Program yapıp para kazanmak mümkün mü?

@Abdullah_AKD Dostum teşekkür ederim ama oyun değil uygulama geliştirmek istiyorum. Premium almak için ...TL ödeyin gibi bazı olaylar var. Onlardan mı yapsam acaba?

Hediyeli Reklam hariç hepsi neredeyse her türlü uygulama için uygun. Bazen hediyeli reklamda uygun olabiliyor.
Hangisinde daha komplike uygulamalar yapabilmem mümkün peki? Java mı yoksa C# mı yoksa bambaşka bir dil mi?

Her ikisinde de sınır yok. Yeter ki hayal gücün yetsin :D

Hediyeli Reklam hariç hepsi neredeyse her türlü uygulama için uygun. Bazen hediyeli reklamda uygun olabiliyor.

Her ikisinde de sınır yok. Yeter ki hayal gücün yetsin :D

Tamamdır hocam. Şöyle bir hedef belirledim umarım uygulayabilirm.

1-C dilini temel bir şekilde bitirmek.
2-C# ve Java hakkında araştırma yapıp bu iki dilden birisine başlamak.
3-Kendimi belli bir seviyede görünce küçük paralı işler yapmak ve bir yandan kendi uygulamamı geliştirmek.

3-Kendimi belli bir seviyede görünce küçük paralı işler yapmak ve bir yandan kendi uygulamamı geliştirmek.

Bu yolda sana başarılar dilerim...

Hocam java'ya öncelik vermenizi tavsiye ederim.

Java ile masaüstü uygulama mı??
Lütfen daha fazla yanlış tavsiye vermeyin. Şu dönemde hiç kimse Java veya C# uygulama geliştirmez.

Dil seçerken durumlar şöyle:
  1. Kime hitap edeceğinize bakmanız gerekir.
  2. Online bir servis mi yoksa sadece müşteri bilgisayarında mı çalışacak bir uygulama mı yapmak istiyorsunuz bunun cevabını bulmalısınız.
  3. ... (ve daha bir sürü sebep)
Eğer ki online bir sistem istiyorsanız Java ve C# size çok eski ve tıkanmış çözümler getirecektir.(Backend tarafından bahsetmiyorum) JavaScript ve Electron.js kullanarak çok güzel masaüstü uygulamalar geliştirebilirsiniz. Hem geliştirici konforu yüksek hem de signal to noise ratio'su düşük bir kod yapınız olur.

Eğer ki bunun için bir kanıt isterseniz Electron.js resmi sitesinde hangi hangi programlarda kullanıldığına bakabilirsiniz:

electron.PNG

Geri
Yukarı