Programlama dili öğrenmek istiyorum

furkan.061995

Hectopat
Daha fazla  
Programlama dili öğrenmek istiyorum. Hangi dilleri tercih etmeliyim? Dillerini yazmak için hangi programları kullanmalıyım? Başlangıç seviyesi İngilizcem var. Kurslara gidecek param yok. Kendim imkanım ile öğrenmek istiyorum. Tavsiyeleriniz neler?

Bu şeye benziyor, ben boyacı olmak istiyorum.

İyide iç cephe, dış cephe. Farklı farklı. Hepsinin ustalaşması farklı. Sürdüğün fırça, boya farklı.

Programcılık da öyle bir şey. Hangi platformda, hangi dilde programlama yapmak istiyorsun? Web için tasarım mı yapmak istiyorsun? Yoksa PHP öğrenip gelişmiş Web uygulaması mı yapmak istiyorsun? C# öğrenip Windows için Form Application mu yapmak istiyorsun? Yoksa Python öğrenip Linux sistemler için mi program geliştireceksin?

Bize yolunu söyle, ona göre yol gösterelim. Sen bize şunu diyorsun: Benim bir yolum yok. Ama bana yol gösterin. Yok böyle bir şey. Hangi platforma yazacağını belirt. Ona göre biz yol gösterelim.

Murat Yücedağ'ın dersleri bence çok güzel. İlk başta c# konsol derslerini izle sonra c# forma geçersen senin için daha iyi olur.

Yani Hacker . Bu konuda uzmanlaşmak istiyorum yani ciddiyim. ilk başta programlama dilleri bilmem gerekiyormuş felan. Bu yüzden konu oluşturdum.

Hacker nedir? önce onu öğrenin sonra lamer olarak ortada dolanmayın.
Hacker derken neyi kast ettiğinizi de belirtin. Hacker sadece veri çalan, sistemelere sızanlara denmez. Kendi ağına saldırı geldiğini onları savunanlar da, ağ güvenliği uzmanları da, sistem yöneticileri de vb. vb. hacker'dır. Sen neyi kast ediyorsun onu söyle bize? Kimse gelip burada sana insanları sanal dünyada rahatsız etmen için destek vermez.

Ayrıca "ilk başta programlama dilleri bilmem gerekiyormuş felan" cümlenizden çok ciddi olduğunuz bariz belli oluyor.

Bu tarz şeyleri soyleceklerinden tahmin ediyordum. Terimi anladım zaten. Amacım o zaten . Ayrıca olabilmek için ne bilinmesi gerekiyor vb şeyleri biliyorum. Türkçem kötü olduğu için uzun ve düzgün anlatamıyorum. Tavsiye vermiycekseniz siz bilirsiniz

Genelde “hacker” olmak için programlama öğrenmek isteyen kişiler bir süre sonra sıkılıp terk ediyorlar. Bence bilgisayar bilimlerine ilgiliyseniz ve kod yazmaktan zevk alıyorsanız programlama öğrenmelisiniz.

Başlangıç seviyesi için hangi dil ile başladığınızın bir önemi yok. İstediğiniz bir dili seçebilirsiniz. Ancak orta ve ileri seviyelere geçtiğiniz de hangi platform için program yazacaksanız, o platform için tasarlanmış diller olduğunu göreceksiniz.

Kodları istediğiniz bir editör de ya da IDE kullanarak yazabilirsiniz. Notepad++, NetBeans, Eclipse, Dev-C++, GitHub Atom, CodeLite, Visual Studio ya da Visual Studio Code vs. şeklinde giden birsürü alternatif var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı