Pozitif Teknoloji iadeyi ve sorumluluğu kabul etmiyor

Bu karar yanlış. Konuyla ilgili bir kişiye danıştım cevap gelir ise buraya gelen cevabı ve çözümü yazacağım.

Bence de monitör orada listelenen hiçbir ürün kategorisine girmiyor ki, orada belirtmişler CD DVD vs. sarf malzemesi olursa iadesi olmaz diye tamam bunları zaten iade almasınlar ama monitör bunlardan birisi değil ki.

Bence de monitör orada listelenen hiçbir ürün kategorisine girmiyor ki, orada belirtmişler CD DVD vs. sarf malzemesi olursa iadesi olmaz diye tamam bunları zaten iade almasınlar ama monitör bunlardan birisi değil ki.
Elimde ürün yok ki. Göndermedikleri net ortada ve şirketin kendisi bunu söylüyor ama THH RED kararı veriyor.

@Pikachu.34 tamamdır, ne adım atılması gerekiyorsa atayım. Evet bir sürü param gider avukata ama hakkımı aramasam bu zaten devam edecek. THH şirketleri desteklediklerini her yerde yazıyor ilk başta inanmadım ama gerçekmiş.

Tuketici mahkemesine gitmeniz gerekiyor sanırım 15 gün içerisinde.

@ogremagi
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Buyrunuz.

Karar dediğim gibi yanlış. Karardan sonra 15 gün hakkınız var mahkeme için eğer hakkınızı mahkeme ile arayacaksanız gününü geçirmemeye çalışın.

Son düzenleme:
Dava açıldı. Duruşma tarihi 24/11/2022. Sonuçlandığında buraya yazacağım.

Güncelleme.

Bankayada itiraz etmiştim aynı zamanda. Pozitif Teknolojin cevabi hiç şaşırtmadı:

İade gönderilen ürünün görüntüsü ektedir.

1-Tüketicinin satın almış olduğu ürün kusursuz ve eksiksiz olarak kendisine teslim edilmiş ve tüketici
Teslim aldığı ürünün kutusunu, iç ambalajını açmış, köpüklerle muhafaza altına alınmış olan ürünü
Denemiş, muhafaza unsuru olan köpük kutuları parçalamış ve ürünü tekrardan satışa arz edilemez
Biçimde tarafımıza iadeyi talep etmiştir.
2- Tüketici talepleri evvela ürünün değişim, iade ve cayma unsurları yönünden teknik servis tarafından
Verilecek rapor ile yapılmakta olup, ürün üzerinde herhangi bir değişiklik olup olmadığı da yine yetkili
Servis raporunca verilecek objektif raporlar doğrultusunda anlaşılmaktadır.
Tüketicinin cayma talebi süresinde görünse de, ürün üzerinde yapmış olduğu tahribat ve ürünün
Yeniden satışa arzını mümkün kılmayan müdahale ve değişiklik nedeni ile haksız ve kötü niyetli bir
Taleptir. Tüketici ürüne apaçık zarar vermiş ve orijinal ambalajını parçalamış, ürünü kullanmış ve ikince
Ele düşürmüş durumdadır.
Ürün ayrıca bilgisayar ana unsuru olmayan bir tüketim malı VE SARF MALZEMESİ olduğu için bu surette
Sarfedilen ürünlerde cayma hakkını kullanmak da mümkün değildir.
Ürünün ne surette tahrip edildiğine ilişkin fotoğrafları da ayın bilginize sunuyoruz
 Web sitemizden satın alınan ürünün iade koşulları ektedir.

Söz konusu ürün teslim edilmiştir. Teslim sonrası müşterimiz cihazı tarafımıza iade göndermiştir.
Ancak müşterinin iade şartlarına uymadığı için cihazı iade kabul edilmemiş olup müşteri tarafından da
Cihaz kargosu kabul edilmediğinden şirketimizde beklemektedir.
Tüketici hakem heyetine konu aktarılmış olup gelecek karar doğrultusunda ilerlenecektir.

Resim:

1660582805217.png

Bu durumda ürün ellerine ulaştıysa neden ilk cevaplarında bana net bir şekilde sorunun ambalajında olduğunu ve bu görseli eklemediler. Neden hiç geri dönmediler ve neden SARF malzemesi olduğunu hala bahsediyorlar.

Ambalajına bakınca resmen şirketin elemanları yapmış gibiler yoksa nasıl zarar verilsin bu şekilde... Kargoda olacak bir sorun gibi değil. Resmen parçalamışlar. Bir de bu kutu o monitorün kutusu mu?

Mahkeme ile ilgili PT daha cevap vermedi. Süreç devam ediyor.

Son düzenleme:
Bu görsel bilinçli yapılmış gibi duruyor. Sizin de dediğiniz gibi en başta bu görseli söylemiyorlar, iş ciddiye binince köpükler parçalanmış deniyor, bak sen şu işe.
Ayrıca sarf malzemesinin ne olduğunu dahi bilmeden, hala sarf malzemesi diyen bir şirket ürün satmamali.

Unutmadan iddia sahibi iddiasını ispat ile yükümlüdür. Mahkemede, o görselin orijinal halini isteyin. Bakalım hangi tarihte çekilmiş, gerekirse görsel dosyası bilirkişiye gitsin.

İlk duruşma oldu, Hakim Aras kargodan iade edilmiş kargonun teslim tutanağı istemiş ve gelecek duruşma tarihi Nisan ayı olarak belirlenmiş. İnşallah Nisan ayında bu olay kapanmış olur.

Karşı taraf mahkemeye cevap bile vermemiş durumda.

Yeni konular

Geri
Yukarı