Programlama Başlangıç İçin Öğrenilmesi Gereken Dil Nedir?

Son of Anarchy

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar programlama okumayı düşünüyorum üniversitede ancak oraya bir şey bilmeden gitmek istemiyorum. Sıfırdan başlayacağım için en iyi dil seçimi hangisi olur? Arkadaşım Visual Basic'den başla diyor. Ve programcılık hakkında biraz bilgilendirirseniz sevinirim. ( İş alanları, maaş vb.).

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar programlama okumayı düşünüyorum üniversitede ancak oraya bir şey bilmeden gitmek istemiyorum. Sıfırdan başlayacağım için en iyi dil seçimi hangisi olur? Arkadaşım Visual Basic'den başla diyor. Ve programcılık hakkında biraz bilgilendirirseniz sevinirim. ( İş alanları, maaş vb.).

Arkadaşım her dilin kendine has özellikleri var bu meslekte para kazanmak için çok dil bilmen gerekiyor
birde programlamaya hesesin yoksa gitme derim birde programlamayı hangi alanlarda kullanacaksın

Mobil için hangi dil iyi bilmiyorum ama bir kaç yerden duyduğuma göre Phyton, Camel,C ,Vb. diller başlangıç için iyiymiş diye duydum ama sen yinede biraz daha araştırırsan daha iyi olur.

Yukarıdaki mesajımda bahsettiğim C, C#, C++ da olabilir veya 3 ayrı dil de olabilirler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı