PlayStation 5 vs Xbox series X

1 - Geriye dönük uyumluluk
PlayStation: Geriye dönük uyumluluk sadece PS4 ve PS4 Pro için geçerli olduğunu söyledi. (Diğer konsolları için hiçbir bilgi verilmedi.)
Xbox: Geriye dönük uyumluluk Xbox 360 ve Xbox One konsolları için geçerli olacağını söyledi. (Oyun kütüphanesi için tıklayın.)
bu karşılaştırmada Xbox puan alıyor.
Xbox 1 - 0 PlayStation

2 - Exclusive oyunlar
Sony'nin çok güzel exclusive oyunları var. Evet ama sen exclusive dediğin oyunları seviyor musun? Örnek vermek gerekirse "Ghost of Tsushima" ve bunun gibi niceleri herkese hitap etmez ve bilim kurgu oynamayı seven kişi Xbox'a yönelir. (Halo, gears of war)
halo'yu PC'de de oynarsın, gears of War'u PC'de de oynarsın. Tamam GoW'u PC'de oynarsın ama PC'de sadece birinci oyun, dördüncü oyun ve beşinci oyun var. Birinci oyunu bitirdikten sonra ikinci oyunu ve üçüncü oyunu sadece Xbox'ta oynayabilirsin. Nasıl oynayacaksın?
bu karşılaştırmada iki tarafta puan alıyor.
Xbox 2 - 1 PlayStation

3 - Müşteri memnuniyeti
Sony: Türkçe alt yazı desteğini ve türkçe seslendirmeyi getirdi.
Xbox: Geriye dönük uyumluluk, Smart delivery, klavye ve mouse desteğini getirdi.
Xbox 3 - 2 PlayStation

4 - Arayüz ve kullanım
PlayStation: Arayüzü daha basit ve kullanışlı.
Xbox: Dağınık ve kullanılması için biraz zaman gerektiren bir arayüze sahip.
bu karşılaştırmada PlayStation puan alıyor.
Xbox 3 - 3 PlayStation

5 - Donanım
dd.PNG

Xbox 4 - 3 PlayStation

Konuyu tarafsız bir şekilde hazırladım. Bir yanlışım veya eksiğim varsa bildirirseniz mutlu olurum.

Tercihinizi hangi konsoldan yana kullanacaksınız?

1 - geriye dönük uyumluluk
PlayStation: Geriye dönük uyumluluk sadece PS4 ve PS4 Pro için geçerli olduğunu söyledi. (Diğer konsolları için hiçbir bilgi verilmedi.)
Xbox: Geriye dönük uyumluluk Xbox 360 ve Xbox One konsolları için geçerli olacağını söyledi. (Oyun kütüphanesi için tıklayın.)
Xbox 1 - 0 PlayStation

2 - exclusive oyunlar
Sony'nin çok güzel exclusive oyunları var. Evet ama sen exclusive dediğin oyunları seviyor musun? Örnek vermek gerekirse "Ghost of Tsushima" ve bunun gibi niceleri herkese hitap etmez ve bilim kurgu oynamayı seven kişi Xbox'a yönelir. (Halo, gears of war)
halo'yu PC'de de oynarsın, gears of War'u PC'de de oynarsın. Tamam GoW'u PC'de oynarsın ama PC'de sadece birinci oyun, dördüncü oyun ve beşinci oyun var. Birinci oyunu bitirdikten sonra ikinci oyunu ve üçüncü oyunu sadece Xbox'ta oynayabilirsin. Nasıl oynayacaksın?
Xbox 2 - 1 PlayStation

3 - müşteri memnuniyeti
Sony: Türkçe alt yazı desteğini ve Türkçe seslendirmeyi getirdi.
Xbox: Geriye dönük uyumluluk, Smart delivery, klavye ve mouse desteğini getirdi.
Xbox 3 - 2 PlayStation

4 - arayüz ve kullanım
PlayStation: Arayüzü daha basit ve kullanışlı.
Xbox: Dağınık ve kullanılması için biraz zaman gerektiren bir arayüze sahip.
bu karşılaştırmada PlayStation puan alıyor.
Xbox 3 - 3 PlayStation

5 - donanım
Eki Görüntüle 630306

Xbox 4 - 3 PlayStation

Konuyu tarafsız bir şekilde hazırladım. Bir yanlışım veya eksiğim varsa bildirirseniz mutlu olurum.

Tercihinizi hangi konsoldan yana kullanacaksınız?

Xbox'un oyunları çok da iyi değil PS4 dün oyunlarına göre pek de tutan bir oyunu yok PS5 ile bu başarısını devam ettiriceğine eminim.

PS5'te sadece PS4 için geriye dönük uyumluluk var, (bu bile sadece popüler 100 oyunu kapsıyor.) Xbox bunu tüm konsolları için yapıyor.

Vergilerin azalacağını kim söyledi? Çok merak ettim.

Bu konuda kimsenin itiraz ettiğini hatırlamıyorum.

Xbox series X, PS5'den güçlü olduğu halde kanıtlamasına gerek var mı? Teknik olarak Xbox ondan daha üstün ve daha güçlü oluyor o zaman. PS5 Pro'su Xbox series X ile aynı güçte olur fazla büyütmene gerek yok.

Bu büyük bir yenilik değil. Aynısı Xbox'ta da var.

Bunun ne işe yaradığını bilmiyorum. Bu yüzden yorum yapmayacağım.

Bana sadece devrim yaratacak olanları söyleyin. Haptic feedback gibi.

Üstelik kardeşin olduğunu düşünmüyorum. Henüz 15 yaşındasın...

1- Bu tür sitelerde genelde doğru doğum tarihi girilmiyor...Senin benden küçük olduğun ne malum?
2-Vergilerin azalcağına dair kaç adet kaynak göstereyim.
3-Xbox'ın 3 konsolu var ama PS5'

PS5 Pro çıkacağını düşünmüyorum önceden dediğim gibi zaten konsolun ömrü az.

Neden üzerinize alındınız?

Video ile donanımının üstün olduğunu mu söylüyorsunuz? Sizi ciddiye almalı mıyız?

Burada PS5 kendini kanıtladığını söylüyorum daha güçlü olduğunu değil ayrıca 0.3 GHz ve 2 teraflop için Xbox alınmaz Gamepass konusuna gelirsek VPN ile gidin PS Now alın.
PS5'te sadece PS4 için geriye dönük uyumluluk var, (bu bile sadece popüler 100 oyunu kapsıyor.) Xbox bunu tüm konsolları için yapıyor.

Vergilerin azalacağını kim söyledi? Çok merak ettim.

Bu konuda kimsenin itiraz ettiğini hatırlamıyorum.

Xbox series X, PS5'den güçlü olduğu halde kanıtlamasına gerek var mı? Teknik olarak Xbox ondan daha üstün ve daha güçlü, Xbox daha iyi kalite sunacak o zaman. PS5'in Pro'su, Xbox series X ile aynı güçte olur fazla büyütmene gerek yok.

Bu büyük bir yenilik değil. Aynısı Xbox'ta da var.

Bunun ne işe yaradığını bilmiyorum. Bu yüzden yorum yapmayacağım.

Birçok özellik içinden sadece devrim yaratacak olanları söyleyin, haptic feedback gibi.
Saydıklarınız çoğu PS4 ve Xbox One konsollarında da bulunuyor. Anlaşılan savunabileceğiniz çok fazla yeni özellik yok.
Üstelik kardeşin olduğunu düşünmüyorum. Henüz 15 yaşındasın...

Tflops olarak da Xbox daha iyi.

14 yaşında olduğunu nereden bileceğim?
Xbox series X'te olan bir oyun Xbox 360'a gelirse FPS faciası yaşanabilir.
0.3 GHz ve 2 teraflop için o kadar exclusive oyunları kaçırmam diğerlerine bir şey bile diyememişsin.
İsterseniz epeyden karşılaştırın tflops değeri dışında her şeyde Xbox daha iyi psden burada fanboyluk yapmayın Xbox gümbür gümbür geliyor he bu arada herkes terbiyesini takınsın lütfen.

O köşenizde ağlayın deyince bir şey olmuyor. Fanboy fanboyu koruyor kolluyor.

Fanboylukla alakası yok aynı donanım hariç her şeyi PC'de kullanabiliyorsun PC'de yani düzgün PC al hem PC oyunları hem Xbox oyunları alırsın o yüzden ya PlayStation ya da PC almanı tavsiye ederim.

Pahalı diye itiraz ettiğiniz kutulu oyunları 2. el alarak 150 lira gibi bir fiyata bulabilirsiniz ben Spider-Man PS4'ü 130 lira gibi bir fiyata aldım. He performans kısmına gelirsek CS:GO gibi oyunlar olmadığı süreç 30 FPS kötü bir oyun deneyimi sunmaz.
Ayrıca oyunu direk aynı fiyata hatta belki daha pahalıya bile satabilirsiniz. Biraz fikir üretip tartışın.
PS5’in digital versiyonu daha ucuz olacak. Zaten bu pahalılıkta 50-100$ fiyat farkını verip bluray diskli versiyonu kaç kişi alır. Kutulu oyun devri de geride kalıyor artık.
Xbox’un Tflops değerinin yüksek olmasının hiç bir anlamı yok. Oyun her zaman düşük donanıma göre ayarlanıp çıkar. Sadece Xbox’ta olan oyunlar için tamam ama. Valhalla PS5’te de olacak. Xbox’ın Tflops değerinin mesela böyle ortak oyunlarda yüksek olmasının hiç bir anlamı yok.

PS5’in Digital versiyonu daha ucuz olacak. Zaten bu pahalılıkta 50-100$ fiyat farkını verip BluRay diskli versiyonu kaç kişi alır. Kutulu oyun devri de geride kalıyor artık.
Xbox’un Tflops değerinin yüksek olmasının hiçbir anlamı yok. Oyun her zaman düşük donanıma göre ayarlanıp çıkar. Sadece Xbox’ta olan oyunlar için tamam ama. Valhalla PS5’te de olacak. Xbox’ın Tflops değerinin mesela böyle ortak oyunlarda yüksek olmasının hiçbir anlamı yok.

PS5'de 4K 30FPS oyun Xbox'da 4K 60FPS olabilir.

1- Bu tür sitelerde genelde doğru doğum tarihi girilmiyor...Senin benden küçük olduğun ne malum?
2-Vergilerin azalcağına dair kaç adet kaynak göstereyim.
3-Xbox'ın 3 konsolu var ama PS5'

Burada PS5 kendini kanıtladığını söylüyorum daha güçlü olduğunu değil ayrıca 0.3 GHz ve 2 teraflop için Xbox alınmaz Gamepass konusuna gelirsek VPN ile gidin PS Now alın.

14 yaşında olduğunu nereden bileceğim?
Xbox series X'te olan bir oyun Xbox 360'a gelirse FPS faciası yaşanabilir.
0.3 GHz ve 2 teraflop için o kadar exclusive oyunları kaçırmam diğerlerine bir şey bile diyememişsin.

O köşenizde ağlayın deyince bir şey olmuyor. Fanboy fanboyu koruyor kolluyor.
Sen iyi misin? Umarım anlama konusunda bir sıkıntın yoktur.
Göster bakalım konsol vergilerinin azalacağına dair kaynakları.
Xbox'ın 3 konsolu var diye PS5 mi alınır? O zaman RTX'in 3 kartı var diye GTX alalım. Bu mudur hocam?

Ülkeni önemsemedikleri için VPN kullanabilirsin PS NOW'da kim bilir kaç ping alacaksın...

"0.3 GHz ve 2 teraflop için o kadar exclusive oyunları kaçırmam diğerlerine bir şey bile diyememişsin."
Hangilerine bir şey diyemedim? Haptic feedback için mi diyorsun? Bilmediğim şey için yorum yapma taraftarı değilim. Aynı şeyleri tekrar eden sensin.

"Xbox series X'te olan bir oyun Xbox 360'a gelirse FPS faciası yaşanabilir." Ciddi ciddi böyle düşünüyorsan bir doktora gözükmeni öneriyorum. Umarım Xbox Series X'te ki oyunların Xbox 360'a geleceğini düşünmüyorsundur. Sizi artık ciddiye almayı düşünmüyoruz.

Batırdın şimdi sıvamaya çalışıyorsun...
Adamlara bak ahahah. Sanki babalarının şirketleriymiş gibi birbirlerine karşı savunup "Ağlama! Hayır sen ağlama!" diyorlar. :D

Yazık sizlere.
Senden izin almam mı gerekiyor?

Xbox'un oyunları çok da iyi değil PS4 dün oyunlarına göre pek de tutan bir oyunu yok PS5 ile bu başarısını devam ettiriceğine eminim.
Bana göre 3 konsolunda (PS, Xbox ve Nintendo) kendine göre avantajları var. Eğer tek oyunculu oyunlar istiyorsan PS5 al. Eğer çok oyunculu oyunları daha fazla seviyorsan Xbox + Game Pass al. Nintendo ise her yaşa uygun oyunlar yapıyor.
Şu tarzda yapılmış yorumları gördükçe mutlu oluyorum.

Son düzenleme:
Bana göre 3 konsolunda (PS, Xbox ve Nintendo) kendine göre avantajları var. Eğer tek oyunculu oyunlar istiyorsan PS5 al. Eğer çok oyunculu oyunları daha fazla seviyorsan Xbox + Game Pass al. Nintendo ise her yaşa uygun oyunlar yapıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı