Polisler neden ihbara gelmiyor?

AsjasFıdas1000

Hectopat
Merhabalar...

Bugün uzun süredir başıma bela olmuş bir olay ile ilgili sizlerle konuşmak istiyorum. Polisler neden ihbara gelmiyor?

Yanlış hatırlamıyorsam son 5 yıl içinde 3'den fazla ihbar verdim. Birisinde bir genci sırtından bıçaklamışlardı ve polis gelmemişti. İhbar verdiğim adres ile emniyet arasında, araba ile (80KM hız) maksimum 5-6 dakikalık bir mesafe vardı ve polis gelmedi. Zaten sırtından bıçaklanan gençte vefat etmişti.

Bir diğer verdiğim ihbarda ise, bir adam, elinde pala ile apartmanımızın hemen yanında bir genci sıkıştırmıştı. Elindeki palayı, gencin göğüsüne yaklaştırıp, bağıra bağıra küfür ediyordu. Polise ihbar verdik ve yine gelmediler. Geliyoruz dediler, 1.5 saat geçti. Yine tabi ki de arada 5-6 dakikalık bir mesafe vardı.

Son yıllar içinde ise verdiğim ihbar ise, hırsızlık ile ilgiliydi. Apartmandan gündüz vakti erzak çalınıyordu. Çalanlar maksimum 16-17 yaşında Suriyeli çocuklardı. Babam hepsini yakaladı ve apartmanda bekletti. O sırada polise ihbar verdik ve 40 dakika bekledik ancak yine gelmediler. Daha sonrasında ise, babam, hırsızlık yapan çocukları bırakmak zorunda kaldı.

1- Hiçbir polis fiziksel engelli değil. Şükür hepsi yürüyebiliyor.
2- İhbar verilen adres ile emniyet arasında maksimum 10 dakikalık mesafe var.
3- Verilen ihbarlar çok ciddi ihbarlar idi.

Bu durumda polis neden gelmiyor? Ülkede polis eksiği mi var? Cidden bu işleri hiç anlayamıyorum. İhbar veriyoruz ve bi' Allah'ın kulu bile gelmiyor. Gündüzleri veya akşamları her yerde polis var. Yani polis eksiği falan olamaz. Şuana kadar görevine devam edipte, fiziksel engelli olan hiçbir polis görmedim. Gerçekten ama gerçekten çok can sıkıcı ve tehlikeli bir durum! Sizde buna benzer olaylar ile karşılaştınız mı?

Bu arada geriye tek bir seçenek kalıyor, o da korku olabilir. Ancak mahallemiz korkunç bir yer değil. Bu olaylar nadiren olur. Mahallemizde kavga, küfür, silah yoktur. Yani Bağcılar gibi bir mahalle değil.

Son düzenleme:
İlk defa olan bir olay değil bu ama sizin orada görevli olan memurlar sanki işlerini bilerek yapmıyorlar gibi ya da rüşvet alıyor olabilirler, bir ihtimal de artık suçlular ile dost olmuşlardır.

Bağcılar'dan daha kötü bir yer de olamaz zaten.

Dikkat ederseniz sokaktaki polisler Rıza Baba'nın ekibindeki polisler gibi polisler değil, biri gelip odunu vermiyor yani Mesut gibi.

Ülkedeki yıllanmış polislerin çoğu göbekli polisler, ben çok kuvvetli değilim ama normal polislerin büyük kısmını yerle bir edebilirim. Yunus polisler ise daha sağlamlar boy en az 1.85 cm ve kaslı oluyor çoğu.

Beyler şimdi her şey bitti Polisi kötülemek mi kaldı?

Adam 3 olay yaşamış, hiçbirinde gelmemiş. Polisi hukuku da, adaleti de saçma sapan işleyemeyen bir ülkeyiz. Kötülencekse al sana kötüleme, berbatız bu durumda. Güvenlik kaygısı ise her geçen gün attmakta.

Polis'i arayıp olayı anlattığınızda ne cevap veriyorlar?

Geliyoruz diyorlar, en az 35-40 dakika bekliyoruz ve gelmiyorlar. Oturduğum yerde dağın başı değil. Çarşıda oturuyorum. Zaten dediğim gibi emniyet ile aramızda, araba ile maksimum 6-7 dakika var.

Beyler şimdi her şey bitti Polis'i kötülemek mi kaldı?

Yorumlara mı, yoksa bana mı dedin bilmiyorum ama polisleri kötülemek gibi bir niyetim yok. Niye böyle bir yorum attın? Kötüleyecek bir şey mi demişim?

Son düzenleme:
Geliyoruz diyorlar, en az 35-40 dakika bekliyoruz ve gelmiyorlar. Oturduğum yerde dağın başı değil. Çarşıda oturuyorum. Zaten dediğim gibi emniyet ile aramızda, araba ile maksimum 6-7 dakika var.

Yorumlara mı, yoksa bana mı dedin bilmiyorum ama polisleri kötülemek gibi bir niyetim yok. Niye böyle bir yorum attın? Kötüleyecek bir şey mi demişim?
Hayır, yanlış anlama sana demedim bu kelimeyi. Ben @FalconPolat adlı kullanıcıya söylemiştim.

Adam 3 olay yaşamış, hiçbirinde gelmemiş. Polisi hukuku da, adaleti de saçma sapan işleyemeyen bir ülkeyiz. Kötülencekse al sana kötüleme, berbatız bu durumda. Güvenlik kaygısı ise her geçen gün attmakta.
Emin ol herhangi bir güvenlik gücüne gitsen seni geri çevirmezler. Gereken yardımı yaparlar. Bak Güvenlik kaygısı ise her geçen gün artmakta demişsin, farkında mısın bilmiyorum ama biz burada rahat oturalım diye canlarını feda eden kahramanlarımız var. Önce bunları vicdanın ile bir düşün, sonra gereken yorumu buraya bırak. Ya da bırakma, biraz tartışma gibi oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı