PlayStation satın alınır mı?

—SAMET—

Hectopat
Merhaba, ben uzun süredir bilgisayardan oyun oynuyorum. Fakat bu yıl bilgisayarım yok, bu sebeple oyun oynayamıyorum. Yakın zamanda 65" QLED 4K bir televizyon aldım ve bir PlayStation konsol almayı düşünüyorum. Fakat PlayStation'lar ile ilgili hiçbir bilgim yok. Hiçbir PlayStation oyunum yok ama Steam gibi bilgisayar platformlarımda çok fazla oyunum var. Sizce PlayStation alınır mı? Bu kadar satın alınmış bilgisayar oyunum varken PlayStation almak hata olur mu? Alırsam hangi modelini almalıyım? (VR oyunları oynatabilmeli, uzun yıllar kullanılabilir olmalı.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Tartışmayın lütfen. Maddi durumun iyiyse, oyunlara 700TL verebileceksen ve PS5 almak maddi olarak senin için sorun değilse düşünmeden PS5 al. Sadece yeni çıkan ve çıkacak oyunlar 700TL civarı olacak.
PS5 Exclusiveler 650-700 TL civarı olacak. Onlar için alıyorsa mecburen verecek bu paraları. Onlar için almıyorsa bence Xbox alsın çünkü daha ucuza gelir. Onun dışında tartışan tarafta ben yokum onlar tartışıyor.

PS5 Exclusiveler 650-700 TL civarı olacak. Onlar için alıyorsa mecburen verecek bu paraları. Onlar için almıyorsa bence Xbox alsın çünkü daha ucuza gelir. Onun dışında tartışan tarafta ben yokum onlar tartışıyor.
Bana biraz tartışıyormuşsunuz gibi geldi ama neyse...
PS5 alamadığımız için konsolu kötülemiyoruz. Daha doğrusu konsolu kötülemiyoruz. Konsol dünya şartlarında çok güzel ve alınabilir. Türkiye şartlarında PS5 alabilecek düzeyde insan sayısı %1-2 olduğu için Xbox öneriyoruz. Ülkemizde para kazanmak kolay değil. Şahsım adıma konuşuyorum, o kadar parayı konsola vermem, hükümete de 3000-4000 TL vergi gitmez. Belki de vergileri (düşük bir ihtimal) bu yüzden düşer. Herhangi bir tarafımın da PS5 alamadığım için eksileceğini sanmam. Sonuçta Avrupada yaşamıyoruz, sen bir Orta Doğu vatandaşısın. Paran değersiz ve o konsolu almak için (asgari ücret baz alınırsa) 3,5-4 ay yemeden içmeden çalışman lazım. Bunu anlayın artık. Kısaca Türkiyede aylık 10-15 bin TL civarı kazanmıyorsan, alacağın maks. konsol Xbox Series S. Aksini iddia ediyorsan muhtemelen ya hiç para kazanmamışsındır ya da yemeden içmeden PS5 oyunu, Dualsense gibi şeyler alan bir fanboysundur.

Oyun fiyatları konusunda haklısın fakat 2. kontrolcü olarak Xbox yeni nesilde de aynı fiyata çıkardı.
Şuan baktığım kadarıyla Xbox kolu 999 TL, PS5 kolu 1099 TL. Her türlü ucuz ama o konuda haklısınız. Zaten orada o kadar oyunu aldıktan sonra bir de kontrolcü almak istersen nasıl alacaksın demek istedim.

Merhaba, ben uzun süredir bilgisayardan oyun oynuyorum. Fakat bu yıl bilgisayarım yok, bu sebeple oyun oynayamıyorum. Yakın zamanda 65" QLED 4K bir televizyon aldım ve bir PlayStation konsol almayı düşünüyorum. Fakat PlayStation'lar ile ilgili hiçbir bilgim yok. Hiçbir PlayStation oyunum yok ama Steam gibi bilgisayar platformlarımda çok fazla oyunum var. Sizce PlayStation alınır mı? Bu kadar satın alınmış bilgisayar oyunum varken PlayStation almak hata olur mu? Alırsam hangi modelini almalıyım? (VR oyunları oynatabilmeli, uzun yıllar kullanılabilir olmalı.)

Yıllarca PlayStation kullandım. PlayStation 1-2-3-4 şimdi de 5 var. Oyuna para dayanmıyor. Eğer oyun param var diyorsan bence PS5 veya PS4 al. Fakat şunu diyorum 8 senemi PC'im ile devirdik. Kasamı yeniliycem. Bir PC bence tekrar diyorum bence çok başka bir yerde. Film izlerim oyun oynarım hiçbir şey yoksa PC'im hep açıktır. Hayat şartları zaten zor. Bir oyuna 300-400 TL verebilirim. Ben PS5'in her oyununa nasıl 400-500 tl verim. Neden verim PC varken.
Fakat PS5 veya PS4 fanatiğine olsun alana saygımız var tabii. İyi eğlenceler tabii.

Yeni konular

Geri
Yukarı