PlayStation kolu mu Xbox kolu mu?

Methly

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5-3470
Asus GTX 1050Ti
8x2 Ram
Turbox H61
Cooler Master 500W
Meslek
Öğrenci
PS4 kolu kullanıyorum ancak orijinal değil bu yüzdende orijinal almak istiyorum. Ancak neredeyse hiçbir yerde stokta yok. O yüzden Xbox kolu almayı düşündüm ancak kolun sol analoğu vs. kullanımına alışamazmışım gibi geliyor. PS5 kolu ise alınır mı? Bilmiyorum. Sizce hangisini almalıyım?

PC için soruyorsan Xbox harici program yok uyum problemi yok tak çalıştır. Şahsi fikrimi soruyorsan Xbox ve PS4 sahibiyim yine Xbox kolu parmakları yormuyor uzun kullanım da ele daha güzel oturuyor. 9. nesil Xbox kolu kullanıyorum sorunsuz.

PC için kullanacaksan Xbox kolu al.
Onun dışında teknoloji anlamında PS kolu.
Ergonomi anlamında Xbox kolu(PS5 kolu büyük fakat bu ergonomik anlamda iyi olduğu anlamına gelmiyor, aksine yoğun kullanımda serçe parmak ağrısı yapan bir yapısı var).
Pil süresi anlamında Xbox kolu.
Sabit batarya anlamında PS kolu.

PS4 kolu kullanıyorum ancak orijinal değil bu yüzdende orijinal almak istiyorum. Ancak neredeyse hiçbir yerde stokta yok. O yüzden Xbox kolu almayı düşündüm ancak kolun sol analoğu vs. kullanımına alışamazmışım gibi geliyor. PS5 kolu ise alınır mı? Bilmiyorum. Sizce hangisini almalıyım?

Xbox koluna alışmanız 2-3 gün sürecektir. Arlarında çok fark yok ama PS5 kolu kalitede biraz daha üstün. Xbox kolunun tuş dizilimi çok daha iyi önerim hangisini isterseniz onu almanız.

@enscskn01 PS5 kolunun tüm özelliklerini destekleyen oyunlarda kullanabiliyorsun. Mesela Resident Evil 4 PS5'te Dualsense kolunun tüm özelliklerini desteklerken PC'de desteklemiyor ve bu yüzden PC'de o özellikleri kullanamıyorsun fakat Call of Duty Black Ops Cold War o özellikler hem PC'de hem PS5'te destekliyor. O oyunda PS5'teki özelliklerin birebir aynısını PC'de de kullanabiliyorsun.
Yani oyunun desteklemesine bağlı bir durum bu.

Geri
Yukarı