POCO X3 Pro vs iPhone SE 2020

SecretSS

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Kendi telefonum olarak iPhone SE 2020 kullanıyorum şu anda ve değiştirmek istiyorum, gerek pil ömrünün kısalığı gerekse ekranın küçüklüğünden ve kalitesinden dolayı. Ancak telefonumda sevdiğim bir şey var ki o da kamerası. Ben çok fazla fotoğraf ve video çeken birisiyim (özellikle osmo Mobile 3 ile çekimler yapıyorum) ve doğal olarak bir telefonda ilk aradığım özellik kamerasının iyi olması. Oyun neredeyse hiç oynamıyorum, 1 haftada toplamda 2-3 saat ancak PUBG veya CoD Mobile oynuyorumdur. O yüzden çok üst düzey bir oyun performansı aramıyorum. Telefondan çok fazla medya tüketimi gerçekleştiriyorum, dizi, film, Instagram, Photoshop uygulamalarını çok kullanıyorum bu yüzden ekranı da önemsiyorum. Kafamda şu anda POCO X3 Pro var, kendi telefonumu sattığımda üstüne para koymama gerek kalmadan alabiliyorum telefonu sıfır olarak. Sizce geçmeli miyim? Kamerası iPhone SE 2020'nin kamerasından daha iyi mi sizce?

Lütfen iOS ve Android olarak kıyaslayıp cevap vermeyin iki işletim sistemini de uzun yıllar kullandım ikisini de biliyorum, ikisinden de fazlasıyla memnunum o yüzden lütfen sadece aradığım özellikler çerçevesinde değerlendirin. Ayrıca arkadaşlar telefonumu sattıktan sonra üzerine ancak 1000 TL ekleyebilirim, ona göre bir şey söylerseniz daha iyi olur.

Son düzenleme:
Telefonumu sattıktan sonra üzerine en fazla 1000 TL ekleyebilirim.
O zamam bütçe oluşturuna kadar beklemenizi öneririm. Yaptığınız iş ve işlemlerin iOS kanadında daha rahat yapılabileceğini düşünüyorum. Kamera açısından da tatmin olmanız için minimum XR ya da 11 önerebilirim.

Not: Mi Note 10 Lite kullanıcısıyım.

O zamam bütçe oluşturuna kadar beklemenizi öneririm. Yaptığınız iş ve işlemlerin iOS kanadında daha rahat yapılabileceğini düşünüyorum. Kamera açısından da tatmin olmanız için minimum XR ya da 11 önerebilirim.

Not: Mi Note 10 Lite kullanıcısıyım.

Kamera performansı olarak aslında aradığım şey iPhone SE 2020'den aşağıya düşmeyeyim bana yeterli ama Photoshop veya video edit gibi işlemleri ben her iki işletim sisteminde de aynı rahatlıkla yapılabileceği kanaatindeyim. Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Kamera performansı olarak aslında aradığım şey iPhone SE 2020'den aşağıya düşmeyeyim bana yeterli ama Photoshop veya video edit gibi işlemleri ben her iki işletim sisteminde de aynı rahatlıkla yapılabileceği kanaatindeyim. Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.
Rica ederim. Video editing işlemlerinde daha hızlı olacağını düşündüğüm için önerdim ama iki ekosistemde de yapabileceğiniz kanaatindeyim. Kamera açısından SE 2020 altına düşmemek için bence dediğim modelleri düşünmeniz iyi olacaktır. Saygılar.

Fotoğraf ve video çekerken iPhone kalitesine asla ulaşamazsınız POCO X3 Pro oyun için üretilmiş bir telefon sizi mutlu etmeyecektir Xiaomi'nin yazılımları ile çok sorun yaşarsınız.
İkinci el temiz bir iPhone X tarzı veya 11 tarzı bir telefon alabilirsin.

Hocam xioami ile kaliteyi farkına varamazsın, iphone da bir dosyayı 5 dakikada oluşturuyorsanız bu süre androide 15 dakika tabi size kalmış bir şey, en mantıklısı ikinci el almak olur

Rica ederim. Video editing işlemlerinde daha hızlı olacağını düşündüğüm için önerdim ama iki ekosistemde de yapabileceğiniz kanaatindeyim. Kamera açısından SE 2020 altına düşmemek için bence dediğim modelleri düşünmeniz iyi olacaktır. Saygılar.

Fotoğraf ve video çekerken iPhone kalitesine asla ulaşamazsınız POCO X3 Pro oyun için üretilmiş bir telefon sizi mutlu etmeyecektir Xiaomi'nin yazılımları ile çok sorun yaşarsınız.
İkinci el temiz bir iPhone X tarzı veya 11 tarzı bir telefon alabilirsin.

Hocam Xiaomi ile kaliteyi farkına varamazsın, iPhone da bir dosyayı 5 dakikada oluşturuyorsanız bu süre Android'e 15 dakika tabii size kalmış bir şey, en mantıklısı ikinci el almak olur.

Yani herkes POCO X3 Pro almamam konusunda hemfikir. :) o zaman ben biraz daha araştırma yapayım. Herkese teşekkür ederim.

Geri
Yukarı