Programlama İçin Nasıl Bir Yol İzlenmeli ?

ardakayaqwe

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar birkaç yerde sorularımı sordum fakat tam bir cevap alamadım malesef.
Programlamaya başlamak istiyorum fakat nasıl bir yol izleyeceğimi bilmiyorum listelersem sorunun daha iyi anlaşılabileceğini düşündüm ;

1) Aklımda bir Android projesi var. Android programlama için Java bilmek gerekiyor fakat ben daha programlamaya başlamadığım için temelden Python veya C# ile başlayıp projem için sonra mı Java'ya geçmeliyim ?

3) Java, C# veya Python'a başlamadan önce algoritma mantığının nasıl olduğunu mu öğrenmeliyim ?

4) Sonuç olarak hangi dili öğreneceğime karar verdikten sonra elimin altında bir kitap olması için kitap alacağım ama bunun yanında görüntülü bir kaynak olması için bildiğiniz, bilindik bir şirketin yayımladığı eğitim videoları var mı ?

Son düzenleme:
Pek incelemedim ama Apache Cordova mobil uygulama geliştirme ortamına bir bakılabilir. Html, Css, Js ile pratik bir şekilde geliştirme yapılabiliyor gibi görünüyor. Abonesi olduğum Youtube "Yakın Kampüs" kanalında Türkçe dersleri serisi var, ben de tesadüfen orada rastladım. Visual Studio üzerine plugin şeklinde yüklenip kolayca Mobil Cihazlara uygulama olarak yüklenebiliyor. Sorularına cevap değil ama Android ve belki de iOS vs uygulama geliştirme için pratik bir yola benziyor.

Pek incelemedim ama Apache Cordova mobil uygulama geliştirme ortamına bir bakılabilir. Html, Css, Js ile pratik bir şekilde geliştirme yapılabiliyor gibi görünüyor. Abonesi olduğum Youtube "Yakın Kampüs" kanalında Türkçe dersleri serisi var, ben de tesadüfen orada rastladım. Visual Studio üzerine plugin şeklinde yüklenip kolayca Mobil Cihazlara uygulama olarak yüklenebiliyor. Sorularına cevap değil ama Android ve belki de iOS vs uygulama geliştirme için pratik bir yola benziyor.
Soruma tam cevap alamadım tam olarak hangisinden başlamam gerektiğiyle ilgili algoritmayı en başta mı öğrenmem gerektiği dilden sonra mı öğrenmem gerektiğiyle ilgili.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı