Pozitif Teknoloji'den MacBook Air 2020 alınır mı?

Monsieurr97

Decapat
Merhaba arkadaşlar, daha önce konu açmıştım i5 ve 16 GB RAM MacBook Air 2020 ile programlama yapabilir miyim diye. O konudaki cevaplarınızdan tatmin oldum ve almaya karar verdim. Şu an para biriktiriyorum o bilgisayar için ancak pozitif teknoloji sitesinde şu ürünü gördüm:

Screenshot_20200907_125149_com.android.chrome.jpg

Bu ürünün Apple sitesinden alacağımdan tek farkı depolanması. Sorum ise şu; şu an bu bilgisayarı almaya bütçem yetiyor, ancak bu bilgisayarın 2020 model olup olmadığını bilmiyorum ve 8 GB RAM ile Python ve JavaScript programlamada sıkıntı çeker miyim bilmiyorum. Sizce almalı mıyım?

Aklıma takılan servis değil, daha ucuz olmasının sebebi nedir? 2019 model falan mı? Ben 2020 almayı düşünüyorum. Ve 8 GB RAM yeterli olur mu?

Bildiğime göre eski senelerin ürünlerini satmıyor Pozitif Teknoloji sitesi. Bir önce olan XR ve XS serisi satılmadığı için böyle olduğunu düşünüyorum. Eğer aklınızda soru işaretleri kalıyorsa müşteri hizmetleri ile görüşmenizi tavsiye ederim. En net bilgiyi onlardan alabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben satın aldım yaklaşık 6-7 ay önce, bir problem olmadı. Gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Programlama yapacaksanız ve özellikle xcode gibi programlarda mobil uygulama yapacak iseniz 16 GB olanı tercih edebilirsiniz.

Aklıma takılan servis değil, daha ucuz olmasının sebebi nedir? 2019 model falan mı? Ben 2020 almayı düşünüyorum. Ve 8 GB Ram yeterli olur mu?
Ekran 13 inç Retina IPS Led Arkadan Aydınlatmalı 2560 x 1600 Çözünürlük
Z0YJ000EF kod numarasıyla 2020 yılının Mart ayında satışa çıkan 13 inç MacBook Air bilgisayarlarda kullanılan IPS Diyagonal LED Ekranlar kullanıcısına True Tone teknolojisi, 227 piksel yoğunluğu, 2560 x 1600 çözünürlük sunar. Bunlarla birlikte 1680 x 1050, 1440 x 900, 1024 x 640, ölçekli çözünürlükleri destekler.

Yazmışlar açıklamasına, yani 2020'dir. Yapacağınız işin seviyesine göre değişir, ama 16 gb tercih edilmeli bana kalırsa. Onun dışında tek sıkıntı olabilecek şey ekran boyutu, 13.3'' de çalışırım, problem olmaz diyorsanız alabilirsiniz.

Bence RAM'den çok depolama konusunda sıkıntı yaşarsınız. Air modeli neyse de Pro modellerde bile 128 GB depolama sunuyorlar utanmadan.
256 gb idare eder bence oyun müzik vs yüklenmeyecekse. Eski laptopım'ın 256 gb ssd'si vardı, oyunların çoğunu hard diske, programlamayla ilgili her şeyi de ssd'ye yüklüyordum, ekstradan 75 gb falan artıyordu.

Bence RAM'den çok depolama konusunda sıkıntı yaşarsınız. Air modeli neyse de Pro modellerde bile 128 GB depolama sunuyorlar utanmadan.
256 GB benim için yeterli. Ben depolama yapan ya da oyun oynayan biri değilim. Sadece yazdığım kodlar kalacak bilgisayarda.
Ekran 13 inç Retina IPS Led Arkadan Aydınlatmalı 2560 x 1600 Çözünürlük
Z0YJ000EF kod numarasıyla 2020 yılının Mart ayında satışa çıkan 13 inç MacBook Air bilgisayarlarda kullanılan IPS Diyagonal LED Ekranlar kullanıcısına True Tone teknolojisi, 227 piksel yoğunluğu, 2560 x 1600 çözünürlük sunar. Bunlarla birlikte 1680 x 1050, 1440 x 900, 1024 x 640, ölçekli çözünürlükleri destekler.

Yazmışlar açıklamasına, yani 2020'dir. Yapacağınız işin seviyesine göre değişir, ama 16 gb tercih edilmeli bana kalırsa. Onun dışında tek sıkıntı olabilecek şey ekran boyutu, 13.3'' de çalışırım, problem olmaz diyorsanız alabilirsiniz.
13.3" konusunda sıkıntı yok. Ben de 16 GB modelini düşünüyorum ama şu an stoklarda yok. 8 GB yeterli olur mu acaba bana. Bir diğer kaygım da o stoklarla gelene kadar ya da ben bütçem 16 GB modeline ulaştırana kadar indirimin bitmiş olması.

Geri
Yukarı