Öğrenilmesi gereken programlama dili

Rowaulf

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Çukurova/ADANA
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Ryzen 5 5500 Ekran Kartı: Zotac GeForce RTX 3050 Twin Edge RAM: G.Skill 3000MHz CL16 DDR4 8x2 16 GB
SSD: Adata Legend 750 500GB M.2 SSD Anakart: Gigabyte B450M k r1.0 Telefon 1 : iPhone 13 pro Telefon 2 : Redmi Note 11 128/6
Klavye: GamePower Warlock Compact Mouse: Everest Sagitta Mikrofon:Boya BY-M
Meslek
Video Editör / YouTuber
Merhabalar ileride inşallah bilgisayar mühendisliği okumayı düşünüyorum (yazılımsal olarak). Ve şimdiden ders haricinde bir şeyler öğreneyim dedim pek fazla kodlama dilleri hakkında bilgim yok sizce en kolay ve gerek dil nedir? Visual Basic öğrenmeyi düşünüyorum ve oyun yapma düşüncesi de var aklıma kısacası durumlar karışık cevaplarınızı bekliyorum :)

Merhabalar ileride inşallah bilgisayar mühendisliği okumayı düşünüyorum (yazılımsal olarak). Ve şimdiden ders haricinde bir şeyler öğreneyim dedim pek fazla kodlama dilleri hakkında bilgim yok sizce en kolay ve gerek dil nedir? Visual Basic öğrenmeyi düşünüyorum ve oyun yapma düşüncesi de var aklıma kısacası durumlar karışık cevaplarınızı bekliyorum :)

Python, Python sonrasında C#,C, C++ gibi dillere geçebilirsin. Java öğrenmeyi de ihmal etme.

Python, Python sonrasında C#,C, C++ gibi dillere geçebilirsin. Java öğrenmeyi de ihmal etme.

Hocam hangisi bir nebze daha kolay olur yani birkaç ay içinde 1 dili bitirmek istiyorum C# öğrenmeyi denemiştim oldukça zordu.

Öncelikle alan seçmek gerekiyor. Web developer olacaksanız sırasıyla HTML , CSS ve JavaScript gibi dilleri bilmeniz gerekiyor. Oyun ve masaüstü uygulamalar ve otomasyon için esnek bir dil olan C# öğrenebilirsiniz yapay zeka ise R gibi diller de öğrenebilirsiniz bu örnekler uzar gider kısacası önce hangi alanda bir yazılımcı olmak istediğinizi seçmelisiniz.

Birkaç ay içinde bir dil bitmez hocam, o dili yazdıkça o dilde kendinizi geliştirirsiniz zaten. Bir anda bütün kodları öğrenerek değil.
Python ile başlıcam ozaman varmı ücretsiz temelini öğretecek ders? youtube vs. farketmez
Öncelikle alan seçmek gerekiyor. Web developer olacaksanız sırasıyla HTML, CSS ve JavaScript gibi dilleri bilmeniz gerekiyor. Oyun ve masaüstü uygulamalar ve otomasyon için esnek bir dil olan C# öğrenebilirsiniz yapay zeka ise R gibi diller de öğrenebilirsiniz bu örnekler uzar gider kısacası önce hangi alanda bir yazılımcı olmak istediğinizi seçmelisiniz.

Oyun ve masaüstü uygulamalar

Geri
Yukarı