Profesyonel oyuncu monitörü neye göre alınmalı?

Bence en iyisi VA ama ghosting ve smearing var. Oyun dedigin zaman en önemli şey tepki süresidir. Bu yüzden IPS panelleri tercih et. IPS paneller VA panellerden daha hızlı.

Tamamdır eyvAllah
Kefil olacagım monitörleri önerdim ama hepsi 240 Hz ve bütçen için biraz pahalı. Senin bütçede kusursuza yakın ve açtıgın başlıktaki E-Sporcu monitörünü bulamazsın bulsan bile TN panel bulursun IPS çok zor. Ama E-Sporcu monitörüne yakın bu bütçede monitörler var. 1 ms GtG degeri olmasa bile 1 ms MPRT degeri olan çok monitör var. Yabancı forumlarda yapılan yorumlara göre oyuncu monitörü yok demiş birisi. TN için: Renkleri kötü tepki süresi iyi, VA panel için: Siyah performansı iyi, IPS Glow yok ama ghosting ve smearing var. IPS panel için: IPS Glow sorunu var. Yani oyun monitörü arıyorsanız sizi mutlu edecek monitör yok demek istemiş. Forumda bu tarz şikayetler okumuştum o yüzden en az sorunlu modelleri aramanı tavsiye ederim.

Amazon'da bu monitör var. Begenmezsen iade edebilirsin Amazon sorun çıkarmıyor bu monitörüde deneyebilirsin.

Biraz geç sordum da neden bu monitörü önerdin kanka

Son düzenleme:

Geri
Yukarı