PS5 vs Xbox Series X

Her ne kadar pahalı olsa da "Playstation Only" diye bir sistem var kısaca sadece PlayStation 5 için yapılmış oyunlar. "PlayStation Only" etiketi olan oyunlara ilginiz yoksa "Xbox Series X" öneririm çünkü konsolu aldıktan sonra iş maalesef bitmiyor ve PlayStation 5 oyunları 400 ile 850 lira arasında oluyor. Xbox Series X te ise Xbox Game Pass diye bir sistem var. Aylık yanlış hatırlamıyorsam 38 lira vererek onlarca oyunu kütüphanenize ekleyebiliyorsunuz.

PS5 e cok fazla oyun cikmadi. Sizin kullanim sekliniz nasil olacak? Az sayida AAA oyuna, her birine 700 Tl civarinda vermek seklinde mi? Yoksa az para vereyim, cok sayida eski ya da dusuk butceli oyuna erisim imkani olsun mu? Ben X-Box tercih ettim. Bir tek GoW oynamak icin binlerce lira harcamak sacma geldi. Onu arkadasla X-Box u bir sure takas ederek oynadim.

Arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Hepinizin cevapları ve düşünceleri benim için çok değerli fakat yapılan yorumlardan anlaşıldığı üzere benim anlatmak istediğimi anlatamadığımı anladım. Elbette PS5 tarafında Exclusive oyun avantajı var. XSX tarafında Gamepass avantajı var ama ben işin o tarafında değilim senede belki 2-3 oyun ya alırım ya alamam. Rekabete dayalı online oyunlarda daha fazla vakit geçirmeyi düşünüyorum ve video linkinde bahsedilen sorunların göz önünde bulundurulmasını rica ediyorum.

Örnek videodaki adam PS5 kontrolcüsünün duelsense özelliğinin devre dışı bırakılmadığını ve cod gibi oyunlarda tuşların tepkileri değiştiği için dezavantaj oluşturduğunu belirtmiş. Video nisan ayında yayınlanmış ve şuan eylül ayındayız. Mesela bu durum güncelleme ile düzeltildi mi ? Şuan duelsense özelliği kapatılabiliyor mu ? Bu gibi cevaplar vermeniz seçim yapmamı kolaylaştıracak önemli unsurlar. Ayrıca PS5 tarafında Türkiye de kullanıcı sayısı fazla piyasası daha yüksek elimden çıkarmak istesem kolay alıcı bulabilirim. PS5 avrupa bölgesinde daha popüler. Xbox Amerika kıtasında daha yaygın vs vs.

PS5 de exclussive oyun olayı daha fazla var.
Ama ps5 oyunlarını ikinci el alıp oynar onamaz tekrar satarsab az zarar edersin.
Şuan yeni çıkan bütün oyunlar ps store da 600-700 tl cd li olarak biraz daha ucuz.
İki konsolu da almadan size tavsiyem önce hangi oyunları oynamak istediğinize bakın sonra konsol alın.

Yeni konular

Geri
Yukarı