VATAN Bilgisayar alınan ürünlerin problemli çıkması

• Konuyu başlatan Bir Deliden Fazlası
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 6B
B

Bir Deliden Fazlası

Ziyaretçi
Vatan Bilgisayar'dan aldığım ürünlerin çoğu sıkıntılı çıktı ve hepside sıfır kutulu. Ekran kartı aldım 1 kere değiştirdim, güç kaynağı aldım 3 kere değiştirdim, kasa aldım 2 kere değiştirdim, modemimi iade almaya gittim onuda değiştirdim. Neden bunlar benim başıma geliyor olabilir, bunun belli bir açıklaması olmalı.

Bende aldım değiştirdim. Kullanılmış ürün satıyorlar.

Bana kalırsa Vatan sırf insanları memnun etmek için bu tür sorunları yaşatıyor...
Şahsen vatandan çok memnunum söyle ki: Vatanda bir çok ürün aldım, bir çok defa keyfi (daha üst düzey) donanım değiştirdim. Örneğin bir anakart almış eve gelmiştim. Akşam İnternet'en tekrardan anakart araştırdım ve yeni çıkmış olan başka bir model gördüm hemen vatanı aradım, onlara bana bu kartı getirtebilir misiniz diye sorduğumda "evet" dediler. Tabi benim almış olduğum kartı da iade ettim.
Bu bağlamda aldığım anakart kullanılmış oldu.
Ama bence hiçbir zararı yok, tabi arıza olmadığı sürece.

Hocam bana 0 diye satıyolarsa o kartı ben açacağım. Ayrıca kartın o alttaki HDD Power ledlerinin bağlandığı pinlerde eğilmişti.

Vatan, gerçekten yalnızca kutusu hiç açılmamış ürün satmış olsa emin olun iflas eder.
Bu gün götürüp yarın pişman olup geri getiren sayısı oldukça fazla... Tabi bu tüm vatan mağazaları için geçerli değil. Bazıları, duyduğuma göre asla değişim yapmazlarmış. (Herhangi bi sorun olmadığı sürece)

Bence abartıyorsunuz.:D
Varsin açılsın kutusu. Şahsen pek takıntı yapmıyorum, ha bu kullanılmış ürün kullanırım anlamına gelmiyor.

Hocam bende artık açık kutu kullanılmış ürün imajı veriyor. Dediğim gibi kartın baktım pinleri yamuk siz açmıssınız eğmissinizdir diyolar. Şubeye gittim bağırdım çağırdım verdiler yenisini.

Bana da pinleri yamulmuş bir ana kart denk gelmişti...
Yaklaşık 2 sene oldu herhalde, Vatan'dan Asus: P9X79 PRO sipariş etmiş yaklaşık 1 haftada gelmiş, bir sevinçle koşarak gidip almıştım.
Eve geçip daha soluklanmadan hemen montajı yaptım, hadi bismillah deyip çalıştırdım sistemi, çalıştırdım ancak bir türlü görüntü alamadım ve bu benim yaklaşık 2 günümü aldı, uğraş babam uğraş. Baktım olmuyor işlemciyi söküp pinlere büyüteçle baktım ve maalesef ki binlerde hafif de olsa ezilme olduğunu gördüm. Hemen vatan çalışanını aradım, onlara durumu anlattım... ''tamam, getirin bi bakalım'' dediler. Neyse götürdüm, bakıp hemen değiştirdiler ancak aynı model olmadığından başka bir modelle değişim yaptılar. Yani kısacası hiçbir sorun çıkarmadan değiştirdiler. Fakat o anakartı bi kere de olsa denemediğimden hevesim kursağımda kaldı.(n)

Ahan da sözünü ettiğim kart:
P9X79 PRO.jpg

Anakartın pinleri bozuk çıktı demişsiniz, aynı sorun arkadaşıma oldu aldığı gün evine gittiğimizde yamuk çıktı pinler. Gittik dedik böyle böyle. Kullanıcı hatası bu siz yerleştirirken kırmışsınız, böyle birşey yok falan filan dediler. Yanlış bilgilendirme diye ceza bile almıştım. Garantiye falan girmez bunlar demişlerdi almamışlardı bir türlü.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı