Problemli Yönergenin Diyeti

Delected

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba. Yazdıklarım biraz ağır olabilir, bu yazımdan sonra forumdan sonsuza dek uzaklaştırıladabilirim fakat, bu durumdayken susmak bana yakışmaz.

Süper moderatörlerinizden @THE_MILLER 'in yapmış olduğu
Temel Sistem Bakım ve Performans Optimizasyonu Yönergesi
'ni ''güvenip'' yaptıktan sonra bilgisayarda ''ses'' yönünden anormal hareketler oluştu. Adımlardan 6. adımı yaptıktan sonra tarama sonucu ''LOG''unun bir satırında AUDİO geçen bi yazı çıktı sonrasında, ''Windows ses problemini gider'' gibisinden bi hata uyarısı verdi. Sonrasında PC'de ses gitti. PC'ye reset atttıktan sonra kulaklığımın ses seviyesi bayağı bi düştü. Bende normal bir durumdur diyip driver'i silip tekrardan yüklemeyi denedim. Fakat sonuç değişmedi. Ayrıca artık bilgisayarı açtıktan 3-5 saniye sonra 1 saniyelik bir çıt sesine sahip olmuş oldum.
İlgili yönergenin altına, bahsi geçen moderatörü etiketleyip durumu izah eden bir yorum attım fakat aktif olmasına rağmen takmadı bile. En azından böyle bi olay olabilir deyip yardımcı olmanızı beklerdim lakin umursamazlığınızla karşı karşıya kaldım. Üstün körü yönergeniz ve vurdumduymaz moderatörleriniz için teşekkürler Technopat.

6. Adım AdwCleaner uygulaması. Yeni sürümü zaten MalwareBytes firması çatısı altında olan bir uygulama. Nasıl bir soruna yol açabilir ? Zararlı dosyalar varsa temizler.

Diğer adımlar da dahil herhangi bir sistemsel soruna yol açmaz. Hepsi alanında kendini kanıtlamış yazılımlar veya Windows bileşenleridir.

Log dosyasını ekleyin, bakalım neymiş.

Tarama bittikten sonra Log dosyasını bir göz geçirdikten sonra sildim. Zaten 3-5 saniye sonrasındada PC'de ses gitti. Ben bu yönergeyi sizin en ince ayrıntısına kadar incelediğinizi düşünerekten uyguladım. Ayrıca bilgisayarımda herhangi bir zararlı bulunmamaktaydı. Neden ses yongama zarar verdi bende anlamış değilim. Şimdi bunlar bi yana bundan sonra ne olacak ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı