Popeyes'ta çalışmak zor olur mu?

Yaklaşık 6 yılımı fast food sektörüne verdim daha yeni bıraktım.16 yaşımdan itibaren Popeyes, Burger King ve McDonald's'da çalıştım. Birçok restoran gördüm. McDonald's sistemi aralarında en iyi olduğu için orada kaldım ve uzun süre çalıştım. Forumda bu tip yerleri benden iyi bilen biri olduğunu sanmıyorum. Gerek iş olarak gerek kurumsallık olarak Popeyes bunların içinde en en kötüsü. 1.5 yıl sonunda çıkan müdür arkadaşım yıllık izin parasını aylar sonra eksik şekilde zar zor aldı. Müşteri şikayetlerini zaten umursamıyor TAB gıda. (Popeyes ve BK TAB'a bağlıdır bu arada.) Bu işin profesyonellik tarafı. McDonald's'da ise maaş, tazminat konusunda sıkıntı yaşamazsınız. Şikayet edilen yönetici kesinlikle hesaba çekilir. Ekipmanları daha kullanışlı ve yenidir. Popeyes'da tavukları birçok işlemden geçirip un içinde kalırsınız. İşi daha zordur. Ekipmanlar eskidir. Yöneticiler şubeden şubeye değişir ama Popeyes'dakiler genellemeyi hakedecek kadar sıkıntılılar.

Ben de kombicinin yanında çalıştım. Herhangi bir iş ahlakı, iş disiplini olmayan, o da ustasından baka baka öğrenmiş ve yarım yamalak yaptığı işlere ederinin iki katı para alan adamlar bunlar.

Çırağının hakkına girmezmiş aynen $2000 indirdiği işten çırağına $10 koklatıp onu da büyük bahşiş gibi göstermeye çalışan köylü kurnazları.
3-4 farklı sanayi tipi yerde çalıştım gerek inşaat gerek elektronik ustanı iyi seçtiğin sürece ondan alacağın hayat dersini veya tecrübeleri Popeyes değil en kral holdingte bulamazsın. Köylü ustasına bir şey diyemem ama sonuçta nasıl biri olduğunu görebiliyorsunuz.

İlk iş tecrübem olacak ama kararsızım. Çoğu forumda üstlerin baskı uyguladığı köle gibi davrandığı söyleniyor, siz ne düşünüyorsunuz?

Merhaba dostum mobing her yerde var CEO yardımcısı olursun CEO'dan azar yersin müdür olursun dükkan sahibinden azar yersin vb fakat zincir yemek şirketlerinde mobing neredeyse yok bakın neredeyse diyorum bana hiç denk gelmedi orada herkes liseli veya üniversiteli olduğu için yaşıtların ile çalışıyorsun ve keyifli oluyor zaten çoğu örnek veriyorum Ahmet diye bir öğrenci orada iPhone 15 almak için çalışıyor zaten ev kirası vermiyor yeme içmeyi ailesi karşılıyor kendi istediklerini almak için çalışıyor demek istediğim mobing görmen gerçekten zor eğer görürsen direkt işten çıkmanı tavsiye ederim iş bulmak çok kolay kariyer.net üzerinden kolaylıkla iş bulabilirsin mobing insanı çok yıpratıyor kalkıp adamı dövemiyorsun eve gittiğinde ailene karşı ters oluyorsun mobing gördüğün yerden direkt kaçın dostum.

İlk iş tecrübem olacak ama kararsızım. Çoğu forumda üstlerin baskı uyguladığı köle gibi davrandığı söyleniyor, siz ne düşünüyorsunuz?

Merhaba ben popeyesta çalıştım eğer kalıcı Bir iş olarak arıyorsanız müdür olana kadar (1.5 yıl) dayanmanız gerekecek müdür herkes olabildiği için (bizim müdürler iyiydi sinirli olduklari anlar hariç vardiya eğlenceli geçiyordu) biraz sinir bozucu iş yerine denk gelebilirsiniz onun dışında ilk önce sizi batır'a (yemek yapılan yer 400 derece yağın orada) ondan sonra Sandwich e sonra da kasaya geçiriyorlar ama gene de sen bilirsin

Geri
Yukarı