Öğrenilmesi gereken programlama dili

Visual Studio kullanmam şartmı PC pek iyi değil intellisense yavaş ve geç çalışıyor derleme başlatmak istesem bekletiyor :/
Bu konuda çok bilgi sahibi değilim ancak C#'ı Microsoft çıkarttı ve daha iyi Visual Studio'da onlara ait. Dili en iyi onların IDE'sinde yazarsın hem alternatif olarak kullancağın idenin Object-oriented destekleyen bir ide olması lazım. Atom gibi bir text editorde web yazarsın mesela ama c# bilemiyorum.

Bu konuda çok bilgi sahibi değilim ancak C#'ı Microsoft çıkarttı ve daha iyi Visual Studio'da onlara ait. Dili en iyi onların IDE'sinde yazarsın hem alternatif olarak kullancağın idenin Object-oriented destekleyen bir ide olması lazım. Atom gibi bir text editorde web yazarsın mesela ama c# bilemiyorum.
hocam biraz araştırdımda microsoftun kendi sitesinden 2015 sürümlerini vs. indirebiliyormuşum . eski sürümleri indirmem sorun yaratır mı? yoksa illa yeni versiyon mu indirmeliyim?

Net Python. Çok kullanılıyor. C+ ve C++ da önemli.

Hocam Python'u 2.sıraya koydum önce C# öğreneceğim çünkü oyun geliştirmeyide çok istiyorum elbette bir yerde bıkıcam ve tek başıma bir şeyler yapamayacağım ama deneyeceğim en azından :)

Net Python. Çok kullanılıyor. C+ ve C++ da önemli.
C+ ne hocam
hocam biraz araştırdımda microsoftun kendi sitesinden 2015 sürümlerini vs. indirebiliyormuşum . eski sürümleri indirmem sorun yaratır mı? yoksa illa yeni versiyon mu indirmeliyim?
Emin değilim hocam ben kendi pcme 2022 versiyonunu kurdum. Siz 2019'u kurun sorun yaşamazsanız kullanmaya devam edersiniz.

Visual Studio 2022 64 bit ama önceki sürümleri 32 bit. Bence 2022 kullan.

Merhabalar ileride inşallah bilgisayar mühendisliği okumayı düşünüyorum (yazılımsal olarak). Ve şimdiden ders haricinde bir şeyler öğreneyim dedim pek fazla kodlama dilleri hakkında bilgim yok sizce en kolay ve gerek dil nedir? Visual Basic öğrenmeyi düşünüyorum ve oyun yapma düşüncesi de var aklıma kısacası durumlar karışık cevaplarınızı bekliyorum :)

Temel matematik ve Ingilizce olmadan bu yasta ogrendigin programlama dili seni daha iyi bir muhendis yapmayacak.

Ancak yine de populer dilleri ogrenip bir seyler yaparak hem merakini canli tutarsin hem de okulda gosterdiklerinde asinaligin olmus olur.

Universitede "Python'a giris" diye bir ders yok. Sen okula gidinceye kadar gececek 5 sene icinde Python oyle degisecek ki su an ogrendigin ile o zamanki ayni olmayacak ya da Python yerine Zython cikacak onu ogreneyim telasi icinde olacaksin.

Gerek yok bunlara. Dersine calis, ingilizce ve matematik yeterli olunca en kral dili 3 gunde cozersin. Dil dedigin 100-200 kelimelik syntax, paradigmaya hakim olduktan sonra baska bir sey degil.

Temel matematik ve İngilizce olmadan bu yasta ogrendigin programlama dili seni daha iyi bir muhendis yapmayacak.

Ancak yine de populer dilleri ogrenip bir seyler yaparak hem merakini canli tutarsin hem de okulda gosterdiklerinde asinaligin olmus olur.

Universitede "Python'a giris" diye bir ders yok. Sen okula gidinceye kadar gececek 5 sene icinde Python oyle degisecek ki su an ogrendigin ile o zamanki ayni olmayacak ya da Python yerine Zython cikacak onu ogreneyim telasi icinde olacaksin.

Gerek yok bunlara. Dersine calis, İngilizce ve matematik yeterli olunca en kral dili 3 gunde cozersin. Dil dedigin 100-200 kelimelik syntax, paradigmaya hakim olduktan sonra baska bir şey degil.

Hocam derslerimi düzelttim temel İngilizcemde gayet sağlam matematik ise fena değil benim amacım ileri için değil sadece meraklıyım ve boş durmak istemiyorum. 1-2 şey öğrenmek derdindeyim sadece :) teşekkürler cevabın için.

Geri
Yukarı