Popeyes'ta çalışmak zor olur mu?

Ondan ziyade bilgisayarla aram olduğu için bilgisayar üzerine iş ilanlarına bakıyordum gozume denk gelince cvmi yolladım yarın goruselim dediler ama buyuk ihtimal gitmeyecegim bu yorumlardan sonra.

Berberlik nasıldır hocam?

Herkes rahat iş arar, bu kişisel tercih meselesi ben kendimi ilerletebileceğim ve bu işin bana katacağı bir şeyler olmasını tercih ederim, ederim ki ileride bu işi yapabileyim.

Ondan ziyade bilgisayarla aram olduğu için bilgisayar üzerine iş ilanlarına bakıyordum gozume denk gelince cvmi yolladım yarın goruselim dediler ama buyuk ihtimal gitmeyecegim bu yorumlardan sonra.

Lise mezunu olan birisinin bilgisayar üzerinde çalışacak olan işleri bulması maalesef zor. Üniversite düşünüyor musunuz? Ya da üniversite düşünmeyip KPSS girip devlet memuru falan olmayı düşünüyor musunuz?

Berberlik nasıldır hocam?

Çırak-Usta işlerinde genelde maaşlar düşük oluyor. Çok çalıştırıp düşük para veriyorlar.

Lise mezunu olan birisinin bilgisayar üzerinde çalışacak olan işleri bulması maalesef zor. Üniversite düşünüyor musunuz? Ya da üniversite düşünmeyip KPSS girip devlet memuru falan olmayı düşünüyor musunuz?

Çırak-usta işlerinde genelde maaşlar düşük oluyor. Çok çalıştırıp düşük para veriyorlar.

KPSS girip zabıt katipliği düşünüyorum.
İlk çırak olarak başlayıp ustanın da bir şeyler ogretecegini varsayarak ileride kendi dükkanımı acarım.

Asgari ücretinde mi altında.

Buradaki sanayiden örnek vereyim. Ayda 7500 civarı veriyorlar. Ama akşama karıya kıza, pavyona gitmeye gelince bir gecede 15.000'i götürüyorlar. Sanayicilere güven olmaz.

Kurumsal bir yere girsen daha iyi para biriktirirsin. En azından sanayideki gibi her yerin kirlenmez.

Buradaki sanayiden örnek vereyim. Ayda 7500 civarı veriyorlar. Ama akşama karıya kıza, pavyona gitmeye gelince bir gecede 15.000'i götürüyorlar. Sanayicilere güven olmaz.

Sanayiye girmeyi düşünmüyorum bataklık gibi orası ama berberlikte aklım kaldı iyi para kazanıyorsun usta olursan.

Sanayiye girmeyi düşünmüyorum bataklık gibi orası ama berberlikte aklım kaldı iyi para kazanıyorsun usta olursan.

Bu olabilir aslında, yılın her dönemi popüler bir iş. Becerin geliştikçe de daha fazla para veren yerlerde çalışabilirsin.

Yüzlerce şubesi olan kurumsal bir firma, millet yererken rahat davranıyor. Yani gidip Süleyman abinin kombi tamir dükkanında çıraklık yapıp daha ağır bullyinge de maruz kalabilirsin ama anlatacağın kimse olmaz. Popeye's da neyin ne olduğu belli en azından.
Çok yanlış bir düşünce. Kombi ustasının yanında çalışmak size gerçekten iş ahlakını öğretir, her ne kadar küfür de etseler, küresellikten uzak bir şekilde çalışıyor olsalar bile sanayi ustaları ne çırağının ne kalfasının hakkına girmez. Sadece iş değil, disiplin öğretir. Matkabı uç kısmından değil de ters tarafından ustaya vermek disiplindir. Bu gibi şeylere dikkat eder sanayi ustaları. Popeyes gibi dünyada şubesi çokça bulunan firmalarda hakkınız yenirse nereye başvuracaksınız? Gerçek anlamda denetlemeden uzak, tamamen kapitalist sisteme itaat eden bu zincir market işçiliğinden güzeldir sanayi işçiliği. Çalıştım ve gördüm. Çalışanları da dinledim.

Çok yanlış bir düşünce. Kombi ustasının yanında çalışmak size gerçekten iş ahlakını öğretir, her ne kadar küfür de etseler, küresellikten uzak bir şekilde çalışıyor olsalar bile sanayi ustaları ne çırağının ne kalfasının hakkına girmez. Sadece iş değil, disiplin öğretir. Matkabı uç kısmından değil de ters tarafından ustaya vermek disiplindir. Bu gibi şeylere dikkat eder sanayi ustaları. Popeyes gibi dünyada şubesi çokça bulunan firmalarda hakkınız yenirse nereye başvuracaksınız? Gerçek anlamda denetlemeden uzak, tamamen kapitalist sisteme itaat eden bu zincir market işçiliğinden güzeldir sanayi işçiliği. Çalıştım ve gördüm. Çalışanları da dinledim.

Ben de kombicinin yanında çalıştım. Herhangi bir iş ahlakı, iş disiplini olmayan, o da ustasından baka baka öğrenmiş ve yarım yamalak yaptığı işlere ederinin iki katı para alan adamlar bunlar.

Çırağının hakkına girmezmiş aynen $2000 indirdiği işten çırağına $10 koklatıp onu da büyük bahşiş gibi göstermeye çalışan köylü kurnazları.

Geri
Yukarı