POCO X3 Pro oyundan atmaya başladıktan sonra tamamen gitti

Kafaatanzi

Hectopat
Yaklaşık 2.5 yıl önce İnternet üzerinden Türkiye garantili aldığım POCO X3 Pro yaklaşık 5 saat önce bozuldu. Telefona zaten güncelleme gelmiyordu Xiaomi sağ olsun. Son zamanlarda (MIUI klasiği) arayüzde kasmalar sıklaştı. Sonra eskiden yaşamadığım oyunlardan atmalar yaşamaya başladım. Wild Rift oynarken bir anda (başka bir şey yapmıyorum sadece oyun oynuyorum) ekran donup telefonun hoparlöründen gelen ses de bozulup telefon kendini yeniden başlatıyordu. Çok sık olmasa da 2 defa yaşadım daha önce. Telefon bugün (1 hafta önce sıfırlamama rağmen) çok ağırlaştı. YouTube'da bile kasıyordu. Telefonu kilit ekranına döndürüp tekrar açınca düzeliyordu. Bir maç girip çıkayım dedim. Wild Rift oynarken maçın ortasında bir anda telefon gitti ama bu sefer ekran beyaz oldu yine hoparlörden ses bozuldu tabii sonra kapandı. Açmaya çalıştım ancak bu sefer tuşa basılı tutma sürem normalden 3-4 katı sürüyordu anca açılıyordu. Sonra tekrar o beyaz ekran geliyor (bu sefer ses yok tabii) ve biraz bekleyip kapanıyor. Birkaç denemeden sonra beyaz ekran geliyor sonra kapanıyor ardından ben tuşa basmadan kendi kendine açılıyor telefon. Normalde MIUI yazısını görmeden yani ekranda POCO yazısı beliriyor sonra MIUI yazısı gelmesi gerekirken beyaz ekran geliyor işte. Bu sefer MIUI geldi ve ardından açıldı. Son uygulamalarda Wild Rift hala duruyordu. Silip şarja koydum telefonu sonra biraz bekleyip kurcalayayım dedim yine beyaz ekran geldi. Sonra çok denedim yine bir ara oldu tekrar açıldı ama daha kısa süre sürdü hemen beyaz ekran geri gelip kapandı. Hiçbir şey anlamadım. Yani sanki telefon çok güçsüz telefon hiçbir şeyi kaldırmıyor da ben çok zorlamışım gibi tepki aldım. Saçma. Böyle bir soru yaşayan ya da tahmini olan var mı? (ekran beyaz tam ortasından dikey şekilde mavi noktalar ile kesilmiş şu an yazarken inceledim)

IMG_20230922_205755.jpg

IMG_20230922_205755.jpg

Geri
Yukarı