Polislik sınavı için tavsiyeler

efeekw

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle iyi akşamlar. Ben 12.sınıfa geçtim ve çocukluk hayalim olan polisliği düşünüyorum. TYT ham puanı ile aldığını biliyorum. Az bilgisi olan biri bile tavsiyede bulunursa mutlu olurum. Yaklaşık 1.5 senedir fitness yapıyorum. Oturmuş kaslı bir vücudum var ve dışarıdan bakıldığında gayet belli oluyor. Bu vücudum bana artı sağlar mı?

Öncelikle iyi akşamlar. Ben 12.sınıfa geçtim ve çocukluk hayalim olan polisliği düşünüyorum. TYT ham puanı ile aldığını biliyorum. Az bilgisi olan biri bile tavsiyede bulunursa mutlu olurum. Yaklaşık 1.5 senedir fitness yapıyorum. Oturmuş kaslı bir vücudum var ve dışarıdan bakıldığında gayet belli oluyor. Bu vücudum bana artı sağlar mı?
Parkur da avantaj sağlayabilir ağırlıkla beraber koşmalı bir şey vardı.

Atletik ve enerjik olmak, sigara ve alkol tüketmemek çevik kuvet gibi sahada aktif çalışan polisler için aranan özellikler olabilir.

Yanlış bilgi
Fizikten sonra en önemlisi güçlü psikolojidir.

Ve tavsiyem üniversite mezunu olarak POMEM'e girmenizdir. Komiser yardımcısı olarak mezun olursunuz. TYT ile PMYO'ya girerseniz polis memuru olarak mezun olursunuz. Meslek içinde yükselmek çok daha zordur.

Sportif olmak bence kesin avantaj sağlar. Boyunuz da 1.70 üstüyse bence sıkıntı olmaz. Çünkü bildiğim kadarıyla 1.70 boy altını almıyorlar.
Vücut kitle endeksinin tutması şarttır.

Son düzenleyen: Moderatör:

Daha çok kondisyona bakıyor. Ama tabii ki faydası olur. Polislik parkurla alıyor diye biliyorum. O parkurun hazırlık kursları varsa oraya gitmeni tavsiye ederim. TYT gerekiyorsa TYT hakkında nasıl net arttırır diye soruyorsan şu anki net durumun ne ve hangi dersten ne kadar net yapıyorsun bunları da açıklasan daha çok yardımcı olabiliriz.

Hevesini kırmak istemem ama Fiziksel veya Sınav puanından çok başka bir güce ihtiyacın var.

En arkadan orta sıradakine bak mesala, çocuktaki boy muhtemelen 1.67 tam sınırda kilosuda sınırda Akademiye girmiş.. Sen neden girmeyesin değil mi?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı