Programlama Dili Önerisi

justlookteam38

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 15 yaşındayım. Bana programlama dili önerir misiniz? Yeni başlıyorum. Hiç bişi bilmiyorum ve öğrenmek istiyorum. Lisede de bilişim okuma ihtimalim var. Bana lütfen kolay hemen kapabilceğim programlama dili önerirseniz çok mutlu olurum.

Python öğren, kolay ve zevkli.

@MF Kursa gitmesine gerek yok ki, Kursta öğrenebileceği her şey internet de var. Bu işte önemli olan ilgi ve azimdir.

Son düzenleyen: Moderatör:
C# sınır yok. Phyton'da bir sınır var. C veya C++ ile uğraşma. C# ile herşeyi yapabilirsin. Hemde diğer dillere nazaran öğrenmesi daha kolay.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sevdiğiniz uygulamalar geliştirin ki programlama diline ısınmanız daha kolay olsun. Bence önce Web, masaüstü, mobil gibi hangi türde uygulamalar geliştirmek istediğinize karar verin. Bu seçimi yaptıktan sonra hangi programlama dili ile başlamanız gerektiğine daha kolay karar verebilirsiniz.

Bence Pythoon ile zaman kaybetme, bende ATL bilişim okuyorum, 9.sınıfta bir şey göstermezler, 10.sınıfta Programlama Temelleri(PT), Bilişim Teknolojileri Temelleri(BTT) gibi dersler gösterirler.

Şimdiden öğrenmek istiyorsan;

Bu siteye gir: || MEGEP ||

Bilişim Teknolojilerini seç sonra Programlama Temellerini seç. Modüller sırasıyla Kodlamaya hazırlık, Basit Kodlar, Kontrol deyimleri, Metotlar şeklindedir. Bunlardan yararlanarak öğrenebilirsin.

Modüller Visual Studio üzerinden anlatılmış, http://www.visualstudio.com/tr-tr/downloads/download-visual-studio-vs.aspx Bu siteden Visual Studio 2013 Express i indirebilirsin, ücretsizdir, öğrenme amaçlı yapılmış bir IDE dir. Şimdi gördüm Türkçe yaması varmış ama tavsiye etmem ingilizce öğrenmen daha iyi olacaktır.

Sadece MEGEP ile yetinme, modüllerde baya hata olabiliyor, youtube da bir sürü ders veren kanal var, onları izle.

Ben C++ ile başladım. Daha çok bir şey bilmiyorum. Ama hesap makinesi If else onları biliyorum. En iyi ve en basit programlama dili bence PHP. Dünyada en çok kullanım oranına bakarsak işverenler Bilgisayar Mühendisleri'nin Java ve PHP dili bilip bilmemesine bakıyor. Sana tavsiyem C++ ile başla. Biraz hantal ve uzun kod yazman gerekiyor. Ama C++'yı oturursan diğer dillerde sıkıntı çekmezsin. Ben Bilgisayar Mühendisi olmak istiyorum. Sana tavsiyem Java, PHP, C++, C# ve Python öğren. PHP basit ve kullanışlı olduğu için, Google Pyhton ile kodlandığı için C dili bütün dili bütün dillerin atası olduğu için. Eğer bir yanlışım varsa hepinizden özür dilerim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı