PowerColor nasıl bir markadır?

Bana almiyorum arkadasima aliyorum. Sanirim Asus alacak. Anakart ile takim olmasi acisindan Asus'dan ucuz bulur ise MSI alacak. Amazon.de sitesinden yapacak alisverisi. Orada da MSI RX 480 8 GB stokta yok sanirim bekliyorum.

Arkadaslar arastiriken soyle bir sey ogrendim. Kredi kartinda Euro ile alisveriste doviz kuru degisim ucreti aliniyormus. Ben bu isleri anlamadim. Karta Euro yukleyip alisveris yapamiyir muyuz? Burada her sey yaziyor :
Kredi Kartı Döviz Harcamaları
Ancak ben bu islerle hic ugrasmadigim icin anlamadim. Buradakileri anlayacagim dille anlatacak var mi? Su an alamiyoruz bilmedigimiz icin. Off.

1140 Euro gibi bir sey tutuyor.
Ancak biz kredi kartina Euro yukleyecegiz (Yapiliyorsa tabii.). Sonra o Euro'yu Amazon.de uzerinden harcayacagiz. Bu durunda neler olur nelere dikkat etmem gerekir? Banka herhangi ek ucret uygular mi? Hic bir bilgim yok. Beni bilgilendirir misiniz lutfen?

Not : Amazon.de kismini cozdum. Saticisi Amazon.de olan irunlerin sepetteki fiyatina vergi, gumruk felan dahilmis. Tamam buraya kadar i sepettekine ek ucret odemeyecegim.
Sıkıntı su : Ekstra ucret odememek adina karta Euro yukleyecegim. O Eurolari Amazon.de uzerinden kullanacagim (Pesin yani taksit yapmiyorlar zaten.). Bu durumda banka mesela Euri alisveris yaptim diye veya yurtdisi alisverisi gibi nedenlerden cakallik yapip ekstra ucret odetir mi? 10 TL'den felan bir sey olmaz. Ama 50 TL ek ucret cikarsa olmaz.

Dostum bu konuda seni aydınlatacak bilgiye sahip değilim. :(
Burayı bir incele istersen, belki yardımcı olur.
Not: Bağlantımda yaşadığım problemden dolayı mesaj iki kez yüklenmiş, kusura bakmayın.

Bankayı arasana hocam, ne diyecekler bakalım. :)

Geri
Yukarı