Pozitif Teknoloji Arızalı MBP 13 Başvurusu Karara Bağlandı

Dryus

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
11
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
M1 Macbook Air 16/256GB
Meslek
Software Developer
Zamanında Ghosting ve SSD'deki Coil Whine için tüketici hakem heyetine başvurmuştum, kararı geldi. Bilirkişi Ghosting probleminin günlük kullanımda problem olmadığı belirtilmiş. Ben böyle bir saçmalık görmedim. Hadi SSD'nin Coil Whine olayı pek problem değil ancak Ghosting bariz belli oluyor. Karara itiraz edesim var ancak paramla rezil olmak istemiyorum. Konunun ilk kısmını aşağıya bırakayım. Ghosting problemi artık arızadan sayılmıyor herhalde...

Son düzenleme:
Zamanında Ghosting ve SSD'deki Coil Whine için tüketici hakem heyetine başvurmuştum, kararı geldi. Bilirkişi Ghosting probleminin günlük kullanımda problem olmadığı belirtilmiş. Ben böyle bir saçmalık görmedim. Hadi SSD'nin Coil Whine olayı pek problem değil ancak Ghosting bariz belli oluyor. Karara itiraz edesim var ancak paramla rezil olmak istemiyorum. Konunun ilk kısmını aşağıya bırakayım. Ghosting problemi artık arızadan sayılmıyor herhalde...

Neden PT'ye götürüyorsunuz? Apple'ın kendinden randevu alın. Artı servis'e falan götürün.

Servise götürmenizi tavsiye ederim

Servise götürmenizi tavsiye ederim
Servise götürdüm tamirden gelen cihazda arıza devam ediyordu:)

Neden PT'ye götürüyorsunuz? Apple'ın kendinden randevu alın. Artı servis'e falan götürün.
Servise götürdüm cihazı Apple'dan defalarca kez randevu aldım onlar beni zaten oraya yönlendirdi. Cihaz parça değişimine uğradı zaten ancak yeni takılan parçalar da arızalı parçalar.

Benim kullandığım cihazda da ghosting problemi vardı ben de zentech servise gönderdim problem yok deyip geri göndermişlerdi. Apple'a tekrar konuşmamla birlikte dosyaya kendi çekmiş olduğum, problemle alakalı videoları yükledim ve Apple yetkilisi direkt servisle konuşacağını söyledi ve ilk götürdüğümde sadece donanımsal tester yapılmaştı Apple yetkilisi direkt fiziksel test istedi servisten. Apple yetkilisinin sayesinde aynı gün ekranın değişim kararı çıktı. Bu da benim deneyimim şükür sorunla bir daha karşılaşmadım. Allah karşılaştırmasın. Benim tavsiyem sonuna kadar uğraşın.

Benim kullandığım cihazda da ghosting problemi vardı ben de zentech servise gönderdim problem yok deyip geri göndermişlerdi. Apple'a tekrar konuşmamla birlikte dosyaya kendi çekmiş olduğum, problemle alakalı videoları yükledim ve Apple yetkilisi direkt servisle konuşacağını söyledi ve ilk götürdüğümde sadece donanımsal tester yapılmaştı Apple yetkilisi direkt fiziksel test istedi servisten. Apple yetkilisinin sayesinde aynı gün ekranın değişim kararı çıktı. Bu da benim deneyimim şükür sorunla bir daha karşılaşmadım. Allah karşılaştırmasın. Benim tavsiyem sonuna kadar uğraşın.
Benzer bir durum oldu. İlk Zentech servisine yolladım cihazı orada sorunsuz diyip geri yolladılar ben de kullandım. İyice problem olmaya başlayınca tekrardan Apple ile görüştüm ve bu sefer Pozitif Teknoloji servisine yönlendirdiler. Oraya yollarken video attım ek olarak bir süre sonra inceleyen teknisyen aradı problemi göremedik diye. Anlatınca anladı ve onayladı. Hayır bilirkişiye de anlattım o da yanımda dediklerimi onayladı. Anlamıyorum Ghosting gibi bir problem nasıl günlük kullanımda sıkıntı çıkarmaz? Gözlerim zarar görürse ben ne yapacağım? İtiraz etmeyip daha sonrasında tekrardan servise vermeyi planlıyorum ancak çok şanslı biri olmadığım için muhtemelen yine arızalı şekilde bana geri gelir.

Benzer bir durum oldu. İlk zentech servisine yolladım cihazı orada sorunsuz deyip geri yolladılar ben de kullandım. İyice problem olmaya başlayınca tekrar Apple ile görüştüm ve bu sefer pozitif teknoloji servisine yönlendirdiler. Oraya yollarken video attım ek olarak bir süre sonra inceleyen teknisyen aradı problemi göremedik diye. Anlatınca anladı ve onayladı. Hayır bilirkişiye de anlattım o da yanımda dediklerimi onayladı. Anlamıyorum ghosting gibi bir problem nasıl günlük kullanımda sıkıntı çıkarmaz? Gözlerim zara görürse ben ne yapacağım? İtiraz etmeyip daha sonrasında tekrar servise vermeyi planlıyorum ancak çok şanslı biri olmadığım için muhtemelen yine arızalı şekilde bana geri gelir.
Sakın ümitsiz olmayın hocam. Baştan kaybedersiniz vallahi.

Yeni konular

Geri
Yukarı