan öyle bir şansım vardı. Xbox'ta al-sat yapmak bayağı zor. CoD Warzone PS5'te maalesef 60 FPS iken Xbox SX'te 120 FPS ve birçok Xbox One oyunu da Series X'te 4K 60 FPS görebiliyor. PS5'te PS4 oyunu bile açasım gelmiyor çünkü 8000 liralık makinede 2000 liralık makinenin gücünde oyunlar oynuyorum önceki nesil oyunlarını oynarken.

Şimdi yazıları okurken ellie profil fotoğrafı görmek cidden değişik geliyor. Hala alışamadım ya. Bakalım fikrim şu şekilde olacak; Xbox'ı alacağım, PS5'i satacağım, 2-3 yıl sonra PS5'i de yan konsol olarak alıp exclusiveleri oynayacağım.

Hocam plati ru diye site var 3 dolara veya 5 dolara hikayeli oyunlar satın alabilirsin ben öyle yaptım Xbox da. Cp 2077 falan 30 TL verip oynadım 3 dolarlıklar 1 aylık kiralık oluyor 6 dolarlık ömür boyu senin ama offline Online oynayazmasın.

Hocam plati ru diye site var 3 dolara veya 5 dolara hikayeli oyunlar satın alabilirsin ben öyle yaptım Xbox da. Cp 2077 falan 30 TL verip oynadım 3 dolarlıklar 1 aylık kiralık oluyor 6 dolarlık ömür boyu senin ama offline Online oynayazmasın.

Orası çalıntı diye biliyorum. Kiralama bir Türk Forum'unda var. Plati acaba mantıklı olur mu? Korkutur o site.

Hocam bugün ki E3 izlediniz mi Xbox'un? Eğer izlediyseniz adamlar artık Bethesda oyunlarını exc. Yapıyor. Yapsınlar bir zahmet 7.5 milyar dolar boşuna mı verdiler. Gösterdikleri 30 oyundan 27'si Game Pass geliyor. PS5 bir oyunu +700 TL'ye yakın. Game Pass aylık Ultimate 45TL. Karar sizin.

İzledim. Ne tanıttıysalar Xbox Game Pass'e geliyor. Ya oyun almak zor değil PS ve Xbox cephesinde oyun almak dünyanın en kolay işi benim için çünkü her iki konsolun da taktikleri var. Fakat asıl olay bende PS'den Xbox'a geçince pişmanlık yaşar mıyım hissi. Çünkü Xbox kullananlar da Xbox övenler de Game Pass hariç bir şey övmüyor. Hatta kimse " Xbox'ta oyunlar çok daha güzel görünüyor, Xbox'a geçtim rahatım" gibi sözler duymuyorum. Sadece Game Pass duyuyorum. Sanki PS5 ile Xbox birebir aynı da tek fark Game Pass'miş gibi. O yüzden sırf bir Game Pass artısı için de konsol değiştiresim kaçıyor. Heveslensem bile xboxçılar bu konsolu Game Pass haricinde övmüyor. Xbox One X döneminde herkes Xbox One X'in grafiklerini epey överdi hatta 4K'da yaşadıkları deneyimin yanında PS4 Pro sanki 2K makinesiymiş gibi görünürdü. Şimdi ise öyle bir durumla da karşılaşmıyorum. Sırf Game Pass artısı için maalesef değişmem.

Orası çalıntı diye biliyorum. Kiralama bir Türk Forum'unda var. Plati acaba mantıklı olur mu? Korkutur o site.

İzledim. Ne tanıttıysalar Xbox Game Pass'e geliyor. Ya oyun almak zor değil PS ve Xbox cephesinde oyun almak dünyanın en kolay işi benim için çünkü her iki konsolun da taktikleri var. Fakat asıl olay bende PS'den Xbox'a geçince pişmanlık yaşar mıyım hissi. Çünkü Xbox kullananlar da Xbox övenler de Game Pass hariç bir şey övmüyor. Hatta kimse " Xbox'ta oyunlar çok daha güzel görünüyor, Xbox'a geçtim rahatım" gibi sözler duymuyorum. Sadece Game Pass duyuyorum. Sanki PS5 ile Xbox birebir aynı da tek fark Game Pass'miş gibi. O yüzden sırf bir Game Pass artısı için de konsol değiştiresim kaçıyor. Heveslensem bile xboxçılar bu konsolu Game Pass haricinde övmüyor. Xbox One X döneminde herkes Xbox One X'in grafiklerini epey överdi hatta 4K'da yaşadıkları deneyimin yanında PS4 Pro sanki 2K makinesiymiş gibi görünürdü. Şimdi ise öyle bir durumla da karşılaşmıyorum. Sırf Game Pass artısı için maalesef değişmem.
Öyle ki zaten,gamepass olmasa TRde özellikle yüzüne bakan olmaz.Halo vardı bir tek o da eskisi kadar kitlesi yok.

Öyle ki zaten, Game Pass olmasa TR'de özellikle yüzüne bakan olmaz. Halo vardı bir tek o da eskisi kadar kitlesi yok.

Grafik karşılaştırmalarına baktım. Uzun vaadede ne olur bilmiyorum sonuçta %20 daha güçlü bir konsol Xbox Series X. Fakat 4K ekrandan da karşılaştırmalarını izledim grafikler birebir aynı. 1-2 tane upscale edilmiş PS5 oyunları var bunlar da " tekniksel hata " deyip geçiyorlar. Şu an Xbox'ın tek güçlü tarafı " Xbox One oyunları 4K 60 FPS oynatabiliyor. " mevzusu. Araştırmalarıma göre cezbeden kısmı sadece bu. Demek ki 2 teraflop fark pek de önemli bir fark değilmiş 4-6 teraflop farkı gibi. Sanırım Xbox ile PS5 aynı güçte konsol. Mecbur PS5'te kalıp Xbox daha güzel grafik sunduğunda tekrar Xbox'a bakacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı