Pozitif teknolojiden alınan MacBook Air M1 hoparlöründe sorun var

SamedDX

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba yaklaşık 2-3 gün önce pozitif teknolojiden MacBook Air satın aldım. Ürün elime geldi ancak hoparlörlerinde sıkıntı var (MacBook Air'lerde kronik olduğunu biliyorum fakat benimkinde daha fazla hem de iki hoparlörde).aynı zamanda maçın kutusunu ilk açtığımda boya kalıntısı gibi şeyler vardı üzerinde silince geçti ve ilk kurulumda çöktü. Apple destek ile 30 dakika süren bir konuşma yaptık, cihaza bağlandılar yazılımını kontrol etiler ve yazılımsal bir sıkıntı olmadığını bu sıkıntının donanımsal olduğunu söylediler. Bana ürün 3 günlük isterseniz pozitif teknolojiden değiştirme talebinde bulunun dediler. Bugün değişim talebinde bulundum ve mail de atım. Maile hemen cevap veren pozitif teknoloji 3 saat oldu cevap vermedi. Bende bunu üzerine müşteri hizmetlerini aradım bana değişim için değişim ve iade bölümündeki kodla Aras Kargo'ya vermem gerektiğini söyledi. Pozitif teknoloji bu süreçte beni hiç mağdur etmedi ama akılma takılıyor 3 günlük cihaz sonuçta. Değişimi kabul etmeme ihtimalleri var mı? Daha önce pozitif teknolojiye ürün iade eden veya değiştiren oldu mu?

Youtube Videosu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Firma sizin menfaatinize göre yapabileceği şeyi yapmış zaten. Daha önce biraz bakmıştım, firma hakkında yorumlar gayet olumlu.

Aynen benim firmaya şu noktada bir sözüm yok, zaten Apple yetkili satıcısı bakalım değişim yapacakları bu konu hakında fikir alışverişi yapmak için konuyu açtım.
2 hafta önce aldığım M1 Air'de böyle bir sorun olduğunu yeni öğreniyorum :D maalesef bende de var gerçekten kronik galiba.

Her şarkıda olmaz zaten olursa ses seviyesini bir iki tık kıs sorun çözülecektir ya da klavye koruyucu alırsanda sorun çözülecektir. Sorun tamamen klavye tuşları ile alakalı 13 ince bir laptoptan cidden çok iyi ses çıkıyor.

Aynen benim firmaya şu noktada bir sözüm yok, zaten Apple yetkili satıcısı bakalım değişim yapacakları bu konu hakında fikir alışverişi yapmak için konuyu açtım.

Her şarkıda olmaz zaten olursa ses seviyesini bir iki tık kıs sorun çözülecektir ya da klavye koruyucu alırsanda sorun çözülecektir. Sorun tamamen klavye tuşları ile alakalı 13 ince bir laptoptan cidden çok iyi ses çıkıyor.

Ben zaten çok yüksek sesli şarkı dinlememiştim hiçbir sorun görmüyordum, hatta sesi orta seviyelerde hoşuma bile gidiyor. Bu başlığı görünce bazı şarkılarda son sese alınca ufak bir şeyler fark ettim ama problem yok her güzelin bir kusuru olsun.

Şu anda dinliyorum şarkı harika geliyor, bir sorun yok.

Çok ilginç bende yeni aldım ama bende ve birçok kişide var belki Apple bu sorunu düzeltmiştir. Belki de siz klavyeyi az kulandığınız için gevşememiştir. Klavye koruyucu kullanıyor musunuz ya da düz esnemeyecek bir zemine mesela masaya koyup YouTube'dan da sistemden de Full ses seviyesinde dener misiniz?
Ben zaten çok yüksek sesli şarkı dinlememiştim hiçbir sorun görmüyordum, hatta sesi orta seviyelerde hoşuma bile gidiyor. Bu başlığı görünce bazı şarkılarda son sese alınca ufak bir şeyler fark ettim ama problem yok her güzelin bir kusuru olsun.
Çok fazla dikkatinizi dağıtıyorsa ya da daha yüksek sesle dinlemek istiyorsanız klavye koruyucu alabilirsiniz.Ben cihazımı değiştirip öyle yapacam.

Geri
Yukarı