Port mantığı nasıl çalışıyor?

Nailed It

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Freelance Finansçı ve 2 Şirket sahibi.
Merhabalar, çok uzun zamandır (ortalama 2,5 sene) Millenicom kullanmaktayım fakat bazı ufak tefek sorunlarından sıkıldığım için TurkNet'e geçme planım var. Şöyle bir sorun var: TurkNet internet sitesinden baktığım zaman bölgenizde boş port yok hatası vermekte. Şimdi şöyle bir sorum var; ben mevcut Millenicom aboneliğimi sonlandırıp hemen ardından TurkNet'e başvursam kendi boşalttığım Port'u kendim doldurabilir miyim? Yoksa sırada port boşalmasını bekleyen insanlar varsa onlara mı aktarılır? Diyelim ki başkasına devredildi, port açtırabilir miyim?

Abonelik sonlandırıp 0'dan TurkNet'e başvurursanız portunuzu kaparlar. Açıkta kalırsınız.

Mecburen taşıma yapmanız gerekiyor. Taşıma yaptığınızda mevcut portunuzu koruyabiliyorsunuz. Tabii garanti vermek imkansız. Değneğin bir ucunda TT var.

Diyelim ki başkasına devredildi, port açtırabilir miyim?
Yeni port tahsisi için ya kapasite artırılacak ya da port sırası bekleyeceksiniz. Port açtırma vs. diyenlere kulak asmayın. %90'ı hikaye...

Abonelik sonlandırıp 0'dan TurkNet'e başvurursanız portunuzu kaparlar. Açıkta kalırsınız.

Mecburen taşıma yapmanız gerekiyor. Taşıma yaptığınızda mevcut portunuzu koruyabiliyorsunuz. Tabii garanti vermek imkansız. Değneğin bir ucunda TT var.

Yeni port tahsisi için ya kapasite artırılacak ya da port sırası bekleyeceksiniz. Port açtırma vs. diyenlere kulak asmayın. %90'ı hikaye...
Peki ben şu an taahhütsüz internet kullanmaktayım, arasam TurkNet'i durumu anlatsam taşıma yapmak istediğimi söylesem mevcut portum üzerinden mi abonelik devri yapılacak?

Geri
Yukarı