Port Nasıl Açtırılır?

Eviniz İçin Prestij Kampanyası | Millenicom
Link üzerindeki kampanya güzel geldi bana. Turknet yeni tarifesi ile aynı gibi. Hattınız desteklerse güzel bir seçenek olabilir.

Benim şuan ki sözleşmem Şubat 2019 olarak son. Bitmesine yakın Türk Telekom artık tüketiciyi düşünmezse artık bende geçeceğim başka bir sağlayıcıya.

Sözleşme bitiş sonrası fiyatı artık ne duruma çekiyorlar bilmiyorum.
İlk sözleşme bittiğinde yaklaşık 1 yıl sözleşmesiz kullanmıştık. 15 TL civarı fark ödüyorduk.
Sonra bir kaç kere sözleşme yaptık 15 TL civarı fark ödememek için.
Şuan ki sözleşmesiz fiyatları bilmiyorum ne olur ne olmaz.
Size tavsiyem sözleşmenin bitişi olan son ay içerisinde geçiş yapın. Ay içerisinde geçiş onaylandığı zaman kullanıma kapatılacaktır. Böylece bir sonraki ay başında yeni aboneliğiniz başlamış olur.
2 hafta gibi bir süre kaldı bu sürede port açılacak ve geçiş yapacağım ama henüz hangi sağlayıcıya geçeceğime karar veremedim. Ve bir kaç yerde okumuştum: TTNET'in haberi olmadan mı, kapattırmadan mı ne başka sağlayıcıya geçersek yüklü bir para ödememiz gerekiyormuş.

Sözleşme bitmeden geçiş yapanlar için oluyor. Cayma bedeli oluyor.
Örnek olarak 24 ay boyunca 100 TL olan paketi 65 TL olarak ödediniz kullanım süresince. Sözleşme bitmeden sözleşme iptali için cayma hakkını kullanırken indirim miktarı ve kalan ay miktarına göre bedel çıkıyor.

Sözleşme bitmeden geçiş yapanlar için oluyor. Cayma bedeli oluyor.
Örnek olarak 24 ay boyunca 100 TL olan paketi 65 TL olarak ödediniz kullanım süresince. Sözleşme bitmeden sözleşme iptali için cayma hakkını kullanırken indirim farkını ve kalan ay miktarına göre bedel çıkıyor.
Yani biraz cahilim bu konularda ama bitmesine yakın internet sağlayıcısına başvursam, ardından TTNET'in taahhütü bittiği gün iptal ettirsem bir sorun çıkar mı? Arada kalan günlerde evet internetim olmayacak ama boşuna para ödemekten iyidir diye düşünüyorum. Bir de bu port açma ve yeni internet bağlatma kaç gün sürebilir bilginiz var mı acaba?

İnternet altyapısı ve hızı sorgulama
Link üzerinden bir sorgulama yap.
Örnek olarak söylüyorum. Bana 82 Mbps değerini veriyor her zaman. Türk Telekom müşteri hizmetleri çalışanı da aynı değeri söylüyor arada bir sorgulatma yaptığımda.

Türk Telekom müşteri hizmetleri ve link üzerindeki değerleri öğrenerek size verilen hizmeti veya söylenen farkı görebilirsiniz.

Benim hatırladığım kadarıyla geçiş süresinde yeni sağlayıcı eski sağlayıcı kapattırıyor iletişime geçerek.

İnternet altyapısı ve hızı sorgulama
Link üzerinden bir sorgulama yap.
Örnek olarak söylüyorum. Bana 82 Mbps değerini veriyor her zaman. Türk Telekom müşteri hizmetleri çalışanı da aynı değeri söylüyor arada bir sorgulatma yaptığımda.

Türk Telekom müşteri hizmetleri ve link üzerindeki değerleri öğrenerek size verilen hizmeti veya söylenen farkı görebilirsiniz.

Benim hatırladığım kadarıyla geçiş süresinde yeni sağlayıcı eski sağlayıcı kapattırıyor iletişime geçerek.
Anladım kesin bir şey yok ben tatilden sonra iyice araştıracağım. Bu arada heryerde 13MBPS çıkıyor TTNET kafasına göre davrandığı için onlarda kesin bir bilgi yok. Yakında evin yanına santral yapılacakmış ama ne kadar etkilenirim?

Başka bir ISS'ye geçiş yaparsan var olan portu kullanırsın. Port açtırma hakkında bilgim yok.
Hattın ADSL ise ne Turknet ne Millenicom öneririm. Önerim Netspeed'in ADSL paketlerine bakmandır.
Bu 3 servis sağlayıcı da Türk Telekom altyapısını kullanıyor. Tabi Türknet'in aktif altyapısında değilsen Türk Telekom altyapısıyla hizmet veriyorlar.

Kablonet ve Superonline'a da bakabilirsin.
Belki onların altyapıları daha iyidir.

Her yerde o değeri alıyorsan bulunduğun konumda sadece ADSL hizmeti vardır.
Santral yapılırken VDSL hizmet vermek amaçlı yeni hat çekeceklerdir.
Benim oturduğum sokağın başında fiber kutu mevcut. Ancak aktif olmadığı için en fazla VDSL hizmet alabiliyorum. Şuan ki sözleşmem ise ADSL aboneliği.

Başka bir ISS'ye geçiş yaparsan var olan portu kullanırsın. Port açtırma hakkında bilgim yok.
Hattın ADSL ise ne Turknet ne Millenicom öneririm. Önerim Netspeed'in ADSL paketlerine bakmandır.
Bu 3 servis sağlayıcı da Türk Telekom altyapısını kullanıyor. Tabi Türknet'in aktif altyapısında değilsen Türk Telekom altyapısıyla hizmet veriyorlar.

Kablonet ve Superonline'a da bakabilirsin.
Belki onların altyapıları daha iyidir.
Superonline'ı arkadaşım kullanıyor onda da benimkinden bir fark yok. Türknet'i kimse önermiyor ve müşteri hizmetleride yok gibi bir şey olduğu için vazgeçtim diyebilirim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı