Pre Workout vs Arginin + Citrulline mi?

Yagami_Light07

Hectopat
Yer
İzmir-Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 7 3700x
RTX 3070
16 GB Ram
X570 Anakart
Meslek
Hukuk Okuyor 2/4
Arkadaşlar konu basit. Antrenman performansım için suplement bakıyorum. Ama fiyatlar artmış. Bigjoy alacağım ama kararsız kaldım. Sizce direkt preworkout mu almalıyım? Yoksa arginin+citrülline yeterli olur mu? Preworkout ölçek başı 20-25 lira vermek masraflı geliyor.

Arjinin ve Sitrülin kombosunu anlayamadım. Sitrülin zaten bir nevi vücutta Arjinin'e dönüşüyor. Arjinin her insanda düzgünce emilemiyor, o yüzden direkt Sitrülin alınıyor ve emildikten sonra Arjinin'e dönüşüyor.

Pre Workout içeriğinde 1 gramdan fazla Sitrülin, Türkiye'nin koyduğu standartlara göre yasak. Tavsiyem spor öncesi 6-7 gram Sitrülin almaktır.

Arjinin ve Sitrülin kombosunu anlayamadım. Sitrülin zaten bir nevi vücutta Arjinin'e dönüşüyor. Arjinin her insanda düzgünce emilemiyor, o yüzden direkt Sitrülin alınıyor ve emildikten sonra Arjinin'e dönüşüyor.

Pre Workout içeriğinde 1 gramdan fazla Sitrülin, Türkiye'nin koyduğu standartlara göre yasak. Tavsiyem spor öncesi 6-7 gram Sitrülin almaktır.
Arginin'i alırsam preworkout gibi değil de günlük kullanım için alıcam zaten. Türkiye standartı olayını bilmiyordum. Günlük ideal doz için arginin hakkında kaynak bulamadım. Ne kadar gerekli hakim misiniz buna?

Arginin'i alırsam preworkout gibi değil de günlük kullanım için alıcam zaten. Türkiye standartı olayını bilmiyordum. Günlük ideal doz için arginin hakkında kaynak bulamadım. Ne kadar gerekli hakim misiniz buna?
30 grama kadar güvenlidir fakat 10 gram ve üstünde, şişkinlik ve diğer rahatsızlıkları yaşatabilir. O yüzden günlük 10 gramı geçilmemelidir. Spor için 5-6 gram yeterlidir. Bilimsel kaynak: L-arginine: Benefits, Dosage, Side Effects, and More

30 grama kadar güvenlidir fakat 10 gram ve üstünde, şişkinlik ve diğer rahatsızlıkları yaşatabilir. O yüzden günlük 10 gramı geçilmemelidir. Spor için 5-6 gram yeterlidir. Bilimsel kaynak: L-arginine: Benefits, Dosage, Side Effects, and More
Peki ne yapmalıyım sence? Genelde enerji için çok suplement kullanmayı sevmem. Daha çok definisiyon sonrası damar damar olmak ve kan akışımı düzenlemek için istiyorum. Citrülline mı arginin mı preworkout mu olmalı tercihim?

Peki ne yapmalıyım sence? Genelde enerji için çok suplement kullanmayı sevmem. Daha çok definisiyon sonrası damar damar olmak ve kan akışımı düzenlemek için istiyorum. Citrülline mı arginin mı preworkout mu olmalı tercihim?
Öncelikle hiçbir ürün damar çıkartmaz. Eğer genetiğinizde yoksa, hiçbir şey işe yaramaz. Tamamen damar büyüklüğü, deri kalınlığı, damar genişliği gibi faktörlere bağlıdır.

Onun dışında, Sitrülin almanızı öneririm çünkü dediğim gibi Arjinin herkeste işe yaramayabiliyor. Sitrülin, damarları genişletir, kan akışını artırır, damarların genişlemesi de daha fazla kan akışına yol açar. Bu da hem enerjiye, daha fazla güce, hem de bir süreliğine damarların gözükmesine yol açabilir. Bunun geçici olduğunu unutmamak gerek.

L-Citrulline ve termojonik etkisi bakımından caffein pill alabilirsiniz. Arjinin almak mantıksız çünkü zaten arkadaşon dediği gibi Citulline dönüşüyor. Ayrıca ne kadar çok alırsanız o kadar az sindiriliyolor alınmaması gereken bir ürün.

Tamamdır arkadaşlar. Sanırım Citrülline alıcam. Gelecek aya param artarsa preworkout da eklerim. Sağolun şimdiden. Aklımda bigjoy var ama ona alternatif güzel kampanyada indirimde başka bir marka öneriniz var ise paylaşabilirseniz sevinirim. (Bilmemne10 koduyla satılan saçma markalar dışında olursa daha iyi olur)

Geri
Yukarı