Programlama dili önerisi

Evet yapılabiliyor ama 3 katı daha fazla uğraşırsın basit bir şey için. Yapılabiliyor olması o alanda kullanıldığını göstermez.

Backend basit bir şey değil karmaşık bir şeydir ben şu an C+ ı savunmuyorum sadece senin dediğin şeyin mantığını anlamadım ona bakarsan birçok dil ile de mikroişlemci kodlanır ama daha çok Assembly kullanılıyor neden daha basit olduğu için mi hayır tabii ki Assembly en zor dillerden biri sebebi tepki süresini azaltmak için o yüzden Low level a yakın dillerle fazla kod yazılıyor enayi oldukları için değil.

Backend basit bir şey değil karmaşık bir şeydir ben şu an C+ ı savunmuyorum sadece senin dediğin şeyin mantığını anlamadım ona bakarsan birçok dil ile de mikroişlemci kodlanır ama daha çok Assembly kullanılıyor neden daha basit olduğu için mi hayır tabii ki Assembly en zor dillerden biri sebebi tepki süresini azaltmak için o yüzden Low level a yakın dillerle fazla kod yazılıyor enayi oldukları için değil.
Hocam assembly evet daha zor ama assembly ile yazmanın yine bir amacı var. Sizinde bahsettiğiniz gibi daha zor ama tepki süresi azalıyor. Fakat C++ ile web backendi yazmak akıl işi değil.
  • Kaynak bulmak neredeyse imkansız.
  • Herhangi bir ekosistem bulunmuyor, yardımcı kütüphaneler yok. Her şeyi tekerleği tekrar keşfeder gibi kendiniz yazmalısınız.
  • Basit bir şey için bile çok çaba sarfetmeniz gerek.
İçinde dahil HTTP Client veya JSON desteği bile bulunmuyor. Bir artısı olsa kullanırlardı zaten.

C++ her alanda kullanabilirsin.
Python her alanda kullanabilirsin.
Delphi her alanda kullanabilirsin.
C# her alanda kullanabilirsin.
PHP masaüstünde de kullanabilirsin.
Node.js masaüstünde de kullanabilirsin.

Alana göre ayrı dil mi olur?

Çok haklısın binary kodlamayı öğrenin 0 ve 1 ile her şeyi yapabilirsiniz çok haklısın çok...🙃

Geri
Yukarı