PNY XLR8 CS3040 M.2 NVMe SSD aşırı düşük okuma ve yazma hızı veriyor

Çok teşekkür ederim. Yani SSD'de bir problem bulunmuyor. Çok basit bir cevabı varmış ama cahillikten bilemedim sayenizde öğrenmiş oldum. Peki rica etsem yazmış olduğum aygıtlara uygun ve bahsettiğiniz pcle 4.0 özelliğine sahip bir anakart önerebilme imkanınız var mı?

B550M Pro VDH 800 TL gibi fiyatlara bulunabiliyor, önerimdir. Ama eğer ki 1000 TL altına B550-A Pro gibi bir anakart bulursanız 1200TL gibi fiyatlara Tomahawk, Gaming Plus, gibi modeller bulursanız onlarda iyi bir tercih olacaktır.

B550M Pro VDH 800 TL gibi fiyatlara bulunabiliyor, önerimdir. Ama eğer ki 1000 TL altına B550-A Pro gibi bir anakart bulursanız 1200TL gibi fiyatlara Tomahawk, Gaming Plus, gibi modeller bulursanız onlarda iyi bir tercih olacaktır.
B550m a pro aldım fakat işlemcime uygun olmadığı için iptal talebi gönderdim şu an.
Uyumludur neden öyle düşündün, hız testi kaç çıkıyor?
Daha gelmedi yeni sipariş verdim fakat msi b550m anakartlar Ryzen 3000 ve 5000 serisi destekliyormuş sadece o yüzden

B550M A Pro aldım fakat işlemcime uygun olmadığı için iptal talebi gönderdim şu an.

B550M A Pro aldım fakat işlemcime uygun olmadığı için iptal talebi gönderdim şu an.

Daha gelmedi yeni sipariş verdim fakat MSI B550M anakartlar Ryzen 3000 ve 5000 serisi destekliyormuş sadece o yüzden.

Evet sanıyorum bazı modeller dışında öyleymiş yanlış bilgilendirme için özür dilerim ben işlemcinize dikkat etmemiştim. İyi bir B450 almanız önerim olacak TUF gibi bir seri olabilir.

B550m a pro aldım fakat işlemcime uygun olmadığı için iptal talebi gönderdim şu an.

Boşuna iptal etmişsin o uyum sorunu yalnızca kağıt üzerinde yazıyor. Ben B550-A PRO'ya 1500X taktığım gibi çalıştırmıştım hatta kullanmıştım. B550 anakartlarda Ryzen 1000/2000 serisi kullanan sayısız kişi var ve hata yaşayan kişi neredeyse hiç duymadım.

image0.jpg

Evet sanıyorum bazı modeller dışında öyleymiş yanlış bilgilendirme için özür dilerim ben işlemcinize dikkat etmemiştim. İyi bir B450 almanız önerim olacak TUF gibi bir seri olabilir.
Onların pcle 4 ssd desteği var mı bir araştırayım
Boşuna iptal etmişsin o uyum sorunu yalnızca kağıt üzerinde yazıyor. Ben B550-A PRO'ya 1500X taktığım gibi çalıştırmıştım hatta kullanmıştım. B550 anakartlarda Ryzen 1000/2000 serisi kullanan sayısız kişi var ve hata yaşayan kişi neredeyse hiç duymadım.

Eki Görüntüle 1226109

sen ciddi olamazsınnnn 😨 ben konu açmıştım bu durum için herkes bana olmaz dediği için iptal ettim.

dediğin gibi olacaksa tekrar sipariş verebilirim. çok sevinirim çalışırsa çünkü uygun fiyata almıştım bayağı.

@scintilla al gitsin çalışmazsa sorumluluk benim. Ben 1500X'e almadan önce kaç tane yabancı platformda gezdim, tavsiye aldım sonuç başarılı oldu.
Çok teşekkür ederim. İptal edilinci geri alacağım. Ram ve ssd konusunda model uymasa bile vaat ettiği hızları sunar umarım. Ben bios güncellemesiyle falan düzeltirler ortada kalırım diye korktum. 😅

@scintilla yalnız şu aklında bulunsun NVMe PCIe 4.0 hızına Ryzen 1600 ile çıkmayacak çünkü tamamen PCIe 3.0 bir işlemci. Ne zaman tüm parçalar PCIe 4.0 destekli olur o zaman bu hıza erişebilirsin. Burada temelini atıyoruz anakart ve SSD hazır olmuş olacak, Ryzen 3000/5000 serisi bir işlemciye geçersen de tüm sistem PCIe 4.0 performansını kullanıyor olur.

@scintilla yalnız şu aklında bulunsun NVMe PCIe 4.0 hızına Ryzen 1600 ile çıkmayacak çünkü tamamen PCIe 3.0 bir işlemci. Ne zaman tüm parçalar PCIe 4.0 destekli olur o zaman bu hıza erişebilirsin. Burada temelini atıyoruz anakart ve SSD hazır olmuş olacak, Ryzen 3000/5000 serisi bir işlemciye geçersen de tüm sistem PCIe 4.0 performansını kullanıyor olur.
İşlemci öyle olsa da olur ekran kartı, ssd ve ram hızlarım artsın yeterli benim için ram 3600 mhzye e çıkacak ssd de 1700 den nereye çıkarsa razıyım artık 😊 ekran kartımın performansının da artacağını düşünüyorum
İşlemci öyle olsa da olur ekran kartı, ssd ve ram hızlarım artsın yeterli benim için ram 3600 mhzye e çıkacak ssd de 1700 den nereye çıkarsa razıyım artık 😊 ekran kartımın performansının da artacağını düşünüyorum
Pardon şimdi anladım dediğini sanırım hızlar sabit kalacak değil mi

@scintilla evet PCIe 4.0 kilidini açmak için tek donanım kalıyor o zaman tüm parçaların PCIe 4.0 veri yolundan yağ gibi tam performans akacaklar. Ben de bu yolu yapmıştım sene başında yalnızca NVMe 3.0 benim.

1500X - 5500 XT - B550 kullanıyordum sonra işlemciyi 3300X yaptım sistem bir kendine geldi PCIe 4.0 yoluyla malum bu ekran kartı o yolu çok seviyor 6600 XT gibi. Senin anakart ile beraber 3 adet PCIe 4.0 parçan olmuş olacak geriye yalnızca 3000 serisi bir Ryzen kalıyor. O da çok zorlamaz seni biraz para biriktirip eldekini satarak çıkarırsın aradan. 3. neslin hem çekirdek gücü bayağı sağlamdır. 1600 satıp yerine ikinci el 3300X/3500X düşürsen o sistem 10/10 olur.

Geri
Yukarı