Profesyonel Full stack developer ne kadar zamanda olunur?

Ramazan Ünsal

Decipat
Katılım
14 Haziran 2019
Mesajlar
1.914
Çözümler
6
Yer
Isparta
HTML, CSS, Js'i öğrenmek kaç ay sürer?

Ya da birden olmasa da ortaya az bilgiyle güzel şeyler çıkar mı?
 

Hypeer

Decipat
Katılım
16 Nisan 2019
Mesajlar
2.187
Makaleler
1
Çözümler
1
Bunun zamanını sana kimse veremez. Senin gün içinde ne kadar bu işe vakit ayırdığın veya birçok farklı faktör etkiler. Benim şahsi fikrim 6-8 ay sıkı çalışma ile Junior bir developer olunabilir. Profesyonel bir Full stack olmak için gerçekten yıllarını vermen gerekiyor.
 

eneskt

Picopat
Katılım
4 Kasım 2020
Mesajlar
448
Makaleler
1
Çözümler
1
Temelde bunları öğrenerek full-stack geliştirici olmak için sadece ilk adımı atmış olursunuz. Ardından öğrenecek o kadar yapı, disiplin var ki çok uzun zaman ve emek ister.

Kimse sana belirli bir zaman söyleyemez. Senin ne kadar çalışkan ne kadar disiplinli olduğunu bilemeyiz. Tavsiyem önce front-end ya da back-end tarafına odaklan. Birinde kendini yeteri kadar yetiştirdikten sonra full-stack yolculuğun daha kolay gidecektir.
 

Davas

Kilopat
Katılım
24 Temmuz 2019
Mesajlar
5.531
Makaleler
19
Çözümler
133
Yer
İstanbul
Ben diyeyim 1 ay sen de 3 yıl. Bunun bir standartı yok. Öğrenme isteğinde bağlı. Tek başına back-end ile çok proje bulman zor olduğu için önce front-end'e yönelmek daha mantıklı olabilir. Zaten HTML ve CSS nispeten daha kolay öğrenilir. JS'e geldiğin zorlanmaya başlarsın.
 

ihavertx3

Picopat
Katılım
1 Aralık 2020
Mesajlar
157
Bu üç dili öğrenirsen Full stack developer olmazsın. Front end developer olursun HTML CSS bootstrap için sıkı çalışmayla 3 ay JavaScript için de 3 ayını ayırırsan profesyonel olabilirsin. Full stack olman için .net Core C# asp.net MySQL MSSQL öğrenmen lazım.
 
Yukarı