Profesyonel oyuncu monitörü neye göre alınmalı?

Viktor

Hectopat
Profesyonel oyuncuların monitörlerinin çoğu BenQ, Zowie, ASUS TUF ya da Alienware. Valorant ve CS:GO oynayanlarınkini diyorum. Sizce ben hangi marka alayım yani neye göre alacağım anlamadım.

Bu makaleye bakabilirsiniz:

HZ değerinin yüksek olması ve gecikme değerinin düşük olması genel olarak aradıkları özellik. Bunun yanında görüntünün kaliteli olması da iyi olur tabi. 2-3 seneye kalmaz 240Hz e-spor için standart olmaya başlar sanırım.

HZ değerinin yüksek olması ve gecikme değerinin düşük olması genel olarak aradıkları özellik. Bunun yanında görüntünün kaliteli olması da iyi olur tabi. 2-3 seneye kalmaz 240Hz e-spor için standart olmaya başlar sanırım.
FPS için çoktan bir standart haline geldi hocam zaten. Uzun zamandır turnuvalarda 240 hz kullanılıyor, profesyonel oyuncuların büyük çoğunluğu da zaten kendileri 240 hz kullanmakta.

Soruya gelecek olursak, markaların farklı avantajları var. Asus ve Alienware FAST IPS panel kullanıyor, Zowie kadar netlik ve düşük gecikme sağlayamasalar da daha iyi görüntü ve parlaklık verebiliyorlar. Üstelik 280 veya 360 hz seçenekleri de var. Zowie'de iste DyAc teknoloji var, bu da motion bluru azaltarak daha net bi görüntü almayı sağlıyor. TN panel kullandığı için de 0.5 ms'e kadar gecikmeyi düşürebiliyor. Hepsi profesyonel oyuncular tarafından kullanılabilir. En popüler olan tabii ki Zowie hali hazırda. Fakat diğer monitörlerin de farklı avantajları var. Araştırıp, mümkünse deneyip hepsi alınabilir.

FPS için çoktan bir standart haline geldi hocam zaten. Uzun zamandır turnuvalarda 240 Hz kullanılıyor, profesyonel oyuncuların büyük çoğunluğu da zaten kendileri 240 Hz kullanmakta.

Soruya gelecek olursak, markaların farklı avantajları var. ASUS ve Alienware Fast IPS panel kullanıyor, Zowie kadar netlik ve düşük gecikme sağlayamasalar da daha iyi görüntü ve parlaklık verebiliyorlar. Üstelik 280 veya 360 Hz seçenekleri de var. Zowie'de iste DyAc teknoloji var, bu da Motion bluru azaltarak daha net bir görüntü almayı sağlıyor. TN panel kullandığı için de 0.5 Ms'e kadar gecikmeyi düşürebiliyor. Hepsi profesyonel oyuncular tarafından kullanılabilir. En popüler olan tabii ki Zowie halihazırda. Fakat diğer monitörlerin de farklı avantajları var. Araştırıp, mümkünse deneyip hepsi alınabilir.

ASUS TUF alacağım gibi duruyor sanki Hadi bakalım

360Hz demek istedin sanırım, herkes 240Hz kullanıyor zaten.

BenQ tarafında Black eQualizer, Color Vibrance ve DyAc gibi çok önemli özellikler var. Profesyonellikse konumuz monitör konusunda BenQ'nun rakibi yok diyebiliriz.

Profesyonel oyuncuların şu an çok büyük bir çoğunluğu ise 240Hz monitörler kullanıyorlar. Fakat bu yıl içerisinde BenQ'nun 360Hz monitörler çıkaracağını duydum. Eğer bu doğruysa yıl bitmeden çoğu profesyonel oyuncuyu 360Hz monitörlerde göreceğimizi düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı